Karlovy Vary zaskočily Liberec na jeho půdě! Foto: FBC Liberec, Český florbal Karlovy Vary zaskočily Liberec na jeho půdě! Foto: FBC Liberec, Český florbal
30. 12. 2023 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav znovu nadělovala, Karlovy Vary ovládly přestřelku v Liberci

Mezi svátky je na programu pět zápasů 17. kola Livesport Superligy. Mladá Boleslav 17 góly zasypala Butchis a zapsala tak druhou nejvyšší výhru v sezoně. 20branková přestřelka byla k vidění v Liberci. Domácí překvapivě neuspěli proti předposledním Karlovým Varům a prohráli 8:12. Důležitou výhru ze hřiště ostravského FBC veze Chodov.

Mladá Boleslav se díky lepšímu skóre posunula na třetí příčku tabulky poté, co 17 trefami deklasovala nováčky z Butchis. Pěti body se blýskl nejlepší hráč utkání Michal Sládek. Čtyři góly vsítil Jakub Vařechy a stejným počtem bodů se prezentoval také Jakub Bína. Hotovo bylo v zápase už po první třetině, kterou domácí ovládli jednoznačně 8:0.

Chodov zabral na půdě ostravského FBC. Povedená střela Marka Matouška a následné zvýšení z čepele Ondřeje Vošty v první dvacetiminutovce vlily klid na střídačku Pražanů. Ve druhé části celek z Jižního Města skóre ještě o další dva zásahy navýšil a nakonec v Ostravě triumfoval 5:1. Výborný výkon podtržený 15 úspěšnými zákroky vystřihl brankář Chodova Karel Hodík.

Vítkovice splnily povinnost a doma na Dubině porazily poslední Pardubice 9:3. Hosté ale kousali. V úvodu dokonce vedli po trefě Marka Viterny 1:0 a v dalším průběhu zápasu ještě dokázali snižovat na 2:3 a 3:4. Druhá polovina utkání už však jasně patřila Vítkovickým. Tři góly během deseti minut ve druhé třetině rozhodly. Čtyřmi asistencemi zazářil Adam Zubek.

Přes dvě stě diváků si přišlo v Liberci na 20 gólů. Hosty z Karlových Varů nasměrovala k výhře povedená první polovina utkání. Ve 34. minutě zvyšoval hostující Jiří Lebeda už na 8:0! Severočeši se pak snažili vrátit do zápasu a snížili na rozdíl tří branek, na obrat však nestačili. 17. kolo  dnes pokračuje duelem mezi Bohemians a pražskou Spartou. Duel je na programu od 13 hodin.

Výsledky 17. kola Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Butchis 17:2 (8:0, 5:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Zoufalý (Gašparík), 8. J. Bína (Sládek), 9. Sládek (J. Bína), 10. Zoufalý (J. Bína), 14. Sládek (Gašparík), 18. Sládek (Gruber), 19. Tokoš (D. Šebek), 20. Gruber (Sládek), 21. Vařecha (Punčochář), 22. Gruber (J. Bína), 34. Vařecha (Delong), 36. Suchánek (J. Eliáš), 36. Vařecha, 47. Zoufalý (Gašparík), 48. Vařecha (D. Beneš), 51. Koláčný (Feigl), 55. D. Beneš (Suchánek) – 31. P. Novotný (Čejka), 56. Vondruška (Svoboda).

FBC Ostrava – Florbal Chodov 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Bräuer (Pobořil) – 3. Matoušek (Skřivánek), 12. Vošta, 29. Komárek (Ondrušek), 31. Kafka (V. Petráň), 45. Eremiáš (V. Petráň).

1. SC Vítkovice – Sokoli Pardubice 9:3 (4:2, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Matejčík (Zubek), 11. Šindler (Sidunov), 18. Kaleta (Sidunov), 19. Šebesta (Hubálek), 31. Matejčík (Zubek), 38. Fukala (L. Hájek), 39. A. Šmíd (Šindler), 44. Šebesta (Zubek), 59. Palčinský (Zubek) – 6. Viterna (M. Bína), 19. Křinka, 24. Hurt (Ďopan).

FBC Liberec – FB Hurrican Karlovy Vary 8:12 (0:3, 3:5, 5:4)
Branky a nahrávky: 37. Wiener (Kopecký), 40. Wiener (Mádlo), 40. Velc (Rozkovec), 43. Kopecký (Chlad), 43. Wiener (Faksa), 44. Faksa (Velc), 56. Ferdan (Smutný), 58. Kopecký (Wiener) – 9. Péc (L. Macháček), 11. L. Macháček (Hozman), 20. Hozman (M. Klápa), 26. Zahraj (Draslar), 28. Hozman (M. Klápa), 29. Lebeda (Strachota), 30. Rosa (Pícha), 34. Lebeda (Draslar), 43. Hozman (Péc), 45. Péc (Rosa), 54. Péc (L. Macháček), 60. Zahraj (Korbel).