Ve šlágru kola - duelu ze špičky tabulky zachraňovali hráči Köniz vítězství až v posledních minutách. Ještě čtyři minuty před koncem vedlo Langnau 2:1. Více než sedm stovek diváků však umlčela dvojička Antener – Calebsson.
7. 1. 2008 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

NLA: Zálesný s červenou kartou

Olli Oilinki potvrdil pozici jednoho z nejkreativnějších hráčů švýcarské NLA. Fin, který je znám z působení ve Finnstě zaznamenal v duelu s Baselem vedle jedné branky také dalších sedm asistencí na góly. Z jeho nahrávek těžil i dvakrát Vojtěch Skalík. Chur Unihockey je však stále mimo šestku, která po osmnácti kolech postoupí do nadstavbové části.

Aleš Jakůbek dokončil vítězství „Kobylek“ nad Rychenbergem gólem na 9:5 v poslední sekundě zápasu. Z vítězství GC má radost i česká kolonie v Grünenmattu. Rychenberg je jeden z jejich největších konkurentů v boji o šestku.

Grünenmatt si však bilanci nevylepšil. Na hřišti mistrovského Wileru prohrál 5:11, když úspěšný zásah si připsal pouze Radek Sikora. Na straně Wileru skóroval Tomáš Sladký. O svém temperamentu dal však vědět i Aleš Zálesný, před polovinou zápasu musel opustit hřiště s červenou kartou poté, co protihráče pohladil po tváři… Svému týmu bude pravděpodobně v příštím zápase chybět.

16. kolo
BASEL – CHUR 3:14 (Mörker 2, Zeller – Binggeli 5, Skalík 2, Capaul 2, Cavelti 2, Bürer, Oilinki, Schneider)

LANGNAU – KÖNIZ 2:3 (Stucki, Lüthi – Antener 2, Calebsson)

GC ZÜRICH – RYCHENBERG 9:5 (Allamand 3, Sutter 2, Walser, Angst, Kamaj, Jakůbek – Leemann, Rüegsegger, M. Mucha, Grunder, vlastní)

WILER – GRÜNENMATT 11:5 (Zingg 2, Mendelin 2, Fankhauser, Krähenbühl, Sladký, Gerber, Bichsel, Wittwer, A. Zimmermenn – D´Agostini, Sikora, Renggli, Rindlisbacher, K. Mühlemann)

MALANS – USTER 9:3 (Anderson 3, Capatt 3, Nordin 2, vlastní – Tilhe, Gahlert, Sigg)