Linda Fuchsová rozhodla utkání se Švýcarskem. Foto: Český florbal Linda Fuchsová rozhodla utkání se Švýcarskem. Foto: Český florbal
22. 10. 2023 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Juniorky ve svém posledním zápase zapsaly druhé vítězství, porazily Švýcarsko

České juniorky mají za sebou třetí a poslední utkání na rozšířeném turnaji série EuroFloorball Tour ve finském Turku. Ve třetím vystoupení porazily Švýcarsko 2:1, když v zápase dokázaly otočit nepříznivý vývoj. Na turnaji tak končí s bilancí jedné výhry v základní hrací době, jedné výhry po nájezdech a jedné porážky se Švédskem.

Utkání pro juniorky nezačalo dobře, už ve třetí minutě totiž nařízené trestné střílení proměnila Dana Misteli a Švýcarsko vedlo. To ovšem nevydrželo ani tři minuty, poté totiž vyrovnala Klubalová. Utkání sice bylo poměrně ofenzivní, nabídlo ovšem už jen jednu jedinou branku: ve 27. minutě využila volného prostoru na středu hřiště Fuchsová a stanovila konečné skóre na 2:1 pro české juniorky.

Švýcarsko WU19 – Česko WU19 1:2
branky: 3. Dana Misteli – 6. Karolína Klubalová, 27. Linda Fuchsová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Ronja Florin 5 – Karolina Bačková 10; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:0

Česko: Bačková – Gocová, Jirásková, Machálková, Matýsková, Kubalčíková, Hlaviznová, Fáčková – Klubalová, Baldreichová, Břeská – Fuchsová, Zerzánová, Křtěnová – Lískovcová, Lovíšková, Štekerová – Skoková, Sikorová