19. 11. 2023 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary zvítězily na Chodově, Sparta porazila Black Angels v prodloužení

Je za námi další hrací víkend a s ním řada zápasů 11. a 12. kola Livesport Superligy. Na sváteční den překvapivě Karlovy Vary udolaly Chodov. V neděli Black Angels zvládli dotáhnout souboj se Spartou až do prodloužení, Butchis se těsně nepodařilo porazit Florbal Chodov a Mladá Boleslav si poradila s FbŠ Bohemians.

Začneme šňůrou svátečních zápasů, kterou započal souboj mezi Chodovem a Karlovými Vary. Právě domácí Chodov do zápasu vstoupil lépe, konkrétně dvěma góly z holí Ondruška a Komárka. Hosté ovšem stihli skóre do konce první třetiny srovnat. Ve druhé části odskočily o jeden gól Vary, Chodov ale brzy srovnal. Třetí třetina byla bezgólová a utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté po rozhodujícím gólu Michala Klápy. Karlovy Vary tak senzačně porazily Chodov 3:4 v prodloužení.

Druhý zápas se hrál na palubovce Pardubic, kde přivítali Sokoli Tatran Střešovice. Již první třetina hrála spíše pro hosty a do šaten se šlo za stavu 1:4. Tatran ve druhé třetině nepolevil a navýšil svůj náskok na 1:9. Hosté si vedení bezpečně pohlídali i ve třetině poslední a z Pardubic odjížděli s konečnou výhrou 2:11.

Podobně suverénní průběh mělo utkání mezi Sokolem Královskými Vinohrady a FbŠ Bohemians. Malé pražské derby si vzali pod taktovku hostující Bohemians a po deseti minutách vedli 0:2. Vinohrady sice snižovaly, hosté si ale svoje vedení postupně navyšovali a po dvou třetinách vedli 2:9. V poslední části se trefovali už jen Bohemians a ze zápasu si tak odnesli výhru 2:12.

V zápasech se suverénním průběhem pokračujeme. Na halu Vítkovic přijel změřit síly FBC Liberec. Převaha domácích byla znát již po prvních dvaceti minutách, kdy Vítkovice vedly již 6:0. Ani ve druhé třetině nedošlo k překvapivému zvratu a domácí naopak navýšili svůj náskok na stav 11:1. Poslední třetinu sice Liberec na skóre vyhrál 3:4, vzhledem k náskoku Vítkovic ovšem šlo pouze o kosmetickou úpravu skóre a domácí tak zvítězili 14:5.

V dalším utkání se střetla Mladá Boleslav s FBC Ostravou. V první třetině padla jediná branka. Konkrétně se prosadil hostující Jakub Bína z Mladé Boleslavi. Druhá část patřila spíše Ostravě, která nejprve snížila a následně se dostala do jednobrankového vedení. Nejvíce gólů však padlo v posledních dvaceti minutách, kdy se oba týmy přetahovaly o těsné vedení. Zápas nakonec rozhodl již výše zmiňovaný Jakub Bína, který vystřelil Boleslavi výhru devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby. Konečný stav tak činil 5:6 pro hosty.

Řadu pátečních zápasů zakončíme soubojem mezi Spartou Praha a Butchis. Na rychlý první gól Sparty dokázali hosté brzy reagovat a David Veleba dokázal srovnat skóre. V polovině třetiny Sparta odskočila o dvě branky a vedení si nesla až do konce zápasu. I přes snižování Butchis tak domácí v zápase zvítězili a to poměrem 10:6.

Nedělní šnůru zápasů zahájilo měření sil Chodova s Butchis. Zápas byl bohatý na vstřelené branky a domácí Butchis po první třetině vedli 5:4. Druhá část byla na skóre vyrovnaná, Chodov tak stále ztrácel jednu branku. V poslední dvacetiminutovce Butchis odskočili na stav 11:9 a už se zdálo, že nováček Superligy překvapivě Florbal Chodov porazí. Chvíli před koncem během dvou minut ovšem stihli hosté zahrát perfektní obrat a nakonec zvítězili poměrem 11:12.

Druhý nedělní zápas se hrál v Karlových Varech, kam přijeli Sokoli z Pardubic. Právě hosté do utkání nastoupili lépe. Vstřelili první gól a po vyrovnání ze strany Varů se ještě stihli před první přestávkou vrátit do jednogólového vedení. Druhá třetina měla totožné skóre. Pardubice tak po čtyřiceti minutách vedly 4:2. I poslední třetina patřila Sokolům. Domácím Varům sice góly nechyběly, Pardubice ovšem sypaly do domácí svatyně jednu branku za druhou, a nakonec si z Karlových Varů odvezly 3 body za vítězného stavu 9:5.

