Reprezentace juniorek stojí před světovým šampionátem v Lahti. Foto: Český florbal Reprezentace juniorek stojí před světovým šampionátem v Lahti. Foto: Český florbal
8. 5. 2024 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Začíná světový šampionát juniorek v Lahti, český tým obhajuje finále

 České juniorky absolvovaly kemp v Čeladné a v pondělí se přesunuly do finského Lahti, kde je čeká světový šampionát. Na něm budou svěřenkyně Tomáše Martiníka obhajovat stříbrné medaile z předchozího mistrovství světa.

V kádru jsou i dvě bronzové medailistky z MS žen v Singapuru. Těmi jsou Anna Brucháčková a Karolína Klubalová, čili hráčky, které byly výraznými postavami i posledního medailového úspěchu juniorek. Kromě nich se na historickém stříbru v Katovicích podílela také Tereza Matýsková. Brankářskou dvojici utvořily chodovská Karolina Bačková a Eliška Svrčková z Bohemians.

„Tým je talentovaný, pracovitý a řekl bych, že i správně funkční. Jsme moc rádi za to, že vlastně všechny hráčky, které tedy věkově mohou, tak už hrají pravidelně extraligu žen. A nejen to, že ji hrají, ale hlavně už jsou ve velké míře i výraznými postavami svých klubů. Mnohé z nich jsou lídryněmi, mají vysokou herní vytíženost, hrají přesilovky či oslabení,“ charakterizuje svůj výběr trenér Martiník, který povede juniorky už na čtvrtém šampionátu.

V sestavě jsou také dvě hráčky ročníku 2007 s přesahem do nadcházejícího cyklu, a to chodovské lvice Karolína Lískovcová a Nikola Štekerová, které obě patřily do top trojice bodování celé 1. ligy juniorek. „Vnímáme to jako plus a na všech posledních mistrovstvích se nám tahle důvěra i v mladší hráčky vyplatila. Když to shrnu, tým takhle vypadá velmi slibně, cítíme z něj sílu i soudržnost, ukázal konkurenceschopnost a my mu věříme, že je schopen naplnit naše společné cíle,“ vysvětluje český kouč.

Přípravné období na šampionát, na němž budou chtít Češky znovu prolomit semifinálovou bránu, zakončily české hráčky vítězstvím na Polish Cupu, na němž dokázaly porazit ve finále Švédsko. „Rozumím tomu, že tím naším stříbrným výsledkem na minulém MS a rovněž i povedenými výsledky v tomto cyklu, jsme si na sebe vytvořili velký tlak a asi i vysoká očekávání od fanoušků. Je asi dost těch, kteří už berou finále jako skoro samozřejmost a povinnost. Ano, my se vysokých cílů nebojíme, sami jsme si je i nastavili a uděláme pro jejich naplnění maximum toho, co jsme schopni. Tlak cítím, ale zároveň věřím, že na tyto situace budeme dobře připraveni a zvládneme to,“ komentuje Martiník.

Češky ještě před šampionátem absolvovaly závěrečný kemp v Čeladné. „S průběhem jsme spokojení, protože to bylo fajn i co se týče prostředí kempu. Natrénováno máme, ale uvidíme. Jedna věc je odtrénovat, druhá se připravit a třetí to pak na mistrovství ukázat,“ prozradil český trenér.

Nominace reprezentace juniorek:

Brankářky: Karolina Bačková (Florbal Chodov), Eliška Svrčková (FbŠ Bohemians).

Obránkyně: Barbora Fáčková (Florbal Chodov), Sofie Gocová (Tatran Střešovice), Tereza Hlaviznová (FBS Olomouc), Nela Kubalčíková, Tereza Matýsková (obě 1. SC Vítkovice), Veronika Machálková, Anna Sigmundová (obě Bulldogs Brno).

Útočnice: Lucie Baldreichová, Andrea Břeská, Karolína Lískovcová, Nikola Štekerová (vš. Florbal Chodov), Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Linda Fuchsová, Barbora Lovíšková (obě Tatran Střešovice), Klára Horčičková, Valentýna Zerzánová (obě FBS Olomouc), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Nela Sikorová (1. SC Vítkovice).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*