Česká reprezentace podlehla Švýcarsku 5:6. Foto: Český florbal Česká reprezentace podlehla Švýcarsku 5:6. Foto: Český florbal
3. 9. 2023 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

Nepovedený závěr stál Česko zápas se Švýcarskem, podlehli 5:6

Ve svém posledním vystoupení na Turnaji čtyř zemí česká florbalová reprezentace mužů nepříjemně narazila. Vlivem nepovedené třetí části totiž podlehla Švýcarsku 5:6 a soupeř tak napravil dojem po zaváhání s domácím Lotyšskem.

Poslední vystoupení na Turnaji čtyř zemí se českému reprezentačnímu výběru nepovedlo, lze totiž konstatovat, že Švýcarsko vyhrálo zaslouženě. Už ve druhé minutě šlo do vedení zásluhou Zaugga, který v první části zaznamenal ještě jednu branku. Mezitím se trefili ještě Lauber s Formanem, a tak se poprvé šlo do šaten za stavu 3:1 pro Švýcarsko.

Ve druhé třetině český tým vývoj utkání otočil. Na začátku 25. minuty proměnil přesilovou hru Šindler, následně českým tým dvěma góly během dvou minut zápas otočil a poprvé v utkání vedl.

Vyrovnat se povedlo v 53. minutě Maurerovi, na což ještě v čase 56:11 odpověděl Pěnička, Švýcarsko ale předvedlo mohutný finiš: nejprve v čase 56:59 proměnil trestné střílení Riedi a v poslední minutě převrátil misky vah na stranu svého týmu svým druhým gólem Maurer.

Švýcarsko – Česko 6:5 (3:1, 0:3, 3:1)