Mladoboleslavští uštědřili Pardubicím 22gólový debakl. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal Mladoboleslavští uštědřili Pardubicím 22gólový debakl. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal
29. 10. 2023 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav nadělila Pardubicím 22 branek, tuhý souboj mezi Butchis a Českou Lípou rozhodly nájezdy

Je za námi další víkend a zároveň i řada utkání Livesport Superligy. Butchis v souboji s Českou Lípou nakonec zvládli zvítězit na nájezdy, Tatran v derby porazil Spartu a Boleslav dokázala v zápase s Pardubicemi vstřelit 22 gólů.

Začneme poohlédnutím za pondělním zápasem mezi Bohemians a Vítkovicemi a středečním soubojem Tatranu s Královskými Vinohrady. V televizním utkání byly lepší Vítkovice. Bohemians sice deset minut před koncem vedli 5:4, hosté ale během pěti posledních minut nasypali do domácí branky hned 5 branek a utkání skončilo 5:9. Ve středečním derby zvládly domácí Vinohrady Tatranu vstřelit pouze jeden gól, a to již za stavu 0:4. Domácí tak nakonec pohodlně zvítězili 1:10.

Jediné sobotní utkání se odehrálo v Pardubicích, kam přijela Mladá Boleslav. Hosté na nic nečekali a po první třetině si do šaten nesli devíti brankový náskok. Ve druhé a třetí třetině se tentokrát domácí zvládli také gólově prosadit, Boleslav se ale už i tak vysokým náskokem nenechala uspokojit a nakonec utkání vyhrála poměrem 2:22.

První nedělní utkání nám nabídlo souboj mezi Butchis a Českou Lípou. Právě domácí Butchis se jako první ujali vedení z hole Šimona Pavlíčka. Hosté sice brzy zvládli gólově odpovědět, Butchis ale chvíli před koncem první části vstřelili druhý gól a vrátili se tak do vedení. Převaha domácích pokračovala i ve druhé třetině, po které Butchis vedli 6:1. V poslední části zápasu ale Česká Lípa zvládla vyrovnat a utkání dovézt až do samostatných nájezdů. V něm ovšem byli úspěšnější domácí, kteří tak zvítězili 8:7.

V dalším utkání opět figurovali Bohemians, kteří tentokrát vyzvali druhý Superligový tým z Ostravy, tedy tým FBC Ostravu. Pražané si ale tentokrát vedli lépe a pustili domácí pouze ke dvěma brankám. Zbytek zápasu hosté gólově dominovali a z Ostravy si nakonec vezli tři body za konečného stavu 2:5.

V druhém nedělním utkání se konal další souboj pražských týmů, konkrétně mezi Spartou a Tatranem. Utkání bylo skoro celou první třetinu bezbrankové, v patnácté minutě se ovšem prosadil Jakub Boček, který poslal Tatran do vedení. Ve druhé části zápasu se začali prosazovat i domácí, Tatran ale před poslední třetinou stále vedl o jednu branku. Poslední třetina se opět nesla v lehké převaze hostů a Tatran Střešovice tak nakonec porazil Spartu Praha 4:6.

V předposledním nedělním utkání se představily Karlovy Vary na půdě Black Angels. Domácí se během chvíle dostali do dvoubrankového vedení, hosté ovšem zvládli hned dvakrát odpovědět a první třetina končila za stavu 2:2. Ve druhé části Karlovy Vary pokračovaly na úspěšné vlně a před poslední dvacetiminutovkou vedly 2:3. Ani v poslední třetině hosté nepolevili a postupně zvyšovali svůj náskok. Utkání tak skončilo vítězstvím Karlových Varů nad Black Angels 2:7.

Víkendový souhrn zakončíme zápasem mezi Vítkovicemi a Královskými Vinohrady. Utkání začalo lépe pro domácí Vítkovice, které po dvaceti minutách vedly 3:0. Vinohrady se začaly osmělovat až ve druhé třetině, kdy se i poprvé gólově prosadily. Za stavu 4:1 hosty čekalo obtížné dotahování a i přes několik vstřelených gólů nakonec dovedli zápas do vítězného konce domácí za stavu 9:4.