Následuje souboj mezi Libercem a FBC Ostravou. Že půjde o vyrovnaný souboj prozradila již první třetina, kdy těsně před přestávkou dostal Liberec do těsného vedení 3:2 Prokop Ferdan. I ve druhé třetině si týmy střídaly vedení. Nakonec to byl opět Liberec, který si do šaten nesl jednobrankový náskok. Posledních dvacet minut nestačilo na rozhodnutí o vítězi, utkání tak dospělo nejprve do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté. Ostrava tak na palubovce Liberce zvítězila 7:8.

V dalším nedělním zápase se střetla Česká Lípa s Královskými Vinohrady. První se v zápase prosadili hostující Sokoli, kdy se prosadil Daniel Gärtner. Zbytek třetiny ovšem patřil domácím, kteří si stihli vytvořit tříbrankový náskok. Česká Lípa ve střílení gólů pokračovala a druhá dvacetiminutovka končila za stavu 7:2. Královské Vinohrady se již v poslední třetině nestihly vrátit do zápasu a Česká Lípa tak zvítězila 11:6.

Předposlední utkání znamenalo střet Mladé Boleslavi s FbŠ Bohemians. Pražané nejprve stíhali s Mladou Boleslaví držet krok. První třetina končila pouze s jednobrankovým deficitem na straně hostů. Ve druhé třetině domácí Boleslav opět byla o gól napřed a do poslední části utkání se šlo za stavu 5:3. Až v ní Boleslav zvládla odskočit do pohodlného náskoku a utkání tak vyhrála poměrem 10:5.

Vydatný souhrn zakončíme zápasem mezi Black Angels a Spartou Praha. Právě hosté působili jako papírově silnější soupeři, Black Angels ovšem zvládli v zápase držet krok. Daniel Ludvík byl dokonce prvním skórujícím a dostal Black Angels do vedení. Sparta těsně před koncem poslední třetiny musela dohánět dvoubrankové manko. To se jim nakonec podařilo a zápas došel až do prodloužení. V něm se prosadil kanonýr Jiří Curney a Sparta Praha tak nakonec dokázala Black Angels udolat za stavu 5:6.

Výsledky 11. kola Livesport Superligy:

Florbal Chodov – FB Karlovy Vary 3:4 (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1) po prodl.
Branky a nahrávky: 5. Ondrušek (M. Šmíd), 6. Komárek (Votava), 40. V. Klápa (Komárek) – 7. M. Klápa (Zahraj), 18. Hozman (Péc), 33. Korbel (M. Klápa), 62. M. Klápa (TS).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 2:12 (1:3, 1:6, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Pergler (Z. Stuchlík), 38. Keller (Ji. Procházka) – 10. Kvasnica, 10. J. Petrák (Buršík), 16. J. Petrák (P. Šebek), 21. Buršík, 26. Krebner (Mück), 27. K. Petrák (Kawulok), 29. Gajdoš (Virga), 30. T. Trnka (Kvasnica), 33. J. Petrák (Buršík), 42. Kvasnica (Bílek), 51. J. Petrák (Buršík), 56. P. Šebek (Kvasnica).

Sokoli Pardubice – Tatran Střešovice 2:11 (1:4, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Kaluža (Žáček), 57. Zajíček (Hurt) – 1. Mare. Beneš (Havlas), 10. J. Boček (Šindelář), 10. M. Mühlfait (Kolísko), 11. Kisugite (Mare. Beneš), 27. Mar. Čermák (Kolísko), 29. Šimek (Mar. Čermák), 29. Mare. Beneš (Kisugite), 36. Čelakovský (M. Mühlfait), 40. Šindelář (Vavroušek), 50. T. Hanák (Meliš), 54. Havlas (T. Hanák).

1. SC Vítkovice – FBC Liberec 14:5 (6:0, 5:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 5. R. Gattnar (A. Šmíd), 11. L. Hájek (Zubek), 13. Palčinský (TS), 15. Šebesta (Matejčík), 18. Palčinský (Šebesta), 20. Palčinský (Matejčík), 31. Pažák (Zubek), 33. M. Gattnar (Sidunov), 34. L. Hájek (M. Gattnar), 35. Kaleta (L. Hájek), 40. A. Šmíd (Hatala), 52. A. Šmíd (Šindler), 59. M. Gattnar (Fukala), 60. Pažák (Matejčík) – 38. Rozkovec (Valeš), 41. Janeček (Korych), 47. Ferdan (Wiener), 53. Valeš (Fišera), 57. Faksa (Wiener).

FBC Ostrava – Florbal Mladá Boleslav 5:6 (0:1, 2:0, 3:5)
Branky a nahrávky: 35. Košarišťan (Pum), 37. Bräuer (Košarišťan), 44. Pešat (Chatrný), 50. Pum, 59. L. Kučera (Pešat) – 5. J. Bína (TS), 48. Suchánek (Delong), 49. Besta (Tokoš), 51. Zakonov (Delong), 53. Besta (Gašparík), 60. J. Bína (Gašparík).

