Olomouc slaví historickou výhru nad Chodovem. Foto: Florbal Chodov Olomouc slaví historickou výhru nad Chodovem. Foto: Florbal Chodov
5. 11. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc senzačně porazila Chodov, Tatran zvládl zápas s Židenicemi a bitva nováčků pro Třinec

ČEZ Extraliga má za sebou čtyři zápasy 9. kola a rozhodně se bylo na co dívat: především Olomouc dokázala ve výjezdním utkání v Chomutově zaskočit Chodov a definitivně se zařadila do souboje o TOP 4. Tatran Střešovice reagoval vítězstvím nad Židenicemi a souboj nováčků získal Třinec. Bohemians pak po nájezdech uspěly v Liberci.

Chodov vyvezl nejvyšší ženskou soutěž do spřízněného Chomutova a 611 přítomných diváků určitě nelituje. Viděli totiž nevídanou výhru Olomouce nad Chodovem v poměru 5:2! Ve velmi ofenzivním duelu, ve kterém obě brankářky dohromady nasbíraly 80 zákroků, Olomouc od počátku vedla zásluhou Cholinské s Pešavovou.

Chodov sice dokázal srovnat, ale ve třetí třetině třikrát inkasoval, což zamotává také situaci na čele tabulky, kde číhají především Vítkovice, ale také je již nutné brát Olomouc za regulérního aspiranta na pozici v rámci TOP 4!

„Hodnocení je pozitivní, možná nejpozitivněji za tři roky. Natož, jakou jsme měli sestavu, pouze tři hráčky starší dvaceti let, vypadly nám vlastně nejzkušenější hráčky. Vsadili jsme na jednu kartu, dali jsme to nejlepší do dvou lajn, ale musím pochválit také třetí formaci, protože holky, které dosud neměly takové vytížení, tak ukázaly, že Extraligu hrají právem. Vyšla nám první třetina, která nás udržela ve hře, první třetina byla fantastická, měli jsme několik šancí a dali jsme gól. Druhá třetina už byla horší, byli jsme pod tlakem a vyloučení nám vzala vítr z plachet. Ve třetí třetině už to bylo o srdci, holky věděly, že jsou ve hře o něco, o co stojí a povedlo se to. Můžu před nimi smeknout. Víme, že v nich je budoucnost a dokazují to. Jsem hodně rád za Lucku Cholinskou, která se vrátila z Vítkovic a hraje v takové formě, že by se to nemělo přehlížet. Je to vyvrcholení euforie, která v nás teď je, jsme šťastní,“ radoval se trenér Olomouce Radek Řehák.

„Hodnotí se mi to strašně nepříjemně, protože výsledek je takový jaký je, v zásadě čert vem góly do prázdné branky, ale výkon byl mizerný. Věděli jsme, že hra Olomouce nám nesedí a potřebujeme hrát florbal jinak, ale zároveň je to o tom, že jsme si to nebyli schopni vynutit. Naopak Olomouc nám ten svůj styl – už poněkolikáté – vnutila, což není náhoda. Nám to nechutná a zase jsme se podřídili, nebyli jsme pokorní a dali jsme jim vývoj zápasu, což jim hraje do not a nám se hraje ještě hůře. Byli jsme pomalí na prvním doteku. Když už se to začínalo odbourávat, tak přišly individuální chyby, které pustily Olomouc do klíčového vedení. Strašně malá nebezpečnost a jsem zklamaný. Mrzí mě, že jsme dostali tady facku, ale musím vzít na sebe, že jsme na tuto hru nenašli zase recept,“ uznal sympaticky porážku Ondřej Neuman.

Na výhru Olomouce potřeboval zareagovat především Tatran Střešovice, což se Pražankám také podařilo. Od šesté minuty sice prohrávaly díky vlastní brance Stůjové, ovšem následovala série čtyř zásahů do černého, z toho dvou z hole Vernerové a export bodů do Prahy. Dvěma asistencemi se proti svému bývalému týmu prosadila Krýslová, za Židenice hrající ještě pod dívčím jménem Romančáková.

Souboj dvou nováčků ČEZ Extraligy vyzněl lépe pro domácí Třinec. Ten vsadil na ofenzivnější pojetí utkání, Znojmo přestřílel poměrem 23:13 a celý zápas pro sebe získal poměrem 5:1. Dvě branky zapsala Klára Portešová,

Gólový festival pak nabídlo poslední utkání víkendu mezi domácím Libercem a Bohemians. Domácí florbalistky vedly po brance kapitánky Novákové, ještě v první třetině ale třikrát inkasovaly. Následovalo ovšem pět domácích zásahů v řadě, přičemž Bohemians musely mohutně finišovat, také za přispění dvojčat Korbelářových. Obě dvojčata nakonec proměnila také nájezdy, na straně Liberce se to povedlo pouze Žbánkové, a tak extra bod putoval do Prahy.

Program 9. kola ČEZ Extraligy uzavře pondělní televizní ostravské derby mezi domácím FBC Ostrava a Vítkovicemi.

Přehled výsledků 9. kola Extraligy žen

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 2:5
branky: 30. Eliška Chudá, 35. Lucie Baldreichová – 17. Lucie Cholinská, 26. Eliška Pešavová, 50. Lucie Cholinská, 58. Zuzana Kuchařová, 59. Klára Horčičková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 611; zásahy brankářů: Jana Christianová 33 – Klára Hodulíková 47; po třetinách: 0:1, 2:1, 0:3

Crazy girls FBC Liberec – FbŠ Bohemians 7:8pn
branky: 1. Karolína Nováková, 24. Karolína Klubalová, 26. Markéta Žbánková, 35. Karolína Nováková, 41. Karolína Klubalová, 44. Markéta Žbánková, 50. Monika Žapková – 8. Radka Korbelářová, 12. Kristýna Dvořáková, 18. Tereza Havlová, 47. Radka Korbelářová, 52. Radka Korbelářová, 53. Agáta Procházková, 56. Barbora Doležálková, N Simona Korbelářová; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 4:0; využití: 0:0; diváků: 97; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 31 – Eliška Svrčková 25; po třetinách: 1:3, 3:0, 3:4, 0:0

PSN Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 4:1
branky: 23. Lucie Želízková, 30. Linda Fuchsová, 31. Lucie Vernerová, 60. Lucie Vernerová – 6. Karolína Stůjová; rozhodčí: Jakub Cigl – Anh Vu Pham; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 – Alena Večeřová 25; po třetinách: 0:1, 3:0, 1:0

FBC Intevo Třinec – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:1
branky: 3. Nikola Liberdová, 31. Denisa Gawryšová, 36. Sabina Zoubková, 43. Klára Portešová, 46. Klára Portešová – 24. Veronika Filáková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Simona Pytlíková -1 – Veronika Šplíchalová -5; po třetinách: 1:0, 2:1, 2:0