Vítkovice porazily ve šlágru kola Tatran Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice porazily ve šlágru kola Tatran Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
23. 1. 2024 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Tatran, Třinec trápil FBC Ostrava a Olomouc bere tři body

ČEZ Extraliga žen má za sebou další kolo. Vítkovice v jeho šlágru porazily Tatran Střešovice 9:3, jejich ostravský rival se nadřel na tři body v Třinci, když vyhrál 5:4. Svou pozici potvrdily také florbalistky Olomouce, které porazily Liberec 5:4 gólem v poslední minutě. Chodov si pak zastřílel proti Znojmu a zvítězil 25:1.

Ve šlágru kola porazily Vítkovice Tatran Střešovice poměrem 9:3. Základ svého vítězství položily Ostravanky v první třetině, kterou vyhrály 4:1 a Tatran donutily ke střídání gólmanek. Ve druhé třetině branka nepadla, v posledních devíti minutách pak Tatran zkoušel power play a Vítkovice tak utkání dvou semifinalistů Poháru Českého florbalu vyhrály 9:3.

Domácí prostředí opět prospělo Třinci. Ten dlouho mířil minimálně za zajímavým výsledkem proti FBC Ostrava. V první části se prosadila pouze Zelena, ve druhé třetině nejdříve FBC otočilo skóre a totéž se následně povedlo Třinci, také za přispění jeho nové posily Karolíny Sovadinové. Ve třetí třetině dalo FBC tři branky v řadě, poté jednou inkasovalo a dovedlo zápas k výhře 5:4.

Stejným výsledkem skončil také duel mezi Olomoucí a Libercem. Olomouc se bleskově dostala do vedení 3:0, ve druhé třetině padlo po jedné brance na obou stranách. V poslední třetině pak Liberec zabral a dokázal vyrovnat, 52 sekund před koncem ale rozhodla utkání Lucie Cholinská.

Brněnské derby se stalo kořistí Bulldogs, jehož hráčky v zápase ani jednou neprohrávaly. Už v první třetině otevřela skóre Garguláková a ve druhé třetině Buldočky zápas rozhodly, mohly si tak třetí část prohrát dílčím skóre 0:1, celé utkání vyhrály 5:2.

Roli velkého favorita potvrdil proti Znojmu Chodov. Třetí tým ČEZ Extraligy zvítězil 25:1, jedinou branku hostí vstřelila Eva Nečasová, na straně vítězek pak šest bodů (1+5) zapsala Kristína Belicová, čtyři góly dala Lucie Baldreichová. Pražský tým tak navázal na domácí utkání, kde zvítězil 25:2.

Přehled výsledků 17. kola ČEZ Extraligy

K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 2:5
branky: 22. Veronika Muselíková, 45. Zuzana Žampachová – 9. Karolína Garguláková, 22. Anna Brucháčková, 28. Tereza Halaštová, 31. Michaela Žáková, 32. Tereza Pešková; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 154; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 18 – Martina Franková 31; po třetinách: 0:1, 1:4, 1:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:25
branky: 5. Eva Nečasová – 1. Natálie Balková, 4. Lucie Baldreichová, 6. Kristína Belicová, 6. Eliška Chudá, 8. Andrea Břeská, 9. Lucie Baldreichová, 9. Andrea Břeská, 10. Natálie Balková, 11. Andrea Břeská, 13. Kristína Belicová, 14. Markéta Prontekerová, 16. Eliška Chudá, 16. Michaela Moravcová, 24. Daniela Frantíková, 25. Marie Havlíčková, 26. Lucie Baldreichová, 27. Kristýna Vejvodová, 39. Kristína Belicová, 40. Eliška Chudá, 44. Kristína Belicová, 54. Kristína Belicová, 54. Eliška Chudá, 58. Kateřina Kovaříková, 58. Lucie Baldreichová, 59. Sofie Skalíková; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 158; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 24, Veronika Šplíchalová 20 – Michaela Galušková 8; po třetinách: 1:13, 0:6, 0:6

FBC Intevo Třinec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:5
branky: 10. Alina Zelena, 24. Karolína Sovadinová, 30. Sabina Zoubková, 60. Klára Hrobařová – 21. Malwina Zagórska, 23. Kristina Hudáková, 44. Paulína Hudáková, 46. Malwina Zagórska, 54. Pavlína Bačová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 4:1; využití: 0:2; diváků: 256; zásahy brankářů: Simona Pytlíková 28 – Jana Prátová 10; po třetinách: 1:0, 2:2, 1:3

FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec 5:4
branky: 3. Eva Řeháková, 13. Eva Řeháková, 15. Tereza Reimerová, 33. Klára Horčičková, 60. Lucie Cholinská – 28. Julia Opic, 42. Karolína Nováková, 44. Karolína Klubalová, 53. Monika Žapková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 25 – Alžběta Hánová 25; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:3

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 9:3
branky: 4. Vendula Maroszová, 7. Michaela Šponiarová, 17. Tereza Smetanová, 20. Sára Seevaldová, 44. Michaela Kubečková, 49. Michaela Kubečková, 54. Jessica Kabelková, 57. Simona Grāpēna, 59. Jessica Kabelková – 11. Pavlína Soukupová, 44. Lucie Krýslová, 51. Pavlína Soukupová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 16 – Eliška Drbalová 11, Monika Šolleová 16; po třetinách: 4:1, 0:0, 5:2