25. 3. 2012 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Čtvrtým semifinalistou je Liberec, v 6. zápase doma rozstřílel Chodov 6:2

Dramatická série mezi Libercem a Chodovem má stejného vítěze jako loni. Crazy girls doma vyhrály třetí klání, 6. zápas ovládly 6:2, a v semifinále narazí stejně jako před rokem  v repríze souboje o domácí pohár na Herbadent. K záchraně v nejvyšší soutěži jsou po víkendu blízko Děkanka s Jihlavou.

Chodov přitom na severu Čech začal výborně a už po 181 vteřinách vedl 2:0. Jenže soupeř hrál pořád v klidu – a přišly i góly. Ještě do přestávky vyrovnal a pak jej do vedení posunuly Michaela Mlejnková s Danou Nesměrákovou.

Pražský tým v poslední části přidal v důrazu před brankou, vypracoval si řadu gólových šancí, ale skvělá Libuše Masárová v brance vítězek už žádný gól nedovolila. Naopak Markéta Matějková a Kosová do prázdné branky završily triumf Liberce.

Asistent trenérky vítězek Ivan Ponomarev ocenil především vůli, s jakou jeho tým do zápasu šel. „Obrovský dík našemu týmu za bojovnost a za plnění trenérských úkolů na 150%,“ uvedl. Před soupeřem pak smekl. „Byla to krásná série, někdo ji musel vyhrát.“

Kouč poražených Ondřej Neuman posílal soupeři gratulace. „Připravil se skvěle a hodně chtěl. Přejeme Liberci hodně štěstí do další série,“ řekl. A zodpovědnost za vyřazení vzal hlavně na sebe. „Nedokázali jsme holky připravit líp,“ povzdechl si kriticky.

V boji o záchranu vedou po prvním víkendu play down lépe postavené týmy po základní části. Děkanku ke dvěma výhrám nad Trutnovem postrčila hráčka, která do minulé sezony oblékala dres soupeřek. Aneta Nováková dala v obou zápasech dva góly: v sobotu to stačilo na výhru 4:1, v neděli z toho byl jasný triumf 7:2. „Dobře takticky zvládnuté utkání,“ pochvaloval si po druhé výhře kouč Děkanky Lukáš Ruda.

V Jihlavě bylo k vidění větší drama. V sobotu tam Olomouc vedla a zápas rozhodla trefa Evy Mácové z 31. minuty na 3:2. O den později to byl ještě těsnější boj: olomoucká Barbora Pařízková totiž 37 vteřin před koncem završila hattrick, vyrovnala a rozhodnout muselo prodloužení. V něm se ovšem už 40 vteřinách prosadila jihlavská Martina Svobodová.

Nováček soutěže tak po nedělním úspěchu míří za záchranou. „Výborná 1. třetina. Zbytečně jsme si to zkomplikovali ve 2. a 3. části zápasu. Jinak skvělé zvládnutí prodloužení,“ hodnotil lodivod FBŠ Roman Komenda a děkoval za podporu divákům. Na první zápas jich přišlo 110, na druhý 95.

To na finále 1. ligy v Českých Budějovicích dorazilo podle oficiálního zápisu 232 (!) fanoušků, ovšem UNITED jim žádnou radost neudělali. S favoritem ze Šumperku prohráli 0:7 a tým, vedený bývalým koučem juniorské reprezentace Michalem Maroškem, je tak jedinou výhru od postupu do extraligy. Místo v baráži má po výhře 3:2 blízko Jičín, jenž zvládl zápas na hřišti Orlicka-Třebovska v poměru 3:2.

Autor: Pavel Křiklan