Matěj Havlas řádil v utkání proti Lotyšsku. Foto: Český florbal Matěj Havlas řádil v utkání proti Lotyšsku. Foto: Český florbal
2. 9. 2023 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Mužská reprezentace zapsala druhou výhru, Lotyšsku dala 11 branek, prohrála ale jednu třetinu

Mužská reprezentace zapsala po včerejší výhře 20:4 nad Estonskem druhou výhru nad domácím Lotyšskem. To porazili 11:4 a nedovolili mu tak navázat na páteční vítězství nad Švýcarskem. Svůj vysoký standard ale Lotyši ukázali ve druhé třetině, ve které dokázali zvítězit. Turnaj uzavře český tým zítřejším ranním zápasem proti Švýcarsku.

Lotyši šli do zápasu posíleni o nečekaný skalp Švýcarska, proti Česku ale narazili. Naše reprezentace se rychle dostala do vedení díky Rýparovi s Benešem, po deseti sekundách druhé třetiny navíc přidal třetí zásah Havlas.

Soupeř ale ukázal, že se s ním musí počítat a třemi zásahy pro sebe získal nejen druhou třetinu, ale také pozornost, protože rázem se šlo do třetí části za stavu 3:3.

Po 23 sekundách se navíc trefil Daniels Anis, symbolicky známý z působení ve Vítkovicích a Otrokovicích. Poté ale Češi zařadili vyšší rychlostní stupeň a osmi góly rozhodli o své výhře: v rámci těchto osmi branek zaznamenal hattrick Havlas, který v celém utkání zaznamenal 6 bodů.

Za zmínku pak také stojí fakt, že český tým přestřílel soupeře poměrem 57:18.

Lotyšsko – Česko 4:11 (0:2, 3:1, 1:8)
24. Bitmanis, 26. Jursevskis, 38. Ragovskis a 41. Anis – 21., 42. 55. a 58. Havlas, 9. a 48. Beneš, 2. Rýpar, 41. Kreysa, 46. Delong, 52. Hemerka a 53. Krebner.
Střely na branku: 18:57. Bez vyloučení. Rozhodčí: Lewis, Silvo (Finsko). Diváci: 550. Nejlepší hráči: Janis Ragovskis – Matěj Havlas

Česko: Bauer – Němeček, Hemerka, Rýpar, Zouzal, Besta, Punčochář, Gruber, Šindler – Havlas, Langer, Beneš – Kreysa, Forman, Krbec – Zubek, Beneš, Delong – Tokoš

Lotyšsko: Pludums – Jursevskis, Krumins, Griezitis, Akmenlauks, Savins, Balodis, Zarins – Jansons, Trekse, Kovalevskis – Anis, Ragovskis, Bitmanis – Polis, Raitums, Karlsson – Jegers, Kikuts, Vilmanis