Neděle 5. března roku 2006 čas 10:00 bude zapsán tučným písmem do kroniky dějin florbalu u nás. Významný historický mezník v podobě přímého přenosu na sportovním kanále ČT4 Sport ukázal, že tento mladý sport si našel své místo i na televizních obrazovkách. Faktem je, že šlo o premiéru vydařenou, neboť utkání přineslo vše, co může moderní florbal nabídnout – góly, tvrdé souboje, skvělé brankáře a to vše navíc podpořené zaplněnou sportovní halou a skvělým obecenstvem.
5. 3. 2006 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Vydařená premiéra na ČT 4 SPORT

Již začátek utkání nasvědčoval tomu, že se bude na co dívat. Hra byla ve vysokém tempu a rozhodčí Černý s Janouškem pouštěli tvrdou hru v rámci pravidel. Zhruba od druhé minuty začali mít více ze hry hosté, kteří se také díky pohotové dorážce Ryneše dostali do zaslouženého vedení. Kolem desáté minuty tempo hry ovšem trochu opadlo, což očividně svědčilo více domácím, kteří se snažili ohrozit hostující branku hlavně nahazovanými míči a následnými dorážkami. Když se již zdálo, že první třetina skončí vítězstvím Future, udělala obrana hostů hrubku, kterou potrestal pěknou kličkou do bekhendu Skácel. Negativním momentem této situace ovšem bylo nesportovní chování střelce branky Skácela, který si neodpustil zbytečné komentáře ke střídačce hostů , jmenovitě k Lukešovi.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy jako vyměněné. Pepino bylo jasně lepší, což také potvrdilo brankami Machaly v přesilové hře a Koňaříka po fatální hrubce Kovacse během hry v oslabení. Future se v této fázi utkání pouze bránilo a nebýt skvěle chytajícího Rytycha, mohl ukazatel stavu skóre vypadat úplně jinak.

Závěrečná část opět přinesla vyrovnanou partii, ve které mělo ovšem Pepino více šancí a navíc bezchybně pracovalo v obraně. Důkazem toho byly i dvě přesilové hry Future, ve kterých prakticky vůbec neohrozilo branku a naopak mohlo být potrestáno z rychlých protiútoků, kdyby střelci domácích neselhali v rozhodujících okamžicích. Závěrečná snaha hostů při power play vyzněla do prázdna, když se nejdříve zcela zbytečně nechal vyloučit Lébl a Machala poté svým druhým gólem v utkání potvrdil zasloužené vítězství domácích.

Spokojeností po závěrečném hvizdu rozhodčích jen zářil domácí lodivod
Robert Segeťa : „ Sehráli jsme nejlepší zápas během mého čtyřletého působení v Pepinu. Jsem absolutně spokojený, v naší hře se nevyskytly žádné nedostatky, potěšila mě hlavně vynikající obrana, pouze spousta šancí, které jsme neproměnili, mě mohou mrzet. Naše vítězství bylo zasloužené.“

Jeho protějšek, hlavní trenér pražského týmu David Zlatník naopak litoval promarněné šance i ztrátu postavení v tabulce: : „ O vývoji utkáni rozhodla druhá třetiny. Z naší strany to byla nejhorší pasáž utkání zapříčiněná hlavně špatnou atmosférou uvnitř týmu. Dopouštěli jsme se fatálních hrubek v obraně a nebýt skvělého Davida Rytycha mohlo být už rozhodnuto. Nepomohlo nám ani stažení na dvě kompletní pětky. Ve třetí třetině se hra vyrovnala, ale z mála šancí, které jsme měli, jsme nic nevyužili. Byl to výborný zápas, ve kterém bylo Pepino lepší než my.“

Na otázku k výkonu bývalých hráčů Pepina Lébla a Lukeše – nyní jeho svěřenců – pak přišla tvrdá a velmi kritická odpověď:“ Oba hráči mě zklamali. Lébl svým zbytečným vyloučením v závěru utkání, nehledě na to, zdali šlo o přestupek či nikoli, tohle se prostě nedělá. Lukeš byl nekoncentrovaný, nepodal dobrý výkon. Oba dva jsou to ale zkušení hráči a určitě je tento zápas motivuje do dalších bojů.“

Ilustrační foto: MUDr. Martin Neužil a internet

Autor: Jiří Kroupa