23. 3. 2014 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

PRVOLIGOVÁ FANTAZIE: Vinohrady žijí díky zázraku, Hulič vs. Hattrick 11:5!

Jde do tuhého. Boje play off ve druhé nejvyšší soutěži o postup do extraligy předčily očekávání. Na vinohradský obrat asi bude hodně dlouho nerad vzpomínat Štěpán Slaný, brněnský Hattrick zase sledoval galapředstavení fenomenálního Daniela Huliče. V obou semifinálových sériích je vyrovnáno na 2:2 a o postupu do finále 1. ligy se rozhodne ve středu.

Na severu Čech dokázal Litvínov vyrovnat zdánlivě jasnou sérii s Hattrickem Brno. V sobotu dokonce nasázeli Bivojové svému soupeři hned tucet gólů. U 7 z nich byl domácí hrající kapitán i trenér Daniel Hulič.

V neděli se sice Hattrick do zápasu položil lépe a po 1. třetině vedl o 2 góly, pak ale přišla další Huličova paráda. Během 4 minut společně s Viktorem Hocelíkem otočili skóre ve prospěch Litvínova. Bivoj nezlomil ani inkasovaný gól ve dvojnásobném oslabení. Krejčí brzy odpověděl a nakonec Hulič pečetil druhé vítězství do prázdné branky. Litvínovský fantom dal za víkend 6 gólů a na dalších 5 nahrál.

Hulič Gang

Hulič Gang

Na Vinohrady dorazily z České Lípy 3 autobusy fanoušků a atmosféra v hale se nedala popsat slovy. Hosté v sobotu arénu v Riegrových sadech opanovali. Vyhráli nejen v hledišti, ale i díky skvělým výkonům gólmana Ponomareva a tahouna Štěpána Slaného i na hřišti.

Na sobotní vítězství 6:4 mohla Česká Lípa navázat i v neděli a byla velmi blízko postupu. Na hřišti opět řádil skvělý Slaný, který 15 minut před koncem zvýšil parádním gólem zpoza branky už na 6:3.

Štěpán Slaný

Jenže SKV zmobilizovalo síly, brzy upravilo na 4:6 a 4 minuty se pustilo do hry bez brankáře. Dobře bránící Českou Lípu nalomil až šťastný gól Stuchlíka 128 sekund před koncem, kdy odražený míček přiletěl od zadního mantinelu do malého brankoviště.

Vinohrady pak svého unaveného soupeře převálcovaly ještě 2 góly. Do České Lípy na 5. zápas poslal sérii Zbyněk Stuchlík gólem po sólové akci 24 sekund před koncem.