Lukáš Ujhelyi zapsal proti Karlovým Varům jednu asistenci. Foto: Sparta Praha, Český florbal Lukáš Ujhelyi zapsal proti Karlovým Varům jednu asistenci. Foto: Sparta Praha, Český florbal
28. 1. 2024 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Sparta si doma poradila s Karlovými Vary, Ostrava těsně zvítězila s Vinohrady

Je tu opět víkend a s ním i série utkání 22. kola Livesport Superligy. Sparta na domácí palubovce vysoko přehrála Karlovy Vary, Ostrava zvítězila fotbalovým skóre nad Sokolem Královské Vinohrady a Bohemians přejeli Českou Lípu.

Začneme poohlédnutím za pondělním utkáním mezi Libercem a Chodovem. Domácí Liberec nastoupil do utkání lépe, když po první třetině vedl 5:1. I ve druhé části zápasu si Liberec držel značný náskok a i přes snižování ze strany Chodova vedl 7:3. Ovšem v poslední třetině převzal Chodov otěže a předvedl absolutní comeback. Vítězný gól na 9:10 vstřelil Tom Ondrušek dvanáct vteřin před koncem utkání. Chodov si tak z Liberce odvezl těsné vítězství.

První sobotní zápas se odehrál v Ostravě, kam přijel Sokol Královské Vinohrady. Na první gól se v tomto zápase čekalo skoro osmnáct minut. Prosadil se Daniel Chatrný, který tak domácí poslal do vedení. I druhá třetina byla gólově chudá. Padl opět jediný gól, tentokrát ovšem z hole Pavla Hájka. Jeho střela trefená ze vzduchu těsně před domácí brankou znamenala vyrovnání. V duchu fotbalového skóre se nakonec nesla i třetina poslední, kdy se prosadil opět Daniel Chatrný. Po narážečce s Šimonem Kuczerou zavěsil do branky hostů a domácí Ostrava tak zvítězila 2:1.

V dalším utkáním se střetly Pardubice s Libercem. Hosté do utkání vkročili dvěma góly. Domácí Pardubice do konce třetiny zvládly pouze snížit na 1:2. Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól. Ten padl z hole Maxmiliána Škody, který po krásném zachycení rozehrávky Liberce srovnal skóre na 2:2. V poslední třetině se neustále Liberec vracel do vedení, Sokoli ale zvládali držet krok a pár minut před koncem činilo skóre 4:4.  V čase 59:28 se ale prosadil opět Liberec a z Pardubic si tak nakonec vezl těsnou výhru 4:5.

Poslední sobotní utkání se odehrálo na Spartě, kam přijely změřit síly Karlovy Vary. Hosté se překvapivě prosadili jako první, a to hned po devadesáti vteřinách. Sparta následně vyrovnala a za stavu 1:1 skončila i první třetina. I ve druhé dvacetiminutovce nejprve skórovaly Vary, následovaly ovšem dvě branky domácích, které je poslaly do vedení 3:2. V poslední části již skórovala pouze Sparta. Zápas tak skončil za stavu 7:2 výhrou domácích.

První ze dvou nedělních utkání znamenal souboj FbŠ Bohemians s Českou Lípou. Domácí FbŠ již od začátku utkání dominovali. Chvíli po polovině první třetiny vedli již 3:0. Česká Lípa ovšem chvíli na to zvládla vstřelit dvě branky během necelé minuty a dostali se na jednobrankové manko. Na začátku druhé třetiny hosté vyrovnali, konkrétně se o to postaral Ladislav Pekárek po přihrávce Daniela Štěrby. V tu chvíli se ale Bohemians probudili a během zbývajících minut druhé třetiny se vrátili do vedení. Skóre před poslední třetinou činilo 9:3 a Česká Lípa již tento rozdíl nedokázala zvrátit. Bohemians tak na svoji půdě porazili Českou Lípu 15:6.

Dnešní souhrn zakončíme zápasem mezi Black Angels a Butchis. Malé pražské derby začalo lépe pro domácí Black Angels, kteří první třetinu vyhráli 3:0 po brankách Hromady, Buriana a Fryše. Ve druhé třetině se poprvé prosadili i Butchis, domácí ale nezaostávali a naopak nepřestali sázet góly do sítě hostů. Do poslední třetiny týmy nastoupily za stavu 7:1. I v té Black Angels dominovali a nakonec porazili Butchis 11:3.

Výsledek pondělního utkání 21. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – Florbal Chodov 9:10 (5:1, 2:2, 2:7)
Branky a nahrávky: 5. Rozkovec (F. Kučera), 10. Kopecký (Smutný), 15. Ferdan (Wiener), 19. Mádlo (F. Kučera), 20. Smutný (Janeček), 23. Faksa (Ferdan), 27. Wiener, 45. Kopecký (Wiener), 53. Faksa (Korych) – 7. Vávra (Ondrušek), 26. Slunečko (Votava), 38. Komárek (Vávra), 47. Komárek (Ondrušek), 47. Komárek (Sýkora), 48. V. Petráň (Vošta), 54. V. Klápa (Sýkora), 58. Sýkora (Ondrušek), 58. Vávra (Sýkora), 60. Ondrušek (Vávra).

Výsledky víkendových utkání 22. kola Livesport Superligy:

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Chatrný (Daniš), 56. Chatrný (Kuczera) – 36. P. Hájek (Ja. Procházka).

Sokoli Pardubice – FBC Liberec 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 16. Polis (Haleš), 37. Škoda, 54. Polis (Ďopan), 57. Drba (M. Bína) – 8. Ferdan (Velc), 15. F. Kučera, 49. Kopecký (Wiener), 53. Kopecký (Wiener), 60. Smutný (Ferdan).

Sparta Praha – FB Karlovy Vary 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 17. Juha (J. Sedláček), 28. Curney (Košir), 32. Peška (Košir), 46. Mat. Čermák (Ujhelyi), 51. Curney (Zouzal), 56. Mat. Čermák (Mart. Beneš), 60. Košir (Pražan) – 2. Hrbáček (L. Macháček), 24. M. Klápa (Kún).

FbŠ Bohemians FBC Česká Lípa 15:6 (3:2, 6:1, 6:3)
Branky a nahrávky: 3. Gajdoš (P. Šebek), 10. P. Šebek, 13. J. Petrák (Buršík), 27. Buršík (Malič), 28. Kvasnica (Buršík), 30. Kvasnica (Gajdoš), 31. Bílek (Batkovič), 34. Kvasnica (J. Petrák), 36. Kvasnica, 42. T. Trnka (Kyselka), 46. P. Šebek (Gajdoš), 48. Buršík (K. Petrák), 53. P. Šebek (J. Petrák), 56. Kawulok (Malič), 59. Brynda (Grézl) – 18. F. Šedivý (Stárek), 19. Krajcigr (Pekárek), 24. Pekárek (Štěrba), 52. Kopič (Krajcigr), 54. Mlejnek (Dzierža), 60. Kopič (Pekárek).

Black Angels – Butchis 11:3 (3:0, 4:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 9. Hromada (Doležal), 16. M. Burian (Doležal), 19. M. Fryš (M. Burian), 29. Doležal (Ludvík), 32. M. Boček (R. Hanák), 34. Hromada (Renčín), 38. Doležal (Hromada), 44. M. Burian (Obuškevič), 47. Bauman (Hodač), 53. Hromada (M. Fryš), 59. Čáslava (Matiášek) – 30. P. Novotný (Maňour), 48. Maňour (Waldhauser), 60. Waldhauser (P. Novotný).

Autor: Pavel Klepetko