Utkání, které je vždycky velmi vyrovnané a vypjaté tentokrát ještě navíc doprovázelo ironické vtipkováním nad netradičním krokem vedení FbŠ, které odebralo svým svěřenkyním veškeré zapůjčené vybavení. V sobotu se nehrálo nejen o velmi důležité body do netradičně vyrovnané tabulky nejvyšší soutěže žen, ale dost možná také o vlastní čest. Přestože nakonec hráčky Bohemians odešly pouze s jedním bodem, za svůj výkon se rozhodně nemusely stydět.
25. 11. 2008 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Druhý bod pro Liberec trefila v prodloužení Paulovičová

Právě  hráčky Bohemians totiž do utkání vstoupily mnohem aktivněji. Už ve druhé minutě mohly jít do vedení, ovšem projevil se neduh, který v konečném důsledku provázel FbŠ až do samotného konce utkání – nepřesná střelba. Úvodní tlak hostujícího celku přežily liberecké crazyny beze ztrát a předvedly i své ofenzivní dovednosti. V brance Bohemians střeleckým pokusům domácích čelila Daniela Kreisingerová a až téměř do konce třetiny s úspěchem. Pak ale přišla první chvíle pro chytrou přihrávku Elizbiety Piotrowské, která našla před brankou číhající Paulovičovou a na její teč byla Kreisingerová krátká. Do konce třetiny se velké zkoušce podrobovala obrana Liberce, protože FbŠ se střemhlavě pustilo do vyrovnání, leč znovu bez kýženého gólu.

Další dějství pokračovalo v nasazeném tempu, kdy se na obou stranách vyskytlo několik zajímavých situací. V 5.minutě znovu udeřila liberecká dvojice P+P. Za téměř stejné situace jako z konce první třetiny padla branka, která pro Liberec znamenala dvougólový náskok. Tento fakt znamenal pro FbŠ zvýšení útočných aktivit. Hra se zrychlila a přelévala se ze strany na stranu. V jedné chvíli tlačilo Bohemians, vzápětí se v brance musela ohánět Kreisingerová. V 35. minutě přišla černá chvilka liberecké obrany. V rozmezí 37 sekund Vokatá dvakrát inkasovala. Nejprve ji nechytatelnou dělovkou propálila kapitánka Bohemians Olga Šimáčková, vyrovnávací trefa přišla z hole Elišky Křížové. Na oba zásahy přihrávala polská akvizice v řadách FbŠ Bogna Zielenkiewicz.

Psychická převaha pražských hráček netrvala dlouho. V 37.minutě se za opakované přestupky posadila Olga Šimáčková na trestnou lavici. Obranná čtveřice FbŠ odolávala tlaku domácích více než minutu a půl. Pak ale přišel faul a z následujícího volného úderu propálila postavenou zeď Elizbieta Piotrowská.

Poslední část začala tlakem Bohemians. Několikrát už to vypadalo, že vyrovnání je na spadnutí, ovšem špatně seřízená  mířidla byla až příliš velkou překážkou. Osm minut před koncem třetiny vyslala Daniela Kreisingerová na zteč Elišku Křížovou, která zkušeně zkrotila skákavý míček a poslala jej za záda domácí Aleny Vokaté.  Další snahy o rozhodnutí zápasu před koncem základní hrací doby nevyšly podle představ obou týmu a proto přišlo prodloužení. V něm se obě družstva vyždímala z posledních sil v průběhu velmi náročného utkání. Pěkné a nebezpečné akce a jen centimetry a lepší seřízení střeleckých mířidel scházely k rozhodujícímu gólu. Zásah, který ukončil velkou bitvu dvou rivalů přišel v 64.minutě utkání. A opět u toho byla dvojce Piotrowská – Paulovičová. První jmenovaná na sebe natáhla několik bránících hráček a pak výtečnou přihrávkou nalezla Paulovičovou, která z posledních sil udělila míčku ten správný směr – za záda brankářky Bohemians Daniely Kreisingerové. V prodloužení se tak ze zisku dvou bodů radují crazy girls z Liberce, jeden bod si do tabulky připsalo Bohemians.

Výsledkový servis:

PRESTIGE Management FBC Liberec  : EVVA FbŠ Bohemians Praha 4:3p (1:0, 2:2, 0:1, 1:0)

17:22, 24:00, 63:45  Lucie Paulovičová (3x Elizbieta Piotrowska),37:48 Elizbieta Piotrowska – 34:04 Olga Šimáčková (Bogna Zielenkiewicz), 34:41 Eliška Křížová (Bogna Zielenkiewicz), 51:25 Eliška Křížová (Daniela Kreisingerová)

Autor: Dita Ondrejková