Brněnské derby skončilo výhrou Bulldogs. Foto: Bulldogs Brno Brněnské derby skončilo výhrou Bulldogs. Foto: Bulldogs Brno
15. 10. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice otočily utkání na Tatranu, brněnské derby se šestnácti góly získaly florbalistky Bulldogs

Extraliga žen má za sebou kompletní sedmé kolo. V jeho šlágru porazily Vítkovice Tatran Střešovice poměrem 4:3, v brněnském derby pak diváci viděli celkem šestnáct branek a po výsledku 9:7 se radují ze tři bodů florbalistky Bulldogs. Olomouc zvítězila v Liberci, Ostrava pak zvládla dohrávku 2. kola proti Bohemians. Chodov nastřílel 25 branek Znojmu.

Ve šlágru kola zvítězily Vítkovice na půdě Tatranu Střešovice. Po bezgólové první třetině se dostaly ve druhé části do vedení 2:0, které ovšem ztratily a po dvou třetinách prohrávaly 2:3. Ve třetí části ale na rozdíl od předcházejících utkání proti Zugu a Chodovu ale dokázaly zápas otočit a zvítězily 4:3. Dvakrát se v zápase prosadily Sára Seevaldová s Lucií Želízkovou.

„Za nás dnes velice slušný zápas před výbornou kulisou, se šťastným koncem pro nás. Za tři body jsme rádi,“ byl tradičně stručný Dušan Dudešek. „Myslím si, že zápas měl dobré tempo. První část utkání se nám povedla, pak jsme trochu polevily a dostaly góly. Za mě zbytečné, musíme se toho vyvarovat. Ale povedlo se nám vrátit se do zápasu, otočily jsme to a vyhrály, takže jsem spokojená,“ doplnila Šárka Staňková.

„Ačkoliv jsme zahráli docela slušný zápas a předvedli jsme velmi dobrý sportovní výkon, tak jsme zklamaní, jak z dnešního výsledku, tak z výsledků proti všem z nějaké TOP 4. Nicméně dokázali jsme dostat do hry několik principů, které už vidíme. Mrzí nás výsledek a řešení nějakých menších situací, které jsme řešili určitou nedisciplinovaností. Co bych chtěl vyzdvihnout, to je skvělý výkon naší gólmanky, která nás držela a přidala několik extra zákroků, takže si zaslouží pochvalu. A samozřejmě nás hnalo skvělých 300 diváků, kteří si našli cestu,“ zhodnotil Pavel Hudík.

Brněnské derby mezi Bulldogs a Židenicemi nabídlo šestnáct branek a parádní podívanou. Pozdější vítězky rychle prohrávaly 0:3, ještě v průběhu první třetiny ale zápas vyrovnaly. Ve druhé části si vzaly slovo Anna a Ema Brucháčkovy a dostaly Bulldogs do vedení, kde jejich tým zůstal až do konce a zvítězil 9:7.

„Bylo to hodně divoké, přelévaná, hrálo se nahoru-dolů, spoustu gólů. Myslím si, že parádní práci odvedli fanoušci a jsme rádi za tři body. Dnes všichni odvedli dobrou práci a šli jsme si pro tři body,“ řekl kouč Martin Czeczinkar.

Chodov splnil roli favorita a porazil Znojmo vysoko 25:2. Sedm bodů zapsala Lucie Baldreichová, pět branek vstřelila slovenská útočnice Kristína Belicová. „Utkání hodnotím pozitivně, jsme spokojeni s tím, jak jsme zápas odehráli, protože jsme věděli, že to nebude o nějakém dramatickém výsledku, ale o tom, jaké udržíme tempo. Dali jsme si hodně cílů, protože jsme ještě loni měli s takovými zápasy, kdy nám soupeř nepomáhá s tempem, měli problémy. Musím v konečném důsledku pochválit i Znojmo, které odmakalo šedesát minut, třetí třetinu dřeli a my jsme díky tomu mohli vydržet v tempu a hrát s balónem a nasbírat cenná data. Počet situací na balónku v útočném pásmu se v takových zápasech násobí a my to musíme neustále vylepšovat, protože takto prostě chceme hrát,“ pochvaloval si Ondřej Neuman, který ocenil také soupeře.

