Florbalistky Olomouce jsou na cestě za 4. místem. Foto: FBS Olomouc Florbalistky Olomouce jsou na cestě za 4. místem. Foto: FBS Olomouc
19. 2. 2024 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Olomouc vykročila za 4. místem, Chodov udělal první krok a porazil Bohemians, Liberec je v play off

Florbalistky Olomouce využily výhodného losu a po výhře nad Třincem vykročily k zisku 4. místa v základní části, které znamená, že tým nemůže být volen ve čtvrtfinále. Přímý souboj mezi Střešovicemi a Bulldogs skončil výhrou brněnského týmu, který příští týden jede na Chodov: ten zvládl pražské derby s Bohemians a při očekávané výhře Vítkovic udělal první krok k prvenství v základní části.

Florbalistky Olomouce využily losu v posledních kolech a vykročily za čtvrtým místem v základní části. V utkání proti nepříjemnému Třinci vytěžily z kvalitního začátku, kdy se rychle dostaly do vedení poměrem 3:0 a byť ještě do poloviny utkání dokázal Třinec srovnat, tak následná série pěti branek rozhodla o výhře Olomouce poměrem 8:3.

Olomouci přihrálo také vítězství Bulldogs nad Tatranem. Ani Brňanky v utkání proti pražskému týmu ani jednou neprohrávaly, na úvodní gól Sigmundové sice odpověděla Fuchsová, ale následná série čtyř branek Bulldogs přinesla Buldočkám tři body, které jen na konci korigovala brankou Želízková.

Zatímco Olomouc se v posledním kole základní části utká se Znojmem, na Bulldogs bude čekat Chodov. Ten nejprve v sobotu vyčkal vítězství Vítkovic, které získaly očekávané tři body za výhru nad Znojmem v poměru 21:0, přičemž útočnice Michaela Šponiarová nastřílela hned sedm branek.

Do utkání s Bohemians tak Chodov šel s vědomím, že musí získat plný počet šesti bodů z posledních dvou utkání a v netradičním prostředí UNYP Arény se s Bohemians přetahoval 35 minut, když do té doby Klokanky třikrát dotáhly jednobrankové manko. Na konci druhé třetiny ale spustil kanonádu, která se zastavila až se závěrečným skóre 15:4.

Stejný úkol je před Chodovem také proti Bulldogs, Vítkovice už v základní části dohrály a ve 22. kole budou plnit roli lichého týmu dle losu.

Židenice hrály s FBC Ostrava o naději na play off, ovšem ta zhasla vlastně již v první třetině, kterou Brńanky prohrály 1:6, celé utkání pak skončilo 5:10 z pohledu Židenic.

Vítězem kola“ je za konstelace výsledků Třince a Olomouce Liberec, který sice plnil roli lichého týmu a nehrál, ale má jistotu postupu do play off. V tabulce má totiž 16 bodů a vítěz vzájemného souboje Třinec – Židenice může získat bodů maximálně 15. Liberec se tak představí v play off.

Přehled výsledků 21. kola ČEZ Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 21:0
branky: 9. Michaela Šponiarová, 9. Eliška Planková, 12. Denisa Hyršová, 18. Sára Seevaldová, 19. Michaela Šponiarová, 25. Michaela Šponiarová, 28. Simona Grāpēna, 29. Michaela Kubečková, 32. Barbora Husková, 33. Michaela Šponiarová, 35. Michaela Šponiarová, 36. Barbora Husková, 37. Vendula Maroszová, 39. Michaela Šponiarová, 40. Nela Kubalčíková, 42. Sára Seevaldová, 48. Barbora Husková, 49. Markéta Lenfeldová, 50. Nela Kubalčíková, 52. Michaela Šponiarová, 56. Simona Grāpēna; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 9 – Veronika Šplíchalová 46; po třetinách: 5:0, 10:0, 6:0

K1 Florbal Židenice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:10
branky: 2. Nikola Domonkosová, 32. Veronika Králová, 41. Klára Jahodová, 53. Veronika Králová, 57. Klára Jahodová – 2. Karolína Bínová, 5. Pavlína Bačová, 14. Natalie Hurníková, 18. Malwina Zagórska, 18. Pavlína Bačová, 20. Pavlína Bačová, 32. Malwina Zagórska, 38. Terezie Gálová, 54. Veronika Rybičková, 55. Malwina Zagórska; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 346; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 14 – Jana Prátová 14; po třetinách: 1:6, 1:2, 3:2

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 2:5
branky: 14. Linda Fuchsová, 60. Lucie Želízková – 4. Anna Sigmundová, 35. Marie Jirková, 45. Michaela Žáková, 50. Michaela Žáková, 58. Karolína Garguláková; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 – Martina Franková 31; po třetinách: 1:1, 0:1, 1:3

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:14
branky: 14. Veronika Štajnerová, 19. Kateřina Strnadová, 21. Agáta Procházková, 52. Radka Korbelářová, 55. Radka Korbelářová – 11. Karolína Janatková, 15. Kristína Belicová, 19. Marie Havlíčková, 23. Lucie Baldreichová, 38. Kateřina Kovaříková, 38. Barbora Fáčková, 40. Lucie Baldreichová, 47. Markéta Prontekerová, 50. Karolína Janatková, 51. Klára Jiříková, 53. Marie Havlíčková, 59. Markéta Prontekerová, 59. Kristýna Vejvodová, 60. Magdaléna Plášková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 130; zásahy brankářů: Kristýna Karli 23 – Karolina Bačková 17; po třetinách: 2:3, 1:4, 2:7

FBS Olomouc – FBC Intevo Třinec  8:3
branky: 6. Lucie Cholinská, 10. Klára Horčičková, 11. Gabriela Vaculová, 31. Eva Řeháková, 32. Klára Horčičková, 47. Valentýna Zerzánová, 51. Gabriela Vaculová, 56. Lucie Cholinská – 14. Klára Portešová, 23. Adéla Šibrová, 30. Klára Kociánová; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 204; zásahy brankářů: Hana Kuchařová ? – Simona Pytlíková -8; po třetinách: 3:1, 2:2, 3:0