Tento víkend začíná play off po Finsku, Česku a Švédsku také Švýcarsku a hned přineslo první překvapení. GC Curych dokázal porazit SV Wiler – Ersigen 3:2 na nájezdy.
16. 3. 2008 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

GC vykročili vítězně, vedou nad Wilerem

Zürich se jako první ujal vedení, Wiler ale brankami Adriana Schilda, který po sezóně ukončí kariéru, a Mendelina otočil na 2:1. Allamand ještě do konce druhé třetiny srovnal na 2:2, skóre se už nezměnilo a tak přišlo na řadu opatrné prodloužení ve kterém také gól nepadl a poté přišly na řadu samostatné nájezdy.
Jedním ze čtyř úspěšných exekutorů Curychu byl i Aleš Jakůbek, radost však vypukla po zakončení Fina Sami Kuronena.

Ve druhém semifinálovém zápase Köniz porazil Tigers Langnau 5:3, Langnau sice vedlo po gólu Pergelia 0:1 Ve druhé třetině ale Köniz srovnal na 2:2 a v poslední třetině zajistila švédská dvojice Blomberg – Calebsson vedení 1:0 na série, když Blomberg vsítil 2 branky na které mu přihrával krajan Calebsson a Antener zkompletoval hattrick.