Florbalistky Olomouce navázaly na výhru nad Tatranem Střešovice a v sobotu večer porazily Liberec 6:3. Další hattrick si zapsala Lucie Cholinská, Olomouc v zápase ani jednou neprohrávala. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme jej pod kontrolou a dali dva snadné góly. Druhá třetina nám hodně nevyšla, ve druhé přestávce jsem musel holky srovnat a třetí třetina už byla lepší. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a jsem rád, že to holky zvládly, že jsme potvrdili body proti Tatranu,“ uvedl kouč Radek Řehák.

Dva zápasy a šest bodů, to je bilance florbalistek FBC Ostrava. Ty si nejprve již v pátek večer poradily s nováčkem z Třince, o den později pak v Hořovicích nastoupily proti Bohemians. V utkání vedly už 4:1, nicméně Pražanky se dokázaly dotáhnout a nakonec až díky mohutnému finiši bere FBC tři body za výhru 8:4. „Do stavu 4:1 to bylo fajn, ale pak nám začalo takové druhé utkání, vůbec nám nešly nohy a nakonec jsme hodně rádi, že jsme to tady uplácali na výhru,“ oddechl si kouč Jakub Robenek.

Přehled výsledků 7. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBC Intevo Třinec  8:1
branky: 3. Natalie Hurníková, 6. Terezie Gálová, 14. Aneta Vojtěšková, 14. Pavlína Bačová, 21. Malwina Zagórska, 29. Pavlína Bačová, 49. Radka Niemczyková, 51. Kristýna Gajdečková – 36. Petra Bieleszová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Jana Prátová 13 – Simona Pytlíková 19, Martina Szwanczarová 22; po třetinách: 4:0, 2:1, 2:0

PSN Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4
branky: 33. Lucie Želízková, 38. Lucie Želízková, 40. Nikola Hermannová – 21. Sára Seevaldová, 28. Michaela Šponiarová, 54. Barbora Husková, 57. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 263; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 21 – Nikola Příleská 22; po třetinách: 0:0, 3:2, 0:2

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice 9:7
branky: 13. Anna Brucháčková, 15. Veronika Stuchlíková, 19. Anna Sigmundová, 20. Liliana Bolfová, 23. Ema Brucháčková, 36. Anna Brucháčková, 38. Anna Brucháčková, 39. Anna Sigmundová, 49. Kristýna Pospíšilová – 6. Natálie Janečková, 9. Petra Bílá, 11. Natálie Janečková, 15. Natálie Janečková, 33. Klára Jahodová, 38. Klára Jahodová, 47. Natálie Janečková; rozhodčí: Anh Vu Pham – Petr Stoklásek; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 11 – Alena Večeřová 16; po třetinách: 4:4, 4:2, 1:1

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – TJ Znojmo LAUFEN CZ 25:2
branky: 2. Markéta Prontekerová, 5. Kristína Belicová, 6. Andrea Břeská, 6. Kristýna Jirásková, 8. Lucie Baldreichová, 20. Markéta Prontekerová, 23. Markéta Prontekerová, 24. Kristína Belicová, 25. Lucie Baldreichová, 26. Kristína Belicová, 26. Kristýna Vejvodová, 26. Marie Havlíčková, 28. Daniela Frantíková, 31. Markéta Prontekerová, 31. Magdaléna Plášková, 35. Kristína Belicová, 36. Markéta Prontekerová, 36. Lucie Baldreichová, 38. Daniela Frantíková, 38. Lucie Baldreichová, 51. Natálie Balková, 54. Kristína Belicová, 55. Magdaléna Plášková, 55. Kateřina Kovaříková, 57. Kateřina Kovaříková – 34. Eva Smutná, 54. Bára Procházková; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Michaela Galušková 10 – Adéla Malkusová 14, Veronika Šplíchalová 19; po třetinách: 6:0, 14:1, 5:1

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 3:6
branky: 33. Monika Žapková, 36. Markéta Žbánková, 37. Karolína Klubalová – 5. Lucie Cholinská, 15. Lucie Cholinská, 33. Barbora Suchánková, 35. Eva Řeháková, 44. Lucie Cholinská, 50. Gabriela Vaculová; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 16 – Nikola Dlouhá 20; po třetinách: 0:2, 3:2, 0:2

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8
branky: 2. Agáta Saffertová, 29. Kateřina Strnadová, 43. Aneta Faltová, 49. Anna-Marie Divišová – 7. Denisa Kotzurová, 22. Markéta Vrlíková, 24. Pavlína Bačová, 26. Denisa Kotzurová, 29. Denisa Kotzurová, 54. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska, 60. Pavlína Bačová; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 112; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 38 – Magdaléna Hrišková 24; po třetinách: 1:1, 1:4, 2:3