Vladimír Trčka je novým trenérem České Lípy. Foto: FBC 4CLEAN Česká Lípa Vladimír Trčka je novým trenérem České Lípy. Foto: FBC 4CLEAN Česká Lípa
31. 5. 2023 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Druhé střídání stráží! Vladimír Trčka nahrazuje v Lípě Derku. Cílem je záchrana a předkolo

 Česká Lípa má nového hlavního trenéra. Davida Derku nahradí po třech letech Vladimír Trčka, dosavadní trenér prvoligového Ústí nad Labem. Tak trochu paradoxně se tak uzavře kruh mezi oběma týmy, které spolu čile kooperují. Před třemi lety totiž Derka odešel z Ústí do Lípy, kde jej nahradil právě Trčka.

David Derka vedl Českou Lípu tři roky, nyní nastává vláda Vladimíra Trčky, se kterým se již před více než měsícem Ústí oficiálně rozloučilo a poděkovalo za jeho služby. „Prvotní námluvy probíhaly už v lednu, kdy jsme se Štěpánem prohodili pár slov. Nicméně to pravé rozhodování přišlo až po sezoně. Řešil jsem dvě varianty. Buď zůstat v Ústí nad Labem, anebo přejít do České Lípy. Vyhrála nakonec druhá varianta a jsem připraven tu odvést maximum,“ uvedl Vladimír Trčka v tiskové zprávě České Lípy.

Poděkování ale ze strany Lípy patří také Derkovi. „Částečná změna realizačního týmu byla pro mě velmi složitá, protože David je můj kamarád, který nás před třemi roky nenechal ve štychu, poté co Jiří Stožický odešel do Mladé Boleslavi a pozice hlavního trenéra tak Davidovu trochu zůstala. Každá sezóna v Superlize má pro Českou Lípu velkou hodnotu, ani v dnešní době to není samozřejmost a David tu tak strávil tři kvalitní roky. Jestliže se můžeme bavit o nějakém nenaplnění cílů, tak to je asi právě skončené období, kdy jsme s nejkvalitněji složeným týmem v historii nezvládli přejít hranu předkola play-off. Neúspěch zde však jde za celým týmem, který se nedokázal na začátku nového roku dostat do výkonů, které potřeboval. Na druhou stranu nám bitva až do sedmého zápasu s Vary přinesla velké zkušenosti, pocit z dobře zvládnutých klíčových okamžiků, které bychom zase v předkole nezískali. Davidovi velký dík za jeho práci, v Lípě musel ukrojit hodně ze svého komfortu, které se mu dotýkalo rodiny, práce a dojíždění. Byl bych moc rád, aby David v našem klubu zůstal i v jiné roli a pomohl nám ho organizačně posunut zase o něco dál,“ uvedl manažer Lípy Štěpán Slaný.

Před Vladimírem Trčkou je práce s proměněným týmem České Lípy. „Naším zájmem bylo sehnat kvalitní náhradu za Davida Derku tak, aby do České Lípy zapadl lidsky a také se dokázal sžít s naší trochu specifickou klubovou atmosférou. S Vláďou máme dlouhodobé vztahy, které se táhnou již od začátku florbalu v našem regionu. Mnoho let se věnoval práci s mládeží v Děčíně a poté v prvoligovém Ústí nad Labem. Věříme, že v České Lípě zúročí své zkušenosti a také jeho přirozený důraz na řád a disciplínu, kterou zde potřebujeme zvednout, abychom dokázali lépe využít potenciál našeho nově budovaného týmu. Nový trenér se bude moct opřít o asistenta Petra Koptu, vedoucího Františka Beránka a také o zkušenosti starší generace týmu,“ řekl Štěpán Slaný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*