Florbalistky Chodova se radují po výhře nad Vítkovicemi. Foto: Otakar Prášek, www.pulverfoton.cz Florbalistky Chodova se radují po výhře nad Vítkovicemi. Foto: Otakar Prášek, www.pulverfoton.cz
25. 2. 2024 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov vybojoval první místo proti Bulldogs, Olomouc potvrdila čtvrté místo

Základní část ČEZ Extraligy žen je minulostí. První místo patří Chodovu, který otočil skóre proti Bulldogs a zvítězil 5:3. Na čtvrtém místě končí Olomouc, která si poradila podle očekávaní se Znojmem. Vysokou výhrou 12:6 se rozloučil se základní částí Tatran Střešovice.

Hlavní rozuzlení základní části přineslo utkání mezi Chodovem a Bulldogs Brno. Buldočky zásluhou Anny Brucháčkové rychle vedly 2:0, ovšem postupně se projevila větší kvalita pražského týmu. Ten zvítězil 5:3 a při bodové rovnosti s Vítkovicemi rozhodly o jeho vítězství lepší vzájemné zápasy, oba totiž vyhrál.

Souboj o 4. místo skončil výhrou Olomouce nad Znojmem 7:2, Olomouc tak rovněž potvrdila roli favorita. Nic na tom nemohla změnit ani vysoká výhra Střešovic nad Libercem poměrem 12:6. Generálku na play down zvládl Třinec, který porazil Židenice 6:4. Čisté konto na konec základní části zapsala Ostrava, která porazila Bohemians 4:0.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBS Olomouc 2:7
branky: 20. Bára Procházková, 47. Bára Procházková – 4. Vlaďka Maděrová, 5. Alexandra Hegingerová, 17. Tereza Reimerová, 30. Eva Řeháková, 36. Zuzana Kuchařová, 50. Eva Řeháková, 59. Nikola Krupičková; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 104; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 23 – Klára Hodulíková 15; po třetinách: 1:3, 0:2, 1:2

FBC Intevo Třinec – K1 Florbal Židenice 6:4
branky: 6. Anežka Blechová, 31. Vendula Podsedníková, 46. Lucie Mišúnová, 48. Tereza Buchtelová, 50. Alina Zelena, 60. Nikola Liberdová – 9. Natálie Janečková, 46. Veronika Muselíková, 47. Natálie Janečková, 51. Klára Jahodová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Martina Szwanczarová 29 – Alena Večeřová 27; po třetinách: 1:1, 1:0, 4:3

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 4:0
branky: 19. Malwina Zagórska, 32. Veronika Rybičková, 41. Markéta Vrlíková, 42. Radka Niemczyková; rozhodčí: Adam Tietz – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Jana Prátová 6, Veronika Tomšová 10 – Eliška Svrčková 24; po třetinách: 1:0, 1:0, 2:0

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 5:3
branky: 9. Vendula Štolbová, 16. Lucie Baldreichová, 38. Eliška Chudá, 39. Barbora Vávrová, 57. Daniela Frantíková – 3. Anna Brucháčková, 7. Anna Brucháčková, 46. Anna Brucháčková; rozhodčí: Jakub Cigl – Filip Leibl; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Jana Christianová 14 – Martina Franková 26; po třetinách: 2:2, 2:0, 1:1

PSN Tatran Střešovice – Crazy girls FBC Liberec 12:6
branky: 1. Kateřina Seemannová, 17. Adéla Bořilová, 20. Lucie Želízková, 26. Linda Fuchsová, 27. Kateřina Seemannová, 40. Linda Fuchsová, 46. Kateřina Vachudová, 47. Lucie Želízková, 49. Linda Fuchsová, 52. Lucie Vernerová, 53. Linda Fuchsová, 59. Lucie Vernerová – 21. Markéta Žbánková, 49. Karolína Nováková, 49. Julia Opic, 55. Karolína Klubalová, 58. Petra Müllerová, 60. Kateřina Kvapilová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 128; zásahy brankářů: Monika Šolleová 22 – Alžběta Hánová 20; po třetinách: 3:0, 3:1, 6:5