Florbalistky Chodova slaví jako první postup do Superfinále. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
31. 3. 2019 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

CHODOV JE V SUPERFINÁLE, Beránková dala gólem v prodloužení Ivanti Tigers naději

 Florbalistky Ivanti Tigers v divokém čtvrtém semifinále odvrátily v prodloužení hrozbu konce sezony, když těžily především z povedené první třetiny, kterou vyhrály 4:0. Vítkovice se sice dokázaly dotáhnout, ale nakonec po střele Venduly Beránkové padly 5:6 v prodloužení a nevyužily tak první mečbol na postup do Superfinále. To se povedlo Chodovu, který naopak v prodloužení díky hattricku Martiny Řepkové porazil FBC Ostrava 5:4 a celou sérii získal v nejkratším možném čase. 

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Stav série: 1:3

Vítkovice prožily opravdu špatný vstup do zápasu. Za patnáct minut inkasovaly postupně od Hermannové, Beránkové, Řezáčové a Kubišové a prohrávaly tak 0:4. Stejným poměrem skončila také celá první třetina, která sice nabídla také několik zajímavých vítkovických pokusů, ale gólová převaha Ivanti Tigers byla dominantní.

Dlužno podotknout, že Vítkovice se ve druhé třetině vzpamatovaly a začaly se postupně vracet do utkání. V čase 23:10 se prosadila Husková, následně hosté nevyužili přesilovou hru. Další snížení přišlo v čase 27:51 od Bol’ové a vyvolalo hodně emocí pro její údajný faul, je pravdou, že brankářka Karli musela na čas střídat.

Situace poznamenala další průběh utkání, bylo vidět, že Ivanti Tigers postupně ztrácejí svou komfortní zónu, nicméně nadále podávaly zdaleka nejlepší výkon v sérii. V dalším průběhu nervózní druhé třetiny již branka nepadla, ve 43. minutě dostala Vítkovice na dostřel Husková a dvanáct minut před koncem základní hrací doby vyrovnala Enenkelová, když využila vyloučení Hyršlové.

Za dvě minuty ale Pražanky opět vedly, z přesilové hry se prosadila Jelínková. Udržet vedení se jim ale nepovedlo, v čase 57:50 poslala zápas do prodloužení Paloncyová.

Nastavený čas přinesl několik střel na obou stranách, ale také žádnou vyloženou šanci. Ujala se až v čase 67:36 střela Beránkové, která tak odmítla konec sezony a snížila stav série na 1:3.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:5p
branky: 9. Nikola Hermannová, 14. Vendula Beránková, 15. Lucie Řezáčová, 16. Dominika Kubišová, 51. Lucia Jelínková, 68. Vendula Beránková – 24. Barbora Husková, 28. Šárka Boľová, 42. Barbora Husková, 48. Veronika Enenkelová, 58. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 103; zásahy brankářů: Kristýna Karli 3, Lucie Špačková 2, Kristýna Karli 9 – Nikola Příleská 20; po třetinách: 4:0, 0:2, 1:3, 1:0;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Konečný stav série: 0:4

Jesliže Vítkovice začaly cestu za proměněním svého mečbolu velmi špatně, Chodov reagoval přesně opačně. Už v páté minutě totiž skóre otevřela Tožičková, prakticky vzápětí navíc Chodov ubránil oslabení Svačinové. Po dalších sedmi sekundách byla vyloučena Jiráková a tentokráte již Kapcová dokázala srovnat.

Ve 13. minutě byla vyloučena Kotzurová, ale Chodov šanci nevyužil, naopak v osmnácté minutě inkasoval z hole Káčové a Ostrava poprvé v utkání vedla, hned ve druhé minutě druhé třetiny ale srovnala Frantíková. Za další čtyři minuty Ostrava znovu vedla, díky zásahu kapitánky Kajfoszové,

Následně se hra na čas vyrovnala, ve 35. minutě srovnala také skóre svým prvním zásahem Řepková. Chodov přesto odcházel podruhé do šaten s hendikepem, v závěru třetiny se prosadila Paulína Hudáková.

Jedinou branku třetí třetiny vstřelila ve 45. minutě Martina Řepková. Chodov dostal na začátku poslední desetiminutovky možnost přesilové hry, kterou nevyužil a utkání tak muselo rozhodnout prodloužení.

