21. 1. 2012 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Dostihy o čelo tabulky pokračují. Vítkovice i Chodov je zvládly vítězně

V sobotním souboji na dálku o čelo tabulky uspěly Chodov i Vítkovice. Oba celky zvítězily pětibrankovým rozdílem a pokračují tak v dostizích. Vítkovice daly Brnu 11 gólů, Chodov v derby porazil Future 9:4.

V hale na Dubině nebylo téměř celé dvě třetiny pochyb o tom, kdo vládne zápasu. Vítkovice nedaly Buldokům na začátku zápasu téměř žádnou šanci a stavu 5:0 se nikdo nedivil. Hosté poprvé zahrozili až díky přesilovkám a po malém osmělení v podobě 2 gólů před druhou sirénou tvrdě udeřili.

Vítkovičtí si nechali dát 3 góly během 135 sekund a vzali zavděk koncem třetiny. V šatně si pak domácí museli vyslechnout pár ostrých slov.

Průvan splnil účel. Závěrečnou 20minutovku už ostravský celek opět režíroval a připravil publiku brankové hody. Jubilejní 10. branku dal junior Marek Matějčík, dařilo se ale především Radimu Poláškovi, který k hattricku přidal i dvě přesné nahrávky na gól. V dresu Brna dal o svých kvalitách vědět juniorský reprezentant Jakub Mendrek, který dvakrát pokořil Marcela Suchánka a jednou i střídajícího Romana Ciompu. Brno po 3 vítězstvích v řadě padlo, Vítkovice výsledkem 11:6 počtvrté v sezoně zaznamenaly dvouciferné skóre.

Chodov nezačal derby zrovna dobře, ale díky zkušenostem dokázal držet převahu. Celek Future, který nastoupil bez Jana Freunda, předvedl podobný výkon jako proti Tatranu. Po nadějné první třetině, kdy chvílemi tahal i za delší konec provazu, přišla pro žlutočerné slabá chvilka na začátku 2. třetiny. Dva rychlé protiútoky a dělovka Matěje Jendrišáka znamenaly tříbrankové manko, které hosté už dotahovali marně.

Na začátku poslední třetiny sice gólman Beneš chytil nájezd Curneyho, Future přežilo přesilovku a následně mělo možnost v početní výhodě vrátit se zpět do zápasu.

Gól ve vlastním oslabení ze Svobodovy hole však znamenal konec nadějí. Domácí tým hrál efektivně, proměňoval šance a nakonec vyhrál 9:4.

Fortuna extraliga, 17. kolo – sobotní výsledky:
1. SC WOOW Vítkovice – Bulldogs Brno 11:6 (4:0, 2:5, 5:1)
10. Polášek (Jelínek), 11. Heczko (Hájek), 13. Sova (Kološ), 16. Polášek (Tokoš), 25. Tokoš, 36. Polášek (Matejčík), 44. Jelínek (Polášek), 44. Veltšmíd (Kološ), 47. P. Suchánek (Kološ), 51. Matejčík (Polášek), 58. Jelínek (Heczko) – 26. Mendrek (Fabián), 29. Koutný, 37. Ondráček, 39. Ondráček (Mendrek), 39. Koutný (Jeski), 54. Mendrek (Knotek). Rozhodčí: Gavlas. Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 237.

Pedro Pérez Chodov – SSK Future 9:4 (2:2, 3:1, 4:1)
9. Curney (Jendřišák), 13. Cepek (Dóža), 24. Mikeš (Dóža), 27. Pražák (Curney), 32. Jendrišák (Sýkora), 45. Svoboda (Dóža), 49. Šochman (Cepek), 59. Dóža (Mikeš), 60. Cepek (Kotlas) – 3. J. Krupička (Řehoř), 20. Kalaš (V. Krupička), 35. Soukup (Riebauer), 52. Riebauer (Jastřembský). Rozhodčí: Brändli, Labruyere (oba Švýc.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 235.