Florbalistky FBC Ostrava zapsaly výhru v Olomouci. Foto: Michal Struž, @michelifix_photography - Instagram/@michelifixphotography - Facebook Florbalistky FBC Ostrava zapsaly výhru v Olomouci. Foto: Michal Struž, @michelifix_photography - Instagram/@michelifixphotography - Facebook
14. 11. 2023 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

FBC porazilo Olomouc, Tatran získal pražské derby a Chodov dal Židenicím 17 branek

ČEZ Extraliga má za sebou desáté hrací kolo. V jeho šlágru vyhrály florbalistky FBC Ostrava na půdě Olomouce. Pražské derby mezi Bohemians a Střešovicemi patřilo Tatranu, Chodov pak nasázel Židenicím 17 branek, v derby si zastřílely Vítkovice proti Třinci.

Šlágr kola byl dlouho vyrovnaný, jako první vedlo FBC Ostrava, ve druhé třetině se pak poprvé a naposledy dostala do čela také Olomouc, ale ještě do druhé přestávky srovnala Gálová. Ve třetí třetině ještě jednou srovnala Vaculová, ale nakonec rozhodl drtivý závěr FBC, které skórovalo čtyřikrát v poslední desetiminutovce.

„Dnes to byl těžký a dlouho vyrovnaný zápas, do kterého jsme nevstoupili dobře a po první třetině bylo docela dusno v šatně, kde jsme museli zvýšit hlas. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšovali prakticky každým střídáním, byli jsme rozhodně florbalovější, ale dostávali jsme hodně laciné góly. V posledních deseti minutách jsme si pomohli přesilovkou a řeknu, že jsme na to byli také lépe kondičně. Byť se rozhodlo až v posledních deseti minutách, tak si myslím, že od začátku druhé třetiny to k takovému výsledku směřovalo a dnes musím holky strašně moc pochválit,“ radoval se trenér FBC Ostrava Jakub Robenek.

„Utkání se mi nakonec hodnotí hodně těžce, protože si myslím, že jsme si takový výsledek nezasloužili a myslím si také, že nakonec není úplně dílem nás a soupeřem. Tři góly byly soupeři darované, vedení zápasu bylo také nerovnoměrné, ale nebudu se k tomu více vyjadřovat. Do zhruba padesáté minuty jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a místy kvalitnějším týmem než Ostrava. Bohužel pak na nás padla taková psychická deka a Ostrava zlomila zápas ve svůj prospěch. Jsem rád, že holky makaly, ale někdo by se nad tím měl zamyslet, protože dnešní zápas nerozhodly výkony na hřišti, ale něco jiného. Ještě si také myslím, že hráčky Ostravy jsou na takové úrovni, že by nemusely používat některé věci, které používaly, ale nad tím se s trenérem musí zamyslet sami,“ nebyl naopak spokojen Radek Řehák, kouč FBS Olomouc.

Pražské derby mezi Bohemians nabídlo podle očekávání těsnou přestřelku, do hry se zapojila také obránkyně Kateřina Vachudová, která tak definitivně doléčila zraněné koleno ze semifinále světového šampionátu juniorek v Katowicích.

Tatran v zápase nikdy neprohrával a zápas fakticky rozhodl dvěma zásahy na konci druhé třetiny. Zajímavostí také je, že hned čtyři branky Bohemians vstřelily dvojčata Radka a Simona Korbelářovy, které před nedávnem přišly do Bohemians právě z Tatranu. Utkání nakonec skončilo výhrou Tatranu 6:5.

Tři body zapsaly na domácím hřišti také florbalistky Bulldogs Brno, které porazily Liberec 6:3. Zajímavostí je, že góly Bulldogs Brno vstřelilo šest rozdílných florbalistek, asistenci si navíc připsala také slovenská gólmanka Karolína Krištofová, která se za domovské Slovensko představí na světovém šampionátu žen v Singapuru.

Chodov a Vítkovice pak splnily role favoritů. Chodov vyhrál v Brně nad Židenicemi, které porazil vysoko 17:3, Vítkovice pak na domácí palubovce zvládly ocelářské derby s Třincem poměrem 13:2. Zajímavostí zápasu Vítkovic je čistý hattrick obránkyně Terezy Matýskové ve druhé třetině utkání, za Chodov se pak zaskvěla Lucie Baldreichová. Zajímavý počin se při prvním zápase za Židenice povedl slovenské útočnici Nikole Domonkosové, která se třemi body podílela na všech brankách svého týmu.

Přehled výsledků 10. kola ČEZ Extraligy

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:17
branky: 5. Natálie Janečková, 19. Zuzana Žampachová, 24. Nikola Domonkosová – 4. Andrea Břeská, 4. Kristína Belicová, 9. Lucie Baldreichová, 11. Lucie Baldreichová, 15. Magdaléna Plášková, 16. Lucie Baldreichová, 20. Magdaléna Plášková, 24. Markéta Prontekerová, 26. Natálie Balková, 30. Marie Havlíčková, 32. Eliška Chudá, 36. Daniela Frantíková, 48. Kateřina Kovaříková, 55. Nikola Skoková, 55. Natálie Balková, 59. Kateřina Kovaříková, 60. Nikola Skoková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 15 – Karolina Bačková 8; po třetinách: 2:7, 1:5, 0:5

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8
branky: 17. Gabriela Vaculová, 22. Eliška Pešavová, 35. Eva Řeháková, 51. Gabriela Vaculová – 16. Veronika Rybičková, 21. Markéta Vrlíková, 36. Terezie Gálová, 49. Malwina Zagórska, 54. Paulína Hudáková, 54. Kristýna Gajdečková, 57. Pavlína Bačová, 59. Markéta Vrlíková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 111; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 14 – Veronika Tomšová 15; po třetinách: 1:1, 2:2, 1:5

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Intevo Třinec  13:2
branky: 2. Simona Grāpēna, 8. Michaela Kubečková, 10. Vendula Maroszová, 17. Vendula Maroszová, 17. Šárka Staňková, 29. Tereza Matýsková, 32. Tereza Matýsková, 36. Tereza Matýsková, 39. Jessica Kabelková, 49. Michaela Šponiarová, 50. Barbora Husková, 51. Jessica Kabelková, 57. Michaela Kubečková – 27. Vendula Podsedníková, 37. Adéla Šibrová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 10 – Dagmar Šteglíková 24; po třetinách: 5:0, 4:2, 4:0

FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 5:6
branky: 3. Radka Korbelářová, 17. Radka Korbelářová, 27. Simona Korbelářová, 50. Simona Korbelářová, 54. Agáta Procházková – 1. Lucie Krýslová, 12. Karolína Bláhová, 25. Barbora Panešová, 29. Nikola Hermannová, 43. Barbora Lovíšková, 53. Linda Fuchsová; rozhodčí: Vladimír Buzický – Dominik Dolejš; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 119; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 20 – Monika Šolleová 16; po třetinách: 2:2, 1:2, 2:2

Bulldogs Brno – Crazy girls FBC Liberec 6:3
branky: 19. Markéta Vlčková, 32. Anna Brucháčková, 38. Michaela Žáková, 47. Eva Stará, 51. Tereza Pešková, 53. Karolína Garguláková – 25. Markéta Žbánková, 44. Karolína Klubalová, 58. Julia Opic; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 15 – Aneta Fryčová 29; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:2