Adam Tlapák dal v 56. minutě finále gól na 3:2 pro Tatran. Foto: Martin Flousek, Český florbal Adam Tlapák dal v 56. minutě finále gól na 3:2 pro Tatran. Foto: Martin Flousek, Český florbal
14. 2. 2024 Český pohár (49) KOMENTÁŘŮ

Autor klíčové trefy Adam Tlapák: V obrat jsme pořád věřili. Treble nechceme zakřiknout

Tatran šel do pohárového finále jako favorit. Jenže střetnutí s tradičním rivalem se nevyvíjelo úplně dle představ. Chodov podstatnou část zápasu vedl 2:1. Ve třetí třetině však Střešovičtí prolomili střeleckou smůlu a nakonec vybojovali výhru 4:3. Kýženou trefu na 3:2 vstřelil čtyři minuty před koncem Adam Tlapák.

Tatran sice vedl od třetí minuty po trefě Matěje Havlase 1:0, jenže pak se gólově odmlčel a Chodov skóre obrátil na svou stranu. „Průběh pro nás nebyl úplně ideální, ale o to je to cennější. Radost je neskutečná,“ těšilo Adama Tlapáka.

„Nemyslím si, že by nás první branka uchlácholila, ale nedařilo se nám od té doby proměňovat šance, kterých jsme si vytvořili dost. V koncovce jsme volili špatné rozhodnutí,“ ohlédl se zatím, proč se Střešovičtí téměř dvě třetiny zápasu trápili v zakončení.

Přesto jeho hráči zůstávali trpěliví. „Pořád jsme tomu věřili. V kabině padala taková slova, že tam ten jeden gól dokážeme dotlačit jakýmkoliv způsobem, což se nakonec povedlo,“ oddechl si autor třetí branky Tatranu, která odšpuntovala vítězný finiš Střešovických.

Adam Tlapák a Vojtěch Petráň před brankou Tatranu ve finále poháru. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Svěřenci Milana Fridricha tak dál mohou žít svůj sen o zisku tří trofejí v jedné sezoně. „Stačí“ uzmout trofej pro vítěze Livesport Superligy. „Věříme v to, ale nechceme to zakřiknout,“ dodal Tlapák. Tatran navíc už teď má jistou účast v nadcházejícím ročníku Poháru mistrů.

Jiné emoce prožíval Vojtěch Petráň. Mladý forvard Chodova připravil úvodní dvě branky svého týmu, v závěru ale sledoval úspěšnou otočku soupeře. „Byl to velmi vyrovnaný zápas, bohužel se smutným koncem,“ pravil zklamaně.

17letý forvard překvapil svým vyspělým výkonem. A to v prvním tak velkém a důležitém zápase. „Samozřejmě když jsem přišel do haly, nervozita tam byla. Velká hala plná fanoušků… Ale jak se písklo úvodní buly, všechno to ze mě spadlo,“ přiznal Petráň.

V úvodu ročníku laboroval se zdravotními problémy, teď se ale těší důvěře chodovské lavičky. „Na začátku sezony jsem nevěděl, jak to se mnou bude. Dost jsem se bál, jak bude vypadat můj návrat. Trenéři mi dali šanci, za což jsem jim vděčný,“ řekl na závěr.

Radost střešovického Tatranu ze zisku další trofeje v této sezoně. Foto: Martin Flousek, Český florbal