22. 4. 2012 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Herbadent vyrovnal v počtu titulů Liberec, kouč Bohemians mluví o prokletí

 Mělo to být drama až do konce, možná s překvapivým rozuzlením. Jenže po dvou vyrovnaných třetinách přišel zlom a zbytek Superfinále ovládl Herbadent. Bohemians tak nevyšel útok na titul ani v modelu, který je pro ně výhodnější.

Přitom jeho hráčky měly ideálně našlápnuto. Brzkým gólem soupeřky znejistěly, podruhé se jim to povedlo, když zase smazaly jejich náskok. Své sehrála jednak zrádnost jediného finále, jednak více než pětitisícová kulisa, před níž všechny finalistky hrály poprvé v kariéře. „Překvapilo mne, že naše hráčky byly nervózní, snad za to mohla atmosféra, kterou zdejší publikum vytvořilo,“ přemítala trenérka vítězek Markéta Šteglová.

Jejímu týmu pomohly k výhře i dva góly ze standardních situací. Přestože měli Bohemians tyto situace soupeře detailně rozebrané. Byly jsme připravené na jejich standardky, na jejich bránění, přesto nám z toho dvakrát daly gól,“ posteskla si útočnice poražených Zuzana Jelínková.

Gól Terezy Urbánkové na 4:2 po volném úderu zápas zřejmě rozhodl. „Neříkám, že jsme se složily, chtěly jsme hrát, šlapat, ale pak se Herbadent dostal na koně, a to je problém. Stoupl o level výš a už to bylo těžké,“ hodnotila Jelínková.

Aktérky finále v naprosto novém prostředí, atmosféře i způsobu finále často hledaly zaběhnuté stereotypy, což jim chvíli trvalo. „Už kvůli tomu, kolik tu bylo diváků, mě mrzí, že hra nebyla taková, jaká mohla být,“ posteskla si kapitánka vítězek Dominika Šteglová, která jako první zvedla nad hlavu pohár pro šampionky.

Triumf jejího týmu je šestý v řadě i celkově a Herbadent tak v počtu mistrovských primátů vyrovnal dosud nejúspěšnější český klub – liberecké Crazy girls. Bohemians naopak končí potřetí za sebou stříbrné, útok na titul opět vyšel naprázdno. Což může přinést změnu na postu jejich trenéra. „Beru, že za sebou máme tři sezony, a i když jsem tým dovedl do finále, nikdy jsem s ním nevyhrál,“ konstatoval kouč FbŠ Jakub Doubrava, který k týmu přišel po třech triumfech za sebou na střídačce juniorek.

Na ně ale ne a ne navázat. „Úplně se nedaří zlomit prokletí, jedno, jestli je to na jeden, nebo na tři zápasy. Vedení bude vyhodnocovat, jestli má smysl, abych tam byl, jestli jsem ten, kdo příští rok vyhraje titul,“ očekával Doubrava.

Mrzelo ho, jak jednoznačně podle výsledku nakonec zápas dopadl. Herbadent podle něj potvrdil, že má nejzkušenější hráčky. „V tréninku si potřebujeme vytvořit přístup, kdy pro nás bude každý víkendový zápas jako ten s Herbadentem. A je otázka, jestli jsem k tomu já ten správný,“ uvažoval.

To vítězky měly úplně jiné starosti. Díky triumfu mají před sebou plnění i další netradiční sázky, jejíž náplň tentokrát nechaly na fanoušcích a vybraly ze zhruba dvou desítek jejich návrhů.

Po běhu v plavkách přes Karlův most je čeká přece jen jedna florbalovější úloha: zápas proti vozíčkářům, ovšem také na vozíku. K čemuž hráčky přidaly ještě jeden úkol. „Říkaly jsme si, že když se sejdeme a uděláme zápas s vozíčkáři, proč nepozvat i diváky a nepřipravit jim pohoštění, aby se tam měli dobře? Poskytneme jim takovou atmosféru, jakou poskytli oni nám,“ vysvětlila Dominika Šteglová.

A ti, kdo přijdou, si třeba budou moct pochutnat i na limetkovém koláči, který zvažuje připravit pro fanoušky ona. Z rukou kapitánky mistryň bude stát za to…

Herbadent SJM Praha 11 – FbŠ ROPRO Bohemians 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Šteglová (Billá), 13. Sádková (Košturiaková), 38. Jarolímová (Urbánková), 46. Urbánková (K. Kalecká), 53. Jarolímová (Šteglová), 60. Urbánková (Jarolímová) – 4. Jelínková (K. Bočanová), 18. K. Bočanová (Černá). Střely na branku: 31:20. Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 5097.

Herbadent: Suková – K. Kalecká, Billá, M. Kalecká, Kotíková (13. Čapková), Cepek Žižková – Urbánková, D. Šteglová, Jarolímová – Sádková, Jílková, Košturiaková – Theodosisová, Klímová, Skořepová – Janegová. Trenéři: M. Šteglová, Šatalíková, Klein.
Bohemians: Horňáková – Šimáčková, Zlámalová, Černá, Čiháková, Nemravová, Karnecká, Lingová – A. Bočanová, K. Bočanová, Jelínková – Křížová, Hyršlová, Surá – G. Skopková, Vojnarová, Satýnková. Trenéři: Doubrava, Jedlička a Matoušek.

