Kapitán Vítkovic Jan Šebesta zapsal na Chodově dva góly. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov Kapitán Vítkovic Jan Šebesta zapsal na Chodově dva góly. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov
17. 12. 2023 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vyhrály na Chodově po nájezdech, Vinohrady berou z víkendu 6 bodů, Curney a Krbec excelovali

V neděli se odehrálo takřka kompletní 16. kolo Livesport Superligy. V pátek tomu předcházely tři předehrávky či dohrávky. Plný počet šesti bodů si z víkendu odnesly Vinohrady a Sparta. Právě Vinohradští si tak značně polepšili v boji o play off, protože bodovali proti konkurentům v boji o postupovou desítku. Na Spartě řádilo duo Jiří Curney a Mikuláš Krbec, oba dva forvardi se blýskli osmi body! A šlágr mezi Chodovem a Vítkovicemi skončil po 60 minutách nerozhodně a musely ho rozsoudit až nájezdy. Ty zvládly lépe Vítkovice.

Na Jižním Městě se strhla pěkná přestřelka. Domácí vedli nad Vítkovicemi 2:0, 3:1, 5:3 a ještě minutu a 14 sekund před koncem třetí části 6:4! Ani to však svěřencům Davida Podhráského k zisku tří bodů nestačilo. Pár vteřin po buly snížil na 5:6 z pohledu Ostravanů Lukáš Hájek a půl minuty před koncem při hře v šesti srovnal svou druhou trefou v zápase Jan Šebesta. Duel dospěl do nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Adam Šmíd.

Lukáš Souček vychytal na Chodově výhru v nájezdech. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov

Vinohrady v obou víkendových zápasech otáčely skóre. Nejprve v pátek prohrávaly doma s Black Angels už 0:2, ale ještě do přestávky stihly srovnat. Vyrovnání zařídil pouhou vteřinu před sirénou Daniel Gärtner. Sudí museli potvrdit regulérnost branky u videa. SKV definitivně převrátilo zápas na svou stranu ve třetí části, kterou ovládlo i díky dvěma gólům do opuštěné branky 6:1. Pavel Hájek přispěl k důelžitému triumfu čtyřmi body.

Vinohrady zažily šestibodový víkend. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady

Také v nedělním duelu vyšel Vinohradským obrat. V 53. minutě poslal domácí Butchis do vedení kapitán Matyáš Kalina. V 55. minutě se ze středu hřiště prosadil Daniel Keller a v minutu a devět vteřin před koncem poslal SKV do vedení po krásné individuální akci Jiří Procházka. Vinohrady zapsaly veledůležitých šest bodů do tabulky a zůstávají na osmé příčce s desetibodovým náskokem na jedenácté Black Angels.

Jiří Curney zase úřadoval. Proti Ostravě zapsal osm bodů, stejně jako Mikuláš Krbec. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha

Druhým šestibodovým týmem víkendu je Sparta. Ta nejprve triumfovala na hřišti České Lípy a pak 13 góly vyprovodila ostravské FBC. Na osmi z nich se podílelo nezastavitelné duo Jiří Curney (3+5) a Mikuláš Krbec (5+3). V tabulce se sparťané posunuli na třetí příčku tabulky, čtvrtá Mladá Boleslav má ovšem zápas s Tatranem k dobru. Ten se uskuteční v pondělí 18. 12. od 17 hodin a živě ho bude vysílat ČT sport. Pět zápasů 17. kola se bude hrát mezi svátky.

Výsledky 16. kola Livesport Superligy:

FB Hurrican Karlovy Vary – Florbal Mladá Boleslav 2:15 (1:4, 0:5, 1:6)
Branky a nahrávky: 14. M. Klápa (Kún), 47. Korbel (Kún) – 5. Zoufalý (Sládek), 7. Punčochář (Besta), 12. Punčochář (Delong), 17. Besta (Delong), 21. D. Šebek (Tomašík), 33. Tokoš (D. Šebek), 38. Gašparík, 39. Punčochář (Delong), 40. Gruber (Zoufalý), 41. Tomašík, 42. Punčochář (Besta), 43. Delong (Tomašík), 44. J. Bína (Sládek), 49. D. Beneš (Vařecha), 60. Tomašík (Feigl).