To trvalo pouhých 73 vteřin: Řepková totiž získala míček na Kotzurové a individuálním zakončením poslala Chodov do Superfinále.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5p
branky: 9. Nela Kapcová, 18. Veronika Káčová, 26. Pavla Kajfoszová, 40. Paulína Hudáková – 5. Tereza Hanzlíková, 22. Daniela Frantíková, 35. Martina Řepková, 45. Martina Řepková, 62. Martina Řepková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Kristýna Provázková 10; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:1, 0:1;


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fan2 napsal:

  Blahopřeju! Sebevědomí trenéra FBC Ostrava před touto sérií bylo příliš vysoké a ani expertkám tip nevyšel https://www.ceskyflorbal.cz/extraliga-zeny/zpravy/detail/expertky-ostravske-superfinale-v-ostrave-je-tu-velka-sance

  Ve finále to však děvčata z Fat Pipe Florbal Chodov budou mít hodně těžké. I když je to jediný zápas a stát se může cokoli. Kéž bychom viděli pěkné utkání, které zvýší reputaci ženské extraligy.

 • Fan19 napsal:

  Já taky blahopřeju, viděl jsem semi na vlastní oči. Chodovská děvčata to nebudou mít v Ostravě nikdy lehké (semifinále bylo hodně těžké). Šance jsou podle mě asi 51:49 pro Vítkovice, ale to jenom proto, že hrajou doma. Lvice to letos dokážou.

 • Expert napsal:

  Jenže tyhle expertky jsou prd expertky. Výroky jako kvalitní obrana Vítkovic a lajnová vyrovnanost Ostravy ukazují, že vůbec nemají šajna, o co sakra jde.

 • Fan19 napsal:

  Jó a ty expertky, ty ať se držej nějakýho svýho kopyta a dělají to, čemu rozumí, florbalu evidentně ne.

 • Vojtěch napsal:

  Tak hlavně, že obě florbalové „expertky,“ jejichž jména zde z pietních důvodů nebudu uvádět, před sérií Chodova s Ostravou tvrdily, že nakonec postoupí Ostrava. Po výsledku 4 : 3 na zápasy. Ostrava sice kladla tvrdý odpor, o tom žádná, ale skončilo to jednoznačně. Oběma „expertkám“ doporučuji jednotit řepu či okopávat brambory, případně změnit barvu rtěnky anebo formu a tvar účesu, ne tipovat florbalové semifinále.

 • soko napsal:

  Robenek už lietal v oblakoch a tak sa aj prezentoval a padol v semifinále na hubu … K jeho ofenzíve nemám výhrady , ale defenzíva jedna mizéria … Ďalšie dôležité veci , ktoré ovplyvnili celé semifinále sú veci , ktoré sa udiali po finále ČPP , kde bolo uverejnené video na instagrame , tí čo máme bizár na FB dobre vieme čo to bolo … Ďalšia vec je jeho prístup k hráčkam , kde má s určitými hráčkami rodinný , alebo kamarátsky vzťah … Tieto hráčky sú nedotknuteľné a pripadá mi to , že si v tom klube môžu robiť čo chcú … Hrať hovno a stále sú v zostave … Nehovorím o tých kvalitných , ktoré to ťahajú … Ako sa hovorí keď to nefunguje v kabíne , nefunguje to ani na ihrisku a predpokladám , že sú tam aj takéto problémy , pretože tím nato bol … Robenek sa nemá načo vyhovárať tím nato mal , ale proti Chodovu si až na ten posledný zápas ani neškrtol … Karma je zdarma a v tíme kde chýba pokora a férovosť nikdy nebude poriadok … Momentálne je najlepšie riešenie pre Ostravu výmena hlavného trénera … U mňa má byť tréner osobnosť , človek , ktorý je férový a pristupuje ku každému rovnako a samozrejme musí mať u hráčok rešpekt a nie u poniektorých pocit , že aj keby čo urobili tak po inkasovanom góle odídu s úsmevom na tvári z ihriska … Uvidíme čo bude po sezóne , ale predpokladám , že Robenek bude naďalej trénerom FBC , kto ostane neviem a kto odíde uvidíme … Nemá sa , ale načo vyhovárať , lebo tím nato mal , no aj svojím prístupom ho nedokázal dať dokopy tak , aby dal čo i len bod !!!! Chodovu a to je úplne najväčší ukazovateľ celej jeho práce a prístupu k háčkam …

 • soko napsal:

  Na druhej strane chválim trénerov Chodova !!! Tým stačilo aj málo taktiky na statickú hru Robeneka , ktorú by dokázal prečítať aj totálny antišportový človek … Tím Chodova držal pokope a Maťa Řepková mohla po jej výborných výkonoch len počúvať po zápase svoje meno (všetci vieme okolo toho svoje ) … Gratulujem Chodovu okrem kvalitnej trénerskej roboty , pridal k tomu aj srdiečko , pokoru … a to pánovi Robenekovi chýbalo …

Napsat komentář

*