Florbalistky Chodova a Tatranu jsou v semifinále poháru. Foto: Florbal Chodov Florbalistky Chodova a Tatranu jsou v semifinále poháru. Foto: Florbal Chodov
20. 12. 2023 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

Semifinále ženské pohárové soutěže přinese souboje v rámci Ostravy a Prahy

Ženská kategorie Poháru Českého florbalu zná své semifinálové složení. Po středečních utkáních postupuje dále kvarteto tradičních soupeřů: Chodov, Tatran Střešovice, Vítkovice a FBC Ostrava. Výhodu domácího prostředí budou mít Tatran s FBC Ostrava.

Všechny čtyři zápasy se odehrály ve středu, čtvrtfinále je současně poslední fází soutěže, ve které se v ženské kategorii hraje na 3×15 minut.

Jako první šly do akce florbalistky Bohemians a Tatranu Střešovice v rámci školního zápasu. Ten přinesl jednoznačné vítězství Tatanu poměrem 6:0, brankářka Monika Šolleová potřebovala na čisté konto 14 zákroků, dvě branky pak zapsala bývalá hráčka Bohemians Gabriela Vaníčková.

Soupeřem Tatranu bude Chodov, který v Plzni porazil místní Slavii 10:0, přičemž na půdě bývalého extraligového týmu potřebovala gólmanka Terezie Tomanová 8 zákroků. Tři kanadské body zapsaly Nela Skoková s Marií Havlíčkovou. Výhodu domácího prostředí bude mít na základě střídání pořadatelství Tatran.

Prvoligového soupeře měly také florbalistky FBC Ostrava, které se vydaly do Nehvizd, kde vyzvaly Prague Tigers. Pražský tým na začátku utkání vedl díky Červené, už za 20 sekund ale srovnala Kotzuová a FBC problémy nepřipustilo. Nakonec zvítězilo 8:2.

Papírově nejvyrovnanější duel mezi Vítkovicemi a Olomoucí se rozhodl ve druhé patnáctiminutové třetině. Na úvodní branku Matýskové odpověděla Cholinská, ve druhé třetině ale Vítkovice daly 4 branky a zápas rozhodly, nakonec zvítězily 7:2. Výhodu domácího prostředí bude mít v semifinále FBC Ostrava.

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 0:6
branky: 7. Linda Fuchsová, 10. Gabriela Vaníčková, 31. Karolína Stůjová, 36. Lucie Želízková, 42. Mariana Býčková, 42. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Štěpán Weber – Jan Sysel; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 435; zásahy brankářů: Kristýna Karli 18 – Monika Šolleová 14; po třetinách: 0:2, 0:0, 0:4

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 7:2
branky: 7. Tereza Matýsková, 14. Barbora Husková, 20. Nela Kubalčíková, 21. Eliška Planková, 26. Barbora Husková, 27. Eliška Planková, 35. Tereza Matýsková – 13. Lucie Cholinská, 38. Barbora Suchánková; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Nikola Příleská 5 – Nikola Dlouhá 12; po třetinách: 2:1, 4:0, 1:1

Prague Tigers – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:8
branky: 3. Nikola Červená, 45. Irena Palatínusová – 3. Denisa Kotzurová, 6. Terezie Gálová, 7. Linda Pudišová, 10. Pavlína Bačová, 16. Nikola Chalupová, 26. Malwina Zagórska, 36. Nikola Chalupová, 41. Karolína Sigmundová; rozhodčí: Marek Jeřábek – Jaroslav Verner; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 151; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 27 – Veronika Tomšová 11; po třetinách: 1:4, 0:2, 1:2

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FLORBAL CHODOV 0:10
branky: 1. Nikola Skoková, 3. Lucie Baldreichová, 6. Marie Havlíčková, 14. Mirva Naava, 19. Karolína Janatková, 28. Lucie Baldreichová, 29. Klára Jiříková, 33. Marie Havlíčková, 36. Daniela Frantíková, 41. Andrea Břeská; rozhodčí: Vladimír Buzický – Nikola Staňková; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 148; zásahy brankářů: Kateřina Valečková 26 – Terezie Tomanová 8; po třetinách: 0:4, 0:3, 0:3