Výsledky víkendových utkání 9. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 5:9 (1:3, 3:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 17. J. Petrák (Buršík), 23. P. Šebek (J. Petrák), 27. Krebner (Buršík), 39. Buršík (P. Šebek), 50. Kawulok (Malič) – 7. Kaleta (L. Hájek), 10. M. Gattnar (Fukala), 17. Jankovský (A. Šmíd), 35. Hubálek (R. Gattnar), 55. Kaleta (L. Hájek), 56. M. Gattnar (L. Hájek), 58. Kaleta (Šindler), 59. R. Gattnar (Kaleta), 60. Pažák (Slončík)

TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Střešovice 1:10 (0:4, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 30. Ja. Procházka (Keller) – 5. A. Kučera (Šindelář), 9. Šimek (Kolísko), 18. Mare. Beneš, 19. Vavroušek (T. Hanák), 33. Šimek (Meliš), 34. J. Boček (T. Hanák), 39. Havlas (Šindelář), 52. Kolísko (M. Mühlfait), 52. Havlas (Mare. Beneš), 60. T. Hanák (Havlas)

Sokoli Pardubice – Florbal Mladá Boleslav 2:22 (0:9, 1:6, 1:7)

Branky a nahrávky: 31. Polis (Zajíček), 56. Polis (Zajíček) – 1. Punčochář (Natov), 3. Zakonov (Delong), 5. Feigl (J. Bína), 6. Tomašík (Delong), 7. Koláčný (J. Bína), 10. Tomašík (Suchánek), 15. Koláčný (Gašparík), 17. Sládek, 20. Punčochář (Natov), 21. Tomašík (Delong), 29. Feigl (J. Bína), 30. Natov (Sládek), 31. Tomašík (Delong), 38. Koláčný (Zoufalý), 39. Zakonov (Delong), 41. Vařecha (Zakonov), 50. Tomašík, 51. Koláčný (Gašparík), 54. Gruber (Gašparík), 55. Punčochář (Sládek), 57. Vařecha (Delong), 58. Besta (Gašparík)

Butchis – Česká Lípa 8:7pn (2:1, 4:0, 1:6 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Pavlíček (Švelbl), 19. Waldhauser (Pavlíček), 25. Drastich (J. Černý), 29. J. Černý (Kalina), 36. Vondruška (J. Černý), 40. J. Černý (Kalina), 54. Vondruška (J. Černý), rozh. náj. J. Černý – 13. Seibert (Pekárek), 41. Seibert (Pekárek), 41. Pšenička (Vavruška), 49. Křenek (TS), 52. Štěrba (Pekárek), 53. Pšenička (Trčka), 59. Pšenička (Pekárek)

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. L. Kučera (Herblich), 46. L. Kučera (Pešat) – 2. Kvasnica (Kawulok), 19. Kvasnica (Kawulok), 23. J. Petrák (Krebner), 27. Bílek (Buršík), 57. K. Petrák (Kawulok)

Sparta Praha – Tatran Střešovice 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. Kareš (Marvánek), 34. Košir (Curney), 35. Krbec (Pražan), 51. Zouzal (Košir) – 16. J. Boček (Šindelář), 21. J. Boček (Šindelář), 22. Kolísko (Sládeček), 30. Sádlo (Havlas), 58. Šindelář (J. Boček), 59. Vavroušek

Black Angels – FB Karlovy Vary 2:7 (2:2, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 3. Doležal (Obuškevič), 11. Obuškevič – 14. T. Smolka (Hrbáček), 19. M. Klápa (Strachota), 29. Tyl (M. Klápa), 45. Péc (Švarc), 50. Péc, 57. L. Macháček (Péc)

1. SC Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (3:0, 1:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 10. Šebesta (Hubálek), 17. R. Gattnar, 20. Fukala (L. Hájek), 34. Zubek (Pažák), 41. Šebesta (Matejčík), 47. Matejčík (Pažák), 54. R. Gattnar (Šindler), 56. Zubek (Pažák), 59. Fukala (M. Gattnar) – 38. D. Gärtner (Keller), 49. Horák (Trojáček), 50. Plíhal (Futschik), 55. Plíhal (P. Hájek)

Autor: Pavel Klepetko