21. 4. 2012 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

SUPERFINÁLE POŘÁDKY NEMĚNÍ: HERBADENT JE OPĚT MISTREM! Sledovali jsme ONLINE

ROZŠÍŘENO O FOTOGALERII
Florbalistky Herbadentu Praha zdolaly v sobotním Superfinále Bohemians 6:2 a obhájily mistrovský titul. Herbadent získal šesté zlato v řadě, jeho zelenobílý soupeř odešel potřetí za sebou z boje o titul poražen.

8:00 Dámy a pánové, VÍTEJTE při online přenosu ze Superfinále. Působivá úvodní show vrcholí a do hřiště vbíhají oba týmy.

Sestava Herbadent SJM Praha 11:
Lenka Suková (Kateřina Honkýšová) – Karla Kalecká, Denisa Billá – Margarita Kalecká, Magdalena Kotíková – Magdalena Cepek Žižková, Martina Čapková – Barbora Burdová – Tereza Urbánková, Dominika Šteglová, Anet Jarolímová – Barbora Sádková, Kristýna Jílková, Lucia Košturiaková – Pavla Theodosisová, Magdalena Klímová, Martina Skořepová – Eliška Krupnová a Romana Janegová.

Sestava FbŠ ROPRO Bohemians:
Kristýna Horňáková (Veronika Skopková) – Olga Šimáčková, Barbora Zlámalová – Nikola Černá, Adéla Čiháková – Petra Nemravová, Jarmila Karnecká – Michaela Lingová – Adéla Bočanová, Kamila Bočanová, Zuzana Jelínková – Eliška Křížová, Iveta Hyršlová, Andrea Vojnarová – Gabriela Skopková, Dagmar Surá, Andrea Satýnková – Karolína Vondráčková.

00:00 BYLO ZAHÁJENO SUPERFINÁLE, KTERÉ PÍSKAJÍ MAREK NOVÁČEK A ONDŘEJ VAŠÍČEK!

00:30 Herbadent vyhrál úvodní buly a jal se útočit.

1:37 Jarolímová vypresovala míček pro Šteglovou, Horňáková vyráží.

3:00 – GÓL BOHEMIANS: ZUZANA JELÍNKOVÁ skáče radostí, po závaru dostala míček za Sukovou!

4:07 Herbadent sice útočil, ale nakonec pálila hodně nebezpečně Eliška Křížová.

4:34 V dobré pozici se ocitla Dominika Šteglová, Horňáková ale vyráží, následuje slibná standardka pro Herbadent, která je nevyužita.

5:32 Křížová bojovala za brankou, ale neuspěla.

6:18 Herbadent byl nyní delší dobu u míčku, ale nic kloudného nevymyslel.

7:08 Oba týmy nepřetavily náznaky svých akcí na akci kloudné.

7:51 – HERBADENT VYROVNÁVÁ! Roztočil svůj kolotoč, na jehož konci pálí přesně pod břevno Dominika Šteglová!

9:06 Herbadent zůstává u míčku a snaží se přidat další branku, Bohemians ale pozorně brání a nepouštějí soupeře do střeleckých pozic.

10:30 Teď ale Herbadent udělal chybu a ač se Jelínková zamotala, dokázal napodruhé získat míček a hraje tedy v pravém rohu od Sukové.

11:11 Nepříjemnou ránu Suré vyráží Suková před sebe, kde si míček hlídá obránkyně.

12:17 Magdalena Kotíková se zranila při pádu přes mantinel a odchází do kabiny.

12:32 – HERBADENT JDE DO VEDENÍ! Parádní zavěšení do růžku od Barbory Sádkové po standardní situaci!

12:57 Závar před Horňákovou, ale Theodosisová se neprobila přes Zlámalovou k téměř jisté brance.

14:10 Kamila Bočanová nejprve výborně užila svého těla, aby vypresovala míček, nicméně do přihrávky jí byla vložena hůl, a tak uháněl na bránu Herbadent, ale také neuspěl.

