Jessica Kabelková (33) jde z Tatranu do Vítkovic. Foto: Tatran Střešovice Jessica Kabelková (33) jde z Tatranu do Vítkovic. Foto: Tatran Střešovice
31. 7. 2023 Extraliga žen (14) KOMENTÁŘŮ

Přesun na trase Praha – Dubina. Do Vítkovic jde Kabelková, působila v Pixbu

 Florbalistky Vítkovic mají novou akvizici do útoku. Z Tatranu Střešovice přichází devatenáctiletá útočnice Jessica Kabelková. Ta v předminulé sezóně nabírala první zkušenosti s ženským florbalem v rámci působení v Pixbu Wallenstam. Kabelková tak má za sebou podobnou zkušenost, jako Michaela Kubečková.

Vítkovice v letošním přestupovém období dávkují změny v ženském kádru postupně, po pátečním odchodu obránkyně Jany Troškové na Slovensko tak v pondělí oznámily příchod talentované Kabelkové, která loni odehrála první sezónu v Extralize žen za Tatran Střešovice, předtím působila také v Pixbu Wallenstam.

Podle vyjádření pro klubový web lze za netypickým přesunem z Prahy do Ostravy stojí také studium Kabelkové. „Jsou pro mě TOP týmem, kterého bych se chtěla stát součástí. Zároveň chci spojit studium s florbalem, proto také toto rozhodnutí. Makám naplno a dám do toho vše,“ uvedla v tiskové zprávě oddílu.

Současně Vítkovice potvrdily odchod další útočnice Nikoly Liberdové do Třince.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • PJ napsal:

  Jít za studiem z Prahy do Ostravy, LOL

  • Strážce kasy napsal:

   V čem se liší studium v Praze a Ostravě? Proč si myslíš, že diplom UK má větší váhu než z OSU?
   Proč si myslíš, že jedině Praha ti poskytuje ten absolutně nejlepší studijní program?
   Dokázal bys tu svou velmi hlubokou myšlenku trochu rozvézt?

   • hudino napsal:

    Strážce právě z jedné věty rozvinul ještě hlubší myšlenku, rozený jasnovidec.
    A diplom z UK má na všech fakultách větší hodnotu než OSU 🙂
    Jediný smysl pro tu jít na školu je že se jinde nedostala třeba na lékařskou, a nebo chce fárat.

    • Strážce kasy napsal:

     Titul z UK ti v obcance sviti, ze ma dle tvych slov vetsi hodnotu nez stejny titul z OSU?

     • hudino napsal:

      titul z UK otevírá dveře lehčeji než z OSU. Sám o sobě ale neznamená vůbec nic, o tom žádná.
      A pro případný „dobře placený klid v korporátu“ je také daleko lepšíí startovací pozice s pražskou VŠ a praxí v těch TOP korporátech během studií.

    • Tomáš Krásný napsal:

     Nezlobte se na mě, ale tohle je velká hloupost. Není vůbec důležité, kde studujete, ale jak a pak hlavně jak jste schopni se pak uplatnit v praxi.

     • PJ napsal:

      Mýlíte se. Samozřejmě JE důležité, kde studujete, zvlášť když chcete získat kvalitní vzdělání a eventuálně i něco navíc – kvalitní praxi, kontakty atd. Pokud ale někomu jde pouze o ten „titul v občance“, tak bude studovat kdekoli, třeba ve Sládkovičovu, že. Jinak já jsem své úvodní pousmání nemyslel nijak zle, je jasné, že slečna Jessica jde do Ostravy z 95% z florbalových důvodů, a to, že v Ostravě existuje i přijatelná VŠ, je jistě příjemný bonus.

  • Hans napsal:

   Zrovna VŠB – Technická univerzita v Ostravě nabízí v oblasti stavebnictví, strojařství, průmyslových technologií atd. daleko víc oborů než jsou v této oblasti dostupné v Praze. Samozřejmě je to okrajová záležitost nabídky studijního spektra, ale

 • trener napsal:

  několik lidí právě v přímém přenosu dokázalo svoji tupost byť někteří mají ukončené vš…kvalita českých vš je prachbídná, včetně uk, konkurovat ve světě jsme schopni málokde, je to silně individuální a nezáleží moc na tom, co jste absolvovali, českým diplomem bych moc nemával, mnohem důležitější jsou jiné věci – inteligence, vytrvalost, píle, chuť se prosadit, pracovitost. většina absolventů vš končí s jakýmkoliv progresem státnicemi. praxe a denní střetávání se s absolventy vš všeho druhu je v čr nemilé překvapení. úroveň je žalostná tak na úrovni maturanta před 30 lety…

  • krhut napsal:

   Právě ses v přímém přenosu také přihlásil. P5inesl jsi do diskuze o jabkách hrušky, díky trenére.

 • Strážce kasy napsal:

  @hudino
  Koukám pán je pragocentrik, co?
  Ví pán, že hranice republiky nekončí s cedulí Praha?
  Chceš tedy říct, že do podniku raději přijmeš člověka s titulem z UK než s titulem z OSU/VŠB a to jen proto, protože studoval na UK? Byť oba mají vystudovaný stejný obor.
  Co taková MENDELU, MUNI nebo VUT? Taky podřadné školy?

  • PJ napsal:

   Vážně chceš umřít na tomhle kopci? Faktem je, že v mezinárodních srovnáních se jakžtakž drží UK, pak dlouho nic, MUNI, a dál už to vůbec nestojí za řeč. Takže ano, příčetný zaměstnavatel bude preferovat diplom z UK před diplomem z jakékoli ostravské školy.

   • Tomáš Krásný napsal:

    A proč by to měl dělat? Já třeba nevidím žadný rozdíl mezi absolventem práv na UK nebo MUNI. Vidím jen rozdíl v tom, jak je ten absolvent schopen se uplatnit v praxi, což ale vůbec nemá souvislost s alma mater. A myslím si, že zrovna Jessica si vybrala dobrý obor!

 • tvoje máma napsal:

  lol miluju tuhle konverzaci 😂 ať se daří!

Napsat komentář

*