Sparta Praha – Butchis 10:6 (4:2, 3:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 3. Pražan (Zouzal), 10. Zouzal (Curney), 12. Krbec (Zouzal), 16. Marvánek (Wertheim), 22. Curney (TS), 31. Krbec (Košir), 36. Krbec (Curney), 41. Košir (Zouzal), 43. Krbec (Zouzal), 54. Mat. Čermák (Fišer) – 4. Veleba (Papež), 14. Václavík (Wald), 31. Waldhauser (Papež), 45. J. Novotný (Čejka), 57. J. Novotný (Čejka), 59. P. Novotný (Kalina).

Výsledky 12. kola Livesport Superligy:

Butchis – Florbal Chodov 11:12 (5:4, 4:4, 2:4)
Branky a nahrávky: 4. J. Černý (Novák), 6. J. Černý, 8. Novák (Kalina), 16. P. Novotný (J. Novotný), 19. Vondruška (J. Černý), 24. J. Černý (TS), 26. Pavlíček (P. Novotný), 39. Kalina (J. Černý), 39. J. Černý (Kalina), 42. Veleba (Waldhauser), 49. P. Novotný (J. Černý) – 5. Votava, 15. J. Bauer (M. Šmíd), 17. J. Bauer (Ondrušek), 17. Komárek (Horký), 27. Eremiáš (Slunečko), 31. Vošta (V. Klápa), 35. M. Šmíd (V. Klápa), 37. J. Bauer (Ondrušek), 45. J. Bauer (Ondrušek), 57. Ondrušek (Horký), 57. Sýkora (Votava), 58. Vošta (Komárek).

Sokoli Pardubice – Karlovy Vary 9:5 (2:1, 2:1, 5:3)
Branky a nahrávky: 11. Viterna (M. Bína), 20. M. Bína (Nezval), 33. Zajíček, 38. Ďopan (Žáček), 44. Polis (Drba), 52. Zajíček (Žáček), 58. Machatý (Drba), 59. Žáček, 60. Žáček (Hurt) – 18. M. Klápa (Tyl), 32. Tyl (Strachota), 50. Svatek (M. Klápa), 54. Péc (L. Macháček), 60. Korbel (M. Klápa).

FBC Liberec – FBC Ostrava 7:8 (3:2, 2:2, 2:3 – 0:0) po sam. náj.
Branky a nahrávky: 4. Janeček (Korych), 6. Janeček (Smutný), 20. Ferdan (Kopecký), 34. Kopecký (Faksa), 34. Velc (Fišera), 51. Faksa (Janeček), 56. Korych (Faksa) – 1. Kuczera (Němec), 5. Pum (Chatrný), 24. Pešat (Kuczera), 26. Pešat (Němec), 41. Herblich (Pešat), 44. Pešat (Chatrný), 51. Mikoláš (Pum), rozh. náj. Pešat.

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:6 (4:1, 3:1, 4:4)
Branky a nahrávky: 10. Vavruška (Trčka), 13. Seibert (Křenek), 17. Seibert (Pekárek), 20. Krajcigr (Seibert), 27. Štěrba (Křenek), 32. Pšenička (Trčka), 37. Pekárek (Seibert), 48. Kouba (F. Šedivý), 51. Štěrba (Křenek), 59. Seibert (Krajcigr), 60. Vavruška (Kouba) – 4. D. Gärtner (T. Gärtner), 39. Kopič (vla.), 42. Ja. Procházka (D. Gärtner), 44. D. Gärtner (Ja. Procházka), 46. T. Gärtner (D. Gärtner), 56. Keller (Ji. Procházka).

Florbal Mladá Boleslav – FbŠ Bohemians 10:5 (3:2, 2:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 7. Tomašík (Zakonov), 11. Natov (Besta), 17. Sládek (J. Bína), 23. Gašparík (J. Bína), 25. J. Bína (Sládek), 46. Besta (Delong), 48. Zakonov (Suchánek), 48. Delong (Natov), 55. Sládek (Gašparík), 59. Tokoš (D. Šebek) – 9. K. Petrák (Bílek), 17. Gajdoš (Zezulka), 35. P. Šebek (Kvasnica), 53. Kvasnica (P. Šebek), 56. Krebner (P. Šebek).

Black Angels – Sparta Praha 5:6 (1:1, 1:2, 3:2 – 0:1) po prodl.
Branky a nahrávky: 11. Ludvík (Renčín), 24. R. Hanák, 41. Bouček (Hromada), 43. M. Burian (TS), 46. R. Hanák – 13. Curney (TS), 25. Pražan (Krbec), 32. Krbec (Curney), 49. Košir (Curney), 53. Curney (Zouzal), 61. Curney (Košir).

Autor: Pavel Klepetko