Všechny dosavadní zápasy mezi Pepinem a Židenicemi v této sezoně měly vždy velmi vyrovnaný průběh. První utkání skončilo remízou 5:5, utkání v Ostravě potom dokázaly vyhrát brněnské hráčky poměrem 3:4. Celá série tedy slibovala velmi napínavá a vyrovnaná utkání.
26. 2. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Pepino jen krůček od záchrany v Extralize

FBC Pepino Ostrava – TJ Sokol Brno Židenice 7 : 1 (1:1, 4:0, 2:0)

Tomu nasvědčovala i úvodní třetina 1.utkání série o udržení v extralize, kterou sice začaly lépe domácí hráčky, když si hned v první pětiminutovce vytvořily dvě vyložené šance, ale úvodní gól se podařilo vstřelit jejich protihráčkám, když se ve skrumáži před brankou Honkýšové nejlépe zorientovala Nataly Asfourová a poslala tak svůj tým do vedení. Hra měla slušné tempo, ale celkový dojem kazily nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách. V 15.minutě se k ojedinělé střele Pepina dostala Žůrková a přesným zakončením k tyčce nedala Schneiderové šanci. Židenice byly i nadále aktivnější, svoji převahu však nevyužily, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny patřil opět Gabce Žůrkové. 3 chyby v obraně Židenic – 3 samostatné úniky – 3 góly – 4:1 pro ostravský tým. V rychlém sledu inkasované branky hostující tým rozhodily, hra byla z jejich strany nervózní, což vedlo k dalšímu inkasovanému gólu tentokrát z hole Polzerové, která tímto zásahem také vyhnala z branky Schneiderovou.

Pepino ve druhé třetině Židenice výrazně přestřílelo a do třetí části si zajistilo velmi nadějný čtyřgólový náskok. Když ve 42.minutě ještě zvýšila na 6:1 Solková, byl zápas téměř rozhodnut. Židenice se sice ještě snažily alespoň zkorigovat výsledek, ale všechny střely končily u gólmanky Honkýšové. K radosti početného domácího kotle se Pepinu podařilo vstřelit ještě sedmý gól po pěkné souhře celé pětky.

Michal Mariánek (FBC Pepino Ostrava): „V první třetině jsme tahali za kratší konec, ale svoji převahu Židenice nepřetavily v branky. Zápas rozhodl náš nástup do druhé třetiny, kdy Žůrková dokázala třikrát zavěsit.“

Martin Kabát (TJ Sokol Brno Židenice): „Dnes jsme bohužel nenašli recept na dobrou defenzivu domácích. Nedokázali jsme se vyvarovat banálních chyb při rozehrávce a stálo nás to zápas.

Branky a nahrávky: 15.Žůrková (Halfarová), 22.Žůrková (Solková), 22.Žůrková (Wirthová), 28.Žůrková, 37.Polzerová, 42.Solková (Závodná), 58.Solková (Benčíková) – 9,Asfourová (Svobodová). Střely: 35:26. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 0:0. Diváků: 55.

FBC Pepino Ostrava – TJ Sokol Brno Židenice 6 : 3 (1:2, 2:1, 3:0)

Po sobotním celkem jednoznačném utkání očekávala slušně zaplněná ostravská Sareza podobně jednoduché utkání. První pětiminutovka by tomu i nasvědčovala, Pepino začalo opět velmi aktivně a důrazným napadáním si vytvořilo i několik slibných šancí, vyloučení Polzerové však dalo výhodu brněnskému týmu. Židenice dobře kombinovaly, první střelu Valehrachové ještě Honkýšová chytila, ta druhá se však i s trochou štěstí odrazila od mantinelu za bránou zpátky před gólmanku Pepina, kde stála osamocená Korčáková, pro kterou už nebyl problém zakončit do odkryté branky. Brno se tak stejně jako v sobotním utkání ujalo vedení. To jim ale dlouho nevydrželo, za Pepino se o 3 minuty později prosadila Solková a bylo vyrovnáno. Na konci úvodní části si smolnou chvilku vybrala domácí obrana, když Halfarová ve snaze vyhodit míček z vlastní poloviny trefila nohu protihráčky, od které se míček odrazil přímo za záda bezmocné Honkýšové. Štastnou střelkyní byla Lucie Svobodová.

Židenicím se podařilo těsné vedení udržet pouze 3 minuty druhé třetiny, poté jim totiž utekla Polzerová, zkušeně si položila Schneiderovou a pohodlně skórovala. Série čtyř vyloučení během deseti minut nepatrně rozkouskovala hru, nicméně náboj a kvalita utkání určitě zůstala. Nejprve byla přísně vyloučena domácí Halfarová, na druhé straně se však zanedlouho nechala vyloučit Valehrachová, divácí tedy měli možnost sledovat hru 4 na 4. Tato situace více svědčila brněnskému týmu, který se zásluhou Vránové dostal opět do těsného vedení. Když Korčáková nedovoleně zastavila pronikající Polzerovou, byla Pepinu nabídnuta hra v početní výhodě, kterou přesnou dorážkou dokázala zužitkovat Bartusková. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 3:3, Pepinu se totiž další přesilovku, kterou jim faulem nabídla Asfourová, využít nepovedlo.

Začátek třetí třetiny byl opět ve znamení série vyloučení. Židenice první oslabení ustály bez inkasovaného gólu, to další po vyloučení Svobodové, která míček zahrála přibližně v úrovni hlavy, už však Pepino proměnilo ve vedoucí gól – 4:3. Tenisová smeč Fleischmannové, kterou nejspíš 3 minuty předtím odkoukala od Svobodové, tentokrát znamenala početní výhodu pro Brno. I přes dvě velmi nadějné šance Pepino stále drželo těsné vedení 4:3. Vlastními chybami se však hostující hráčky připravily o šanci něco s výsledkem udělat. Nejdříve nechali osamocenou Solkovou před brankou natřikrát dorážet, poté ještě nestačily na individuální akci Polzerové, která přešla přes tři hráčky a ještě dokázala přesně nad nohou gólmanky zakončit – 6:3. Po zbytek utkání už Pepino za bouřlivého povzbuzování fanoušků pouze drželo míček a kontrolovalo časomíru.

Michal Mariánek (FBC Pepino Ostrava): „Dnešní utkání bylo lepší než to včerejší. Bohužel jsme však nevyužívali šance a zápas jsme tak rozhodli až ve třetí třetině. Tuto serii vedeme 2:0, ale víme, že ještě nemáme nic v kapse a v Brně nás nečeká nic lehkého“.

Martin Kabát (TJ Sokol Brno Židenice): „Po sérii, z naší strany smolných vyloučení, jsme ztratili mnoho sil a stálo nás to zápas. I tak si myslím, že se jednalo o jeden z nejhezčích zápasů sezony. Gratuluji soupeři k vítězství“.

Branky a nahrávky: 14.Solková (Žůrková), 23.Polzerová (Fleischmannová), 32.Bartusková (Polzerová), 46.Solková (Štrbáková), 54.Solková (Závodná), 58.Polzerová (Koloničná) – 12.Korčáková (Valehrachová), 19.Svobodová, 29.Vránová (Smutná). Rozhodčí: Kaláb Jablončík. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 72.

Autor: Radek Kučera