Sparťan Matěj Pruner v duelu s Českou Lípou. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Sparťan Matěj Pruner v duelu s Českou Lípou. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha
25. 2. 2024 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa zvítězila na Spartě, Butchis doma zvládli souboj s Pardubicemi

Je tu opět víkend a s ním i řada utkání 25. kola Livesport Superligy. Česká Lípa zvládla utkání na půdě Sparty, Tatran si s přehledem poradil s Ostravou a Butchis doma po úspěšné poslední třetině vyhráli s Pardubicemi.

Dnes začneme dohrávkou 24. kola mezi Spartou Praha a Black Angels. Malé pražské derby začalo lépe pro hostující Black Angels, kteří po první třetině vedli 0:3. Od druhé třetiny ale v zápase začala naprosto dominovat Sparta. Nejprve do sítě hostů nasypala sedm branek, v poslední části jich následně přidala dalších šest. Domácí tak nakonec v zápase pohodlně zvítězili 13:3.

Právě Sparta si dva dny na to střihla domácí zápas 25. kola a otevřela tím tak sérii nedělních utkání. Soupeřem jim byla Česká Lípa. Domácí otevřeli skóre již po několika minutách, Česká Lípa ale zvládla brzy gólově reagovat. Vyrovnaný stav trval až do druhé třetiny, ve které se během necelých pěti minut stihli hosté dostat do vedení 1:4. Náskok si Lípa držela i přes poslední část a v utkání nakonec zvládla zvítězit s konečným skóre 5:8.

Další utkání skýtalo malé pražské derby mezi Black Angels a Chodovem. Domácí Black Angels do utkání vstoupili lépe, když v první třetině zvládli gólovou přestřelku s jednobrankovým náskokem 3:2. Ve druhé části ale otěže převzal Chodov. Obrátil skóre čtyřmi góly a před poslední třetinou tak čekalo domácí tříbrankové manko. Hosté ale ve své dominanci pokračovali a zápas tak skončil vítězstvím Chodova 4:10.

V dalším zápase se střetli Butchis s Pardubicemi. Právě hosté z Pardubic vstřelili první branku zápasu, konkrétně z hole Radka Drby. Domácí Butchis gólově zareagovali až chvíli po začátku druhé části. Pardubice ale nepolevily a před poslední třetinou si držely dvoubrankový náskok. Domácí ovšem poté naprosto ovládli posledních deset minut utkání. Stihli vstřelit hned čtyři branky a nad Pardubicemi tak zvítězili 8:6.

Následoval souboj mezi Vítkovicemi a Karlovými Vary. Ostravané započali utkání na domácí půdě třemi po sobě jdoucími góly, nejdříve Lukáše Fukaly, následně Rostislava Gattnara a Marka Matejčíka. Hosté zůstali bez odpovědi až do poloviny druhé třetiny, kdy dokázali vstřelit dvě branky. Ještě předtím ale Vítkovice stihly utéct do pětibrankového vedení. Domácí svůj náskok stále navyšovali a i přes další dva góly vstřelené do jejich sítě nakonec vyhráli 12:4.

Další utkání se odehrálo na půdě Tatranu, kam přijela FBC Ostrava. Utkání po celý čas patřilo domácímu Tatranu. Po první třetině Ostrava prohrávala už 5:0. Druhá část byla gólově chudší, jedinou branku ale vstřelil opět Tatran, kdy Ondřej Sádlo tvrdou střelou navýšil náskok domácích. V poslední dvacetiminutovce se poprvé prosadila Ostrava. Jednalo se ale o jejich jedinou vstřelenou branku v zápase a naopak dalších pět gólů přidaných Tatranem nakonec znamenaly vysokou výhru domácích 11:1.

V předposledním nedělním utkání se střetl Liberec s Bohemians. Utkání gólově otevřel Tomáš Kvasnica z hostujících Bohemians, který z úhlu zvládl pohotově zavěsit. Následovalo vyrovnání Liberce, ještě před odchodem do šaten si ale Bohemians své vedení vzali zpět. Ve druhé třetině hosté začali navyšovat svůj náskok a i přes další snížení ze strany Liberce vedli před poslední částí 2:6. V té se domácím dařilo snižovat brankový rozdíl, Bohemians ale své vedení udrželi a domů odjížděli se třemi body a vítězstvím 6:9.

Dnešní vydatný souhrn zakončíme utkáním mezi Mladou Boleslaví a Sokolem Královské Vinohrady. První branka padla již po minutě a půl, kdy na konci rychlé kombinace domácí Boleslavi skóroval Adam Delong. Následovala další branka domácích a poté snížení a zároveň i první branka Vinohrad. Domácí si ovšem ještě před přestávkou zvládli dvougólový náskok navrátit zpět. Mladá Boleslav dominovala i ve druhé třetině. Sokol dokázal dvakrát snížit, Boleslav ale přidala dalších sedm branek. V poslední třetině již padaly branky pouze do sítě hostů. Domácí navýšili svůj náskok o pět vstřelených gólů a v zápase pohodlně zvítězili 15:3.

