Tatran po dvou výhrách vede Livesport Superligu. Foto: Tatran Střešovice Tatran po dvou výhrách vede Livesport Superligu. Foto: Tatran Střešovice
2. 11. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran je po dvou předehraných vítězstvích v čele Superligy, Bohemians otočili v Lípě

Livesport Superliga pokračuje také v tomto týdnu. Po dvou úspěšných předehrávkách kvůli Champions Cupu se do čela dostal Tatran Střešovice, ve čtvrtek pak také Bohemians porazili Českou Lípu, když překonali špatný start a zápas dovedli k vítězství poměrem 12:4. Karel Petrák zapsal 7 bodů.

Tatran postoupil jako jediný český tým do semifinále Champions Cupu, proto předehrával dva zápasy a po výhře 8:1 nad FBC Ostrava soutěž se ziskem 24 bodů vede. Bude tomu ovšem pouze do soboty, kdy se v Ostravě utkají Vítkovice s Mladou Boleslaví. Tyto týmy ztrácí na Tatran nyní bod, respektive dva, a proto je jasné, že minimálně vítěz vzájemného duelu Tatran přeskočí a ještě bude mít utkání k dobru.

Utkání mezi Tatranem a FBC se rozhodlo ve třetí třetině, po čtyřiceti minutách byl totiž stav 2:1 pro Tatran, když na góly Havlase a Adama Kučery zareagoval za FBC Lukáš Kučera. Ve třetí třetině ale Tatran hned šestkrát skóroval a zapsal vítězství 8:1.

Ve čtvrtek se pak hrál také zápas mezi Bohemians a Českou Lípou. Pražští florbalisté předvedli špatný vstup do utkání a prohrávali 0:2, poté ovšem začali na hřišti dominovat a svůj velký part rozehrál Karel Petrák. Útočník Bohemians se nakonec zastavil s bilancí 3+4 a Bohemians zvítězili 12:4.

Po dvou výhrách v řadě tak zelenobílí vyskočili na sedmou příčku, bod za pražskou Spartu.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Tatran Střešovice 1:8
branky: 34. Lukáš Kučera – 10. Matěj Havlas, 13. Adam Kučera, 42. Martin Šindelář, 53. Tomáš Hanák, 55. Vojtěch Kún, 56. Martin Šindelář, 58. Martin Šindelář, 60. Matěj Havlas; rozhodčí: Martin Both – Vladimír Černín; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 124; zásahy brankářů: Jan Binder 13 – Tomáš Jurco 15; po třetinách: 0:2, 1:0, 0:6

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians 4:12
branky: 1. Radek Krajcigr, 7. Tomáš Pšenička, 20. Ladislav Pekárek, 22. Václav Vavruška – 13. Karel Petrák, 14. Jaroslav Petrák, 15. Karel Petrák, 21. Jakub Buršík, 28. Ondřej Kawulok, 31. Ondřej Kawulok, 32. Patrik Šebek, 37. Jaroslav Petrák, 42. Karel Petrák, 46. Patrik Šebek, 49. Šimon Hronek, 51. Tomáš Kvasnica; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 5:3; využití: 0:3; diváků: 296; zásahy brankářů: Jan Dvořák 18, Vojtěch Jirka 4 – Tomáš Hyršl 1, Daniel Műck 10; po třetinách: 3:3, 1:5, 0:4