15:22 Opět bomba Kamily Bočanové, Suková vyráží.

15:30 Po rozehře propaluje Eliška Křížová Sukovou, ale míček má rotaci ven z brány. Velká škoda pro klokanky.

15:30 – PRVNÍ VYLOUČENÍ: Dvojku vyfasovala Lucia Košturiaková!

16:30 První minuta oslabení za Herbadentem, Bohemians se snaží roztočit kolotoč, ale nedaří se jim to.

16:37 Na branku pelášila Theodosisová, ale Horňáková dokázala zakročit. Mohlo býti zle, pro tým barvy zelenobílé.

17:21 – JE VYROVNÁNO! Kamila Bočanová využívá přesilovou hru.

18:10 Jelínková se dostávala do slušné pozice, leč faulovala.

19:40 Bohemians zůstali u balónku, ale nevymysleli nic nebezpečného. První perioda pomalu končí.

20:00 – SKONČILA PRVNÍ TŘETINA SUPERFINÁLE EXTRALIGY ŽEN. Herbadent – Bohemians 2:2

20:00 V první přestávce bylo možno vidět exhibici tanečnic, ale hlavně exhibici FLORBALU NA KOLECH, kterou komentuje Lubomír Skála.

20:00 Kromě fanoušků ženských celků se začíná formovat také kotel vítkovických mužů, který si hned po výstupu z vlaku podmanil nádraží v Praze-Libni.

20:00 Vozmeni, jak si vozíčkáři říkají, sklízejí pořádný aplaus a hráčky obou týmů už nastupují ke druhému dějství florbalové bitvy s názvem SUPERFINÁLE.

20:01 – ZAČALA DRUHÁ TŘETINA SUPERFINÁLE EXTRALIGY ŽEN. Buly vyhrává Tereza Urbánková.

21:00 Bohemians jsou u míčku, Herbadent vyčkává, co se bude dít.

21:32 Tereza Urbánková trefuje boční síťku po souhře s Anet Jarolímovou.

22:45 Standardka Bohemians neměla valného efektu na útočnou snahu.

23:11 Ovšem také Herbadent rozehrál lajdácky a ze své standardky nic nevytěžil, naopak se musí začít bránit.

24:10 Tereza Urbánková nedává obrovskou šanci, Horňáková neskutečně vytahuje míček ramenem.

25:10 Herbadent držel Bohemians v zámku a vyslal několik projektilů, ty ale tečovány nebyly zrovna nebezpečné.

26:09 Zámek pokračuje a Skořepová pálí mimo.

28:00 Hra se přelévá ze strany na stranu, jako volební preference.

30:00 Jsme v polovině Superfinále extraligy žen a Herbadent je především ve druhé části aktivnějším týmem.

30:30 Motivátor žádá hráčky o gól, diváci tomu tvoří parádní atmosféru a útok první lajny Herbadentu nebyl úspěšný.

31:37 Šteglová byla zablokována v dobré pozici po pasu Jarolímové. Bohemians by se měli oklepat, jinak nemohou dlouho vydržet bez inkasovaného gólu.

32:28 Nyní se konečně dostali k míčku, jenže jej záhy ztrácejí.

33:12 Horňáková jen o centimetry vyráží další bombu Skořepové, která je dnes hodně nebezpečná.

34:00 Z ničeho nic pálila Křížová, až to Vysočany zahučelo, jak byla poměrně blízko branky.

35:00 A další závar před Sukovou. Že by se zelenobílý tým skutečně osmělil?

16:04 Jarolímová ve skvělé pozici nezpracovala hodně těžkou přihrávku a její následný pas byl sražen.

37:32 – HERBADENT JDE DO VEDENÍ! Výborně vypresovala míček Urbánková na Elišce Křížové, předložila Jarolímové na úroveň brankoviště, a ta otočkou posílá Herbadent do vedení

39:00 Bohemians se snaží reagovat, vysunutá obrana soupeře jim ale dělá problém, navíc se Herbadent opět řítil na branku.

