I v zemi pod Alpami je v plném proudu finálová série. Obhájce trofeje Wiler odpověděl na první vítězství Köniz razantně. Na soupeřově hřišti vyhrál 6:3. Je jisté, že se budou hrát minimálně čtyři zápasy.
9. 4. 2008 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Švýcarské finále: Je srovnáno na 1:1

Wiler Ersigen doslova zničil Köniz v první polovině zápasu. Roger Gerber už po 45 vteřinách vstřelil první branku Wileru. O pět minut později Gerber po přihrávce Vesy Punkariho zvyšoval svým druhým gólem na 2:0. Wiler nastoupil i do druhé třetiny velmi dobře a Köniz lovil z branky jeden míček za druhým. Domácí zabrali, až když svítilo skóre 0:5.

Do konce druhé třetiny snížil na 1:5 a ve třetí třetině se pokusil zdramatizovat utkání góly Otta a Blomberga. Joel Krähenbühl v závěru utkání pojistil vítězství Wileru 3:6 a stav série je tak nerozhodný 1:1. Třetí finálové utkání se hraje v sobotu 12.4. v Kirchbergu, série může být rozhodnuta o den později.

FLOORBALL KÖNIZ – SV WILER ERSIGEN 3:6
(Kissling, Ott, Blomberg – Gerber 2, Balmer, Krähenbühl 2, Thorsell)

1122 diváků, stav série 1:1