Konečné pořadí extraligy
1. Herbadent SJM Praha 11
2. FbŠ ROPRO Bohemians
3. 1. SC WOOW Vítkovice
4. Crazy girls FBC Liberec
5. TJ JM Chodov
6. ELITE Praha
7. FBC ČPP Remedicum Ostrava
8. TJ Sokol Brno Židenice
9. Děkanka SK Praha 4
10. FBŠ AL INVEST Jihlava
11. FBS Olomouc
12. FBK 001 Trutnov-Nové Město

Přehled vítězek extraligy
1995 – 1999 Tatran Střešovice
2000             1. SC SSK Vítkovice
2001 – 2006 FBC Liberec Crazy Girls
2007 – 2009 1. HFK Děkanka
2010 – 2012 Herbadent SJM Praha 11

Podle počtu titulů
6 – FBC Liberec Crazy Girls, Herbadent SJM Praha 11 (3x jako Děkanka)
5 – Tatran Střešovice
1 – 1. SC SSK Vítkovice


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

 • Slunce napsal:

  No, sundal bych bohemákům růžové brýle: konstatuji, že jsem byl nemile překvapen (i když jsem to částečně očekával), jak velký rozdíl je ve fyzické kondici mezi Herbadentem a Bohemkou. Téměř v každém minisouboji byla hráčka Herb. o krok někde dříve. A když se pak na straně Bohemky snažila už jen Eliška Křížová, takhle se většinou nedá uspět, to si velezkušený soupeř pohlídá. Ostatní hráčky naprosto neviditelné.
  A to Herbadent ani nebyl přinucen něco extra ukázat.
  Těším se, až zase nějaký tým spojí fyzickou připravenost s maximálním nasazením a florbalovou kvalitu a herní vyzrálost. Aby pak opravdu nějaký vyrovnaný duel byl k vidění.

 • Měsíc napsal:

  Sám jsi neviditelný..a o krok později:D..

 • Princ Velen napsal:

  A já bych tipnul, že Slunce je někdo z těch šašků od „kotle“ herbadentu..

  • bobson napsal:

   proč ho nazíváš šaškem ? Mně se to osobně líbilo , super nápad 🙂 , jen by mohly chodit častěji ne jen jednou do roka 🙁 . pro rejpaly patřím k zelenobílým

 • Sasky napsal:

  Nechápu, proč se tu navážíte do „Slunce“. Ten rozdíl v kondici byl více než evidentní. Jenom velkou souhrou náhod by Bohemka mohla uspět. Mimochodem jsem jí to hodně přál. Upřímně už se nedivím, že základ repre jsou hráčky Herbadentu, jsou totiž opravdu někde jinde. Denisa Billá nejlepší hráčka SF. A nedá mi to si nerýpnout do ČFbU. Jestliže je takovýhle obrovský rozdíl mezi dvěma finalisty, je nesmysl držet 12 členou extraligu.

 • Hasky napsal:

  Základ repre tvoří Herbadent? Zkus se mrknout, kdo je v repre a kdo byl pilířem na MS:) Ale nepochybně DB je nejlepší bek v lize a Herbadent je mistrem oprávněně, ale co já viděl, tak rozdíl v kondici nebyl nijak značný:) Pořád se mluví o tom, jak jsou na tom hráčky fyzicky Hb úžasně, ale výsledky testování Ex. hráček toto rozhodně neuzkazují (spíš nejsou rozdíly mezi jimi a ostatními) Sláva vítězům, čest poraženým

 • petr napsal:

  Byl jsem tam, utkání jsem jsem viděl, zejména v 2. třetině jsem se nudil a celkově čekal, kdy Herbadent rozhodne o osudu utkání. Rozdíl mezi oběma týmy nebyl zprvu příliš zřetelný, ale postupem času se projevila zkušenost Herbadentu. Holky z Bohemky nebyly schopny zakládat efektivní útočné akce, kterými by ohrožovaly branku soupeřek. Neřekl bych, že tam byl rozdíl v kondici, ten ze strany Herbadentu byl v sehranosti, ve zkušenosti a díky lepší kombinaci v menší míře hry na náhodu. Prostě větší kvalita se projevila.
  Byl jsem na utkání žen poprvé, nechci je nijak urazit, ale ve 2. třetině to bylo jak na utkání béček elévů. Nedalo se na to koukat. Televizní záznam, který jsem večer viděl, tak tragicky nevyzněl, kamera jen nedokázala zprostředkovat celoplošný pohled.

 • rumík napsal:

  chtěl bych tam vidět tebe ty šašku 😀 z tribuny umí dělat každej chytráka… hotové vyřízené..

Napsat komentář

*