Black Angels – FbŠ Bohemians 3:9 (2:3, 1:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 9. Čáslava (Bauman), 17. Doležal (M. Burian), 35. Renčín (TS) – 9. J. Petrák (Malič), 15. Řehoř (Virga), 20. J. Petrák (P. Šebek), 23. J. Petrák (Buršík), 30. Kawulok (K. Petrák), 43. Gajdoš (P. Šebek), 46. K. Petrák (Buršík), 48. Buršík (P. Šebek), 60. Řehoř (TS).

FBC Liberec – Tatran Střešovice 4:8 (1:2, 2:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Wiener (Faksa), 34. Mádlo (Valeš), 38. Smutný (Kárník), 42. Smutný (Faksa) – 14. T. Hanák (Meliš), 18. Meliš (Mare. Beneš), 21. Havlas (T. Hanák), 29. Mare. Beneš (J. Boček), 30. A. Kučera, 47. Mare. Beneš (Šindelář), 48. Kreysa (Havlas), 54. Mare. Beneš (Havlas).

Florbal Chodov – 1. SC Vítkovice 6:7 (2:1, 1:2, 3:3 – 0:0) po sam. náj.
Branky a nahrávky: 6. V. Petráň (Matoušek), 11. Vávra (Ondrušek), 28. Ondrušek (Komárek), 42. Vošta (Matoušek), 45. Vávra (Ondrušek), 59. Komárek – 16. Šebesta (Zubek), 30. R. Gattnar (A. Šmíd), 38. Sidunov (M. Gattnar), 54. Kaleta (Sidunov), 60. L. Hájek (Zubek), 60. Šebesta (L. Hájek), rozh. náj. A. Šmíd.

Sokoli Pardubice – FBC Česká Lípa 4:8 (1:2, 2:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 17. Drba (Žáček), 23. Hurt (Pakosta), 28. Žáček (Drba), 57. Polis (Žáček) – 4. Vavruška (Trčka), 20. Štěrba (Křenek), 32. Vavruška (Trčka), 42. Pšenička (Křenek), 43. Kopič (Pekárek), 52. Krajcigr (Kopič), 53. Krajcigr (Pekárek), 59. Seibert (Krajcigr).

Sparta Praha – FBC Ostrava 13:6 (4:3, 4:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 3. Pražan (Curney), 6. Krbec (Zouzal), 14. Curney (Krbec), 20. Curney (TS), 30. Pražan (Krbec), 30. Fišer (Pruner), 35. Krbec (Curney), 40. Krbec (Pražan), 41. Zouzal (Košir), 43. Curney (Krbec), 47. Krbec (Curney), 49. Krbec (Curney), 51. Košir (Curney) – 3. Mikoláš, 7. Mikoláš (Chatrný), 11. L. Kučera (Herblich), 29. Kuczera (Chatrný), 36. Pešat, 52. Němec (Daniš).

Butchis – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. J. Novotný (Čejka), 50. Pavlíček (Čejka), 53. Kalina – 1. Žiška (Krupička), 36. T. Gärtner (M. Horák), 55. Keller (P. Hájek), 59. Ji. Procházka.

Předehrávka 17. kola Livesport Superligy:

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 9:4 (2:2, 1:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 16. P. Hájek (Z. Stuchlík), 20. D. Gärtner (M. Horák), 39. Keller (Ja. Procházka), 43. Ja. Procházka (P. Hájek), 56. Pužman (Pergler), 57. P. Hájek (Ji. Procházka), 58. Pergler (Pužman), 59. Keller (P. Hájek), 60. Pužman (Trojáček) – 8. Obuškevič (Doležal), 15. Obuškevič (Doležal), 40. R. Hanák (Obuškevič), 59. Ludvík (Hromada).

Dohrávka 13. kola Livesport Superligy:

FBC Česká Lípa – Sparta Praha 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Pšenička (Štěrba) – 18. Curney (Zouzal), 33. Šváb (Peška), 39. Peška (Bohuslávek), 58. Pruner (Mat. Čermák), 58. Curney (Krbec), 59. Pruner (Fišer).