Češky ve svém druhém zápase podlehly Švédsku. Foto: Český florbal Češky ve svém druhém zápase podlehly Švédsku. Foto: Flickr Český florbal
21. 10. 2023 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Češky na domácí výhru nenavázaly a podlehly Švédsku 2:7

Česká ženská reprezentace má za sebou druhé vystoupení na turnaji série EuroFloorball Tour ve Finsku, který je současně herní generálkou na ženský světový šampionát v Singapuru. Proti Švédsku Češky odehrály sympatický zápas, odešly ale poraženy poměrem 2:7.

Od začátku zápasu se hrál sympatický a poměrně otevřený florbal, který generoval šance na obou stranách hřiště. Na úvodní gól Sundberg ještě dokázala odpovědět Maroszová, konečné skóre první třetiny pak určila Rasmussen.

Také druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu, postupem času ale bylo vidět, že Švédky začínají získávat herní a územní převahu. Ve druhé polovině druhé třetiny to pak také gólově vyjádřily znovu Rasmussen a Joelsson. Na to ještě přišla branka Kubečkové, ale poslední slovo měla Loneberg.

Ve třetí třetině už se pak prosadily pouze Švédky, konkrétně Öhgren s Wibron. Z českého pohledu je ovšem možná nepříjemnější zranění univerzálky Vanessy Rebeccy Keprtové, ke kterému došlo při souboji u mantinelu zhruba dvě minuty před koncem utkání.

Česko W – Švédsko W 2:7
branky: 15. Vendula Maroszová, 38. Michaela Kubečková – 12. Ida Sundberg, 17. Ellen Rasmussen, 35. Ellen Rasmussen, 37. Sofia Joelsson, 39. Ellen Bäckstedt, 42. Nellie Öhgren, 49. Emelie Wibron; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Christianová 13 – Matilda Östlund-Visén 12; po třetinách: 1:2, 1:3, 0:2

Sestava Česka: Christianová – Plášková, Jiráková, Staňková, Šupáková, Beránková, Mechlová, Lechnerová – Ratajová, Keprtová, Brucháčková – Řepková, Želízková, Suchá – Trojánková, Kubečková, Maroszová – Chudá, Krupnová. Hlavní trenér: Lukáš Procházka