Výsledek dohrávky 24. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – Black Angels 13:3 (0:3, 7:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 23. J. Sedláček (Šváb), 26. Juha (Wertheim), 27. Košir (Pražan), 30. Košir (Pražan), 32. Pruner (Marvánek), 34. Zouzal (Košir), 38. Pruner (Kareš), 44. Košir (Pražan), 50. Pražan (Košir), 50. Mat. Čermák (Ujhelyi), 51. Juha, 54. Košir (Curney), 59. Peška (Havlina) – 5. Doležal (Hromada), 9. V. Novotný (Bauman), 19. Obuškevič (M. Burian).

Výsledky víkendových utkání 25. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – FBC Česká Lípa 5:8 (1:1, 1:4, 3:3)
Branky a nahrávky: 4. Curney (Košir), 38. Zouzal (Curney), 43. Pražan (Curney), 49. Wertheim (Pruner), 60. Pražan (Zouzal) – 6. Krajcigr (Štěrba), 30. Trčka (Štěrba), 31. Krajcigr, 35. Krajcigr (Křenek), 39. Pruner (vla.), 50. Krajcigr, 58. Vavruška (Stárek), 60. Slaný (Vavruška).

Black Angels – Florbal Chodov 4:10 (3:2, 0:4, 1:4)
Branky a nahrávky: 6. Čáslava (Doležal), 17. Doležal (Renčín), 19. Ludvík (Neklan), 56. Doležal (Neklan) – 6. J. Dufek (V. Petráň), 18. M. Šmíd, 21. Vávra (Komárek), 23. Eremiáš, 29. Komárek (Matoušek), 36. Vávra (Komárek), 45. Matoušek (Vávra), 50. Matoušek (Vávra), 50. Vošta (M. Šmíd), 57. Komárek.

Butchis – Sokoli Pardubice 8:6 (0:1, 4:5, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Novák (Šubrt), 30. Papež (Veleba), 32. J. Černý (Novák), 37. Waldhauser (Drastich), 51. J. Černý (Novák), 54. Papež, 57. Veleba, 60. Waldhauser (Novák) – 6. Drba (Viterna), 27. Hurt (Pakosta), 28. Nezval (Viterna), 31. M. Bína (Viterna), 32. Savický (Žáček), 36. M. Bína (Drba).

1. SC Vítkovice – FB Karlovy Vary 12:4 (3:0, 5:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 6. Fukala (M. Gattnar), 8. R. Gattnar (Sidunov), 13. Matejčík (M. Gattnar), 25. M. Gattnar (Fukala), 28. Fukala (Šebesta), 37. L. Hájek (Palčinský), 37. Matejčík (Šebesta), 39. Hubálek (Šebesta), 42. M. Gattnar (Matejčík), 52. M. Gattnar (Galia), 56. R. Gattnar (A. Šmíd), 59. Zubek (Palčinský) – 30. Strachota (TS), 33. Šmajda (Lebeda), 53. Kún (Strachota), 59. M. Klápa. (Strachota)

Tatran Střešovice – FBC Ostrava 11:1 (5:0, 1:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 7. F. Eliáš (Kreysa), 11. T. Hanák (Mare. Beneš), 13. Šimek (F. Eliáš), 15. Sádlo (Vavroušek), 17. T. Hanák (Mare. Beneš), 28. Sádlo (Vavroušek), 49. Vavroušek (Sádlo), 50. Mare. Beneš (Mar. Čermák), 52. A. Kučera (Šimek), 57. T. Hanák (Mare. Beneš), 59. T. Hanák (M. Mühlfait) – 56. Bräuer (Pobořil).

FBC Liberec – FbŠ Bohemians 6:9 (1:2, 1:4, 4:3)
Branky a nahrávky: 9. Wiener (Faksa), 32. Wiener (Faksa), 46. Rozkovec, 51. Smutný (Wiener), 52. Faksa (Smutný), 60. Smutný (Wiener) – 8. Kvasnica (Řehoř), 14. Krebner (Buršík), 21. Kvasnica (J. Petrák), 25. Řehoř (Kvasnica), 30. Kvasnica (Buršík), 40. Kvasnica (P. Šebek), 49. J. Petrák (Řehoř), 53. J. Petrák (Řehoř), 58. Gajdoš.

Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 15:3 (3:1, 7:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 2. Delong (D. Beneš), 11. J. Bína (Sládek), 14. Bergman (Punčochář), 29. Gašparík (Gruber), 32. J. Bína (Zoufalý), 32. Tokoš (D. Šebek), 35. Suchánek (Tomašík), 39. Punčochář (Delong), 39. Tomašík (Tokoš), 40. Gruber (Gašparík), 44. Zoufalý (J. Bína), 51. Zakonov (Tomašík), 51. J. Eliáš (Sládek), 56. Tomašík (Sládek), 60. Šourek (Bergman) – 12. Ja. Procházka (Z. Stuchlík), 22. Trojáček, 32. Trojáček (Pergler).

Autor: Pavel Klepetko