Juniorky porazily Lotyšsko 16:2. Foto: IFF Juniorky porazily Lotyšsko 16:2. Foto: IFF
11. 5. 2024 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Juniorky přejely Lotyšsko a míří na Finsko, semifinále přinese ČT Sport Plus

Česká reprezentace juniorek zakončila základní skupinu světového šampionátu v Lahti. Po vysokém vítězství 16:2 nad Lotyšskem míří do semifinále, kde se podle papírových předpokladů po čtvrtečních zápasech utká s domácím Finskem. Utkání navíc od 15:00 přinese ČT Sport Plus.

Utkání přineslo jednoznačný průběh, Češky sice prohrávaly po brance Dice, ale už v první třetině získaly zápas na svou stranu a nakonec zvítězily poměrem 16:2. Hattrick zapsala Fuchsová, hned čtyři body za tři branky a asistenci zapsala Valentýna Zerzánová.

Semifinálovým soupeřem českých florbalistek bude domácí Finsko. To porazilo Norsko 3:0, už dopředu ale vědělo, že Švédsko zvítězilo 9:2 nad Polskem a potvrdilo vítězství ve skupině.

Výsledek utkání základní skupiny MS juniorek 2024:

Česko WU19 – Lotyšsko WU19 16:2
branky: 4. Nela Sikorová, 8. Valentýna Zerzánová, 11. Linda Fuchsová, 13. Barbora Lovíšková, 17. Anna Brucháčková, 18. Anna Sigmundová, 20. Veronika Machálková, 25. Valentýna Zerzánová, 31. Karolína Klubalová, 34. Linda Fuchsová, 38. Karolína Lískovcová, 44. Karolína Lískovcová, 47. Linda Fuchsová, 48. Andrea Břeská, 55. Andrea Břeská, 60. Valentýna Zerzánová – 3. Elīna Dīce, 14. Annija Dārta Dankfelde; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 134; zásahy brankářů: Karolina Bačková 5 – Allana Kolosova 31; po třetinách: 7:2, 4:0, 5:0

Česko: Bačková – Machálková, Matýsková, Fáčková, Gocová, Hlaviznová (C), Sigmundová, Kubalčíková – Fuchsová, Zerzánová, Brucháčková – Klubalová, Baldreichová, Horčičková – Sikorová, Lovíšková, Štekerová – Lískovcová, Břeská.