39:17 Vedle jiných florbalových osobností sleduje zápas také Jana Christianová, přání zamilované kamery sice nevyslyšela, ale aplaus měla i tak pořádný.

39:54 Poslední útok Herbadentu ve 2. části skončil neúspěchem.

40:00 – SKONČILA DRUHÁ TŘETINA SUPERFINÁLE EXTRALIGY ŽEN. VIDĚLI JSME BRANKU ANET JAROLÍMOVÉ A HERBADENT TAK VEDE 3:2.

40:01 – ZAČALA TŘETÍ TŘETINA SUPERFINÁLE. BUDE POSLEDNÍ, NEBO PŘIJDE PRODLOUŽENÍ?Buly získal Herbadent.

40:48 Standardka Bohemians neúspěšná a Herbadent pádí do útoku.

41:40 Hyršlová prošla obranou soupeře jako hurikán, ale v rozhodující fázi ztratila míček.

42:26 Urbánková si vykroužila k hodně nepřesné střele.

43:00 Šteglová nechala míček na velkém brankovišti za sebou a může být hodně ráda, že soupeřky nestihly zareagovat.

44:30 Herbadent sevřel své nůžky hodně blízko Horňákové, ale uklidňující gól z toho nevytěžil.

44:55 Naopak Křížová mohla v rychlém útoku servírovat Hyršlové, Suková nohama vyráží.

45:21 – HERBADENT JE TITULU ZASE O KROK BLÍŽE: Tereza Urbánková nachází místo mezi Horňákovou a tyčí a po standardce dává gól na 4:2.

46:00 – SPÍKR OHLÁSIL FANTASTICKOU NÁVŠTĚVU! UTKÁNÍ SLEDUJE 5097 DIVÁKŮ!!!

47:40 A těchto pět tisícovek vidí ofenzivní zámek Herbadentu.

48:33 Bohemians se snaží a diváci se spontánně baví mexickými vlnami. Nádhera!

49:20 – S BOHEMIANS JE ZLE: KŘÍŽOVÁ DOSTÁVÁ DVĚ MINUTY ZA SEKÁNÍ!

50:06 Gól Herbadentu NEPLATÍ, předcházela mu totiž přihávka nohou.

51:20 – KŘÍŽOVÁ JE ZPĚT NA HŘIŠTI, BOHEMIANS OSLABENÍ PŘESTÁLI

52:05 – HERBADENT JE TITULU HODNĚ BLÍZKO: ELEGANTNÍ KOMBINACI ZAKONČUJE NA 5:2 ANET JAROLÍMOVÁ! BOHEMIANS SI BEROU TIMEOUT!

53:10 Herbadent kontroluje průběh hry a zatím nepřipouští drama.

53:40 Jelínková si dobře naběhla na pas Suré, ale zakončení bylo z kategorie slabších a Suková chytá.

54:40 Černá dostala hodně místa, její projektil ale byl nakonec sražen.

55:25 Horňáková chytá velkou možnost Jarolímové a drží tak teoretickou naději FbŠ.

57:00 Bohemians neproměnují samostatný únik, jinak si Herbadent zápas hlídá.

57:23 BOHEMMIANS MAJÍ ŠEST HRÁČEK NA HŘIŠTI, ZKOUŠEJÍ POWER PLAY.

59:00 – POSLEDNÍ MINUTA!

59:06 Herbadent se chce ještě pojistit a vyžádal si timeout.

59:15 – ANI SUPERFINÁLE POŘÁDKY V ČESKÉM ŽENSKÉM FLORBALE NEZMĚNÍ! TEREZA URBÁNKOVÁ DÁVÁ GÓL DO PRÁZDNÉ BRANKY na 6:2!

60:00 – JE KONEC! HERBADENT PRODLUŽUJE SVOU VLÁDU NA ŠEST LET! V O2 ARENĚ VÍTĚZÍ 6:2!