V rámci posledního kola nadstavby přivítaly Vítkovice ve své domácí hale na Dubině tým Liberce. Oběma týmům již o nic nešlo, skončí na 3. resp. 4. pozici. Domácí se tak v semifinále střetnou s Bohemians, hosté s Tigers.
14. 3. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Liberec se před play off povzbudil výhrou

Oba týmy veděly, že se o nic nejedná a podle toho také vypadaly sestavy. Liberec dovezl pouze zdravé hráčky, které jsou schopny odehrát šedesát minut, domácí Vítkovice zase daly hodně prostoru mladým hráčkám.

Utkání, i vzhledem k důležitosti, začalo ve vlažném tempu. Do vedení šly Vítkovice, když se díky vlastní pohotovosti prosadila Hašová. Vítkovice byly po celou první periodu aktivnější, ale ke gólu to dlouho nevedlo. Ve 12. minutě navíc špatně vystřídaly a nabídly možnost přesilovky Liberci, ten ji ale nevyužil.

Pár sekund po návratu ke hře 5 na 5 se ale šťastně po nedorozumění obrany trefila Pařízková. Za 40 sekund strhla vedení na stranu Vítkovic Urbánková, po další půlminutě zvýšila na 3:1 Macurová. Samotný závěr třetiny přinesl obrovskou šanci Paulovičové, kterou zneškodnila Ondrejková, která nastoupila ve vítkovické brance teprve podruhé v sezoně.

Svou formu ale nechaly Vítkovice v šatně. První polovina druhé třetiny zcela patřila Liberci a domácí gólmanka č. 2 předváděla jeden zákrok za druhým. Vítkovice se dostávaly k ohrožení branky Skopkové jen sporadicky. Domácí brankářka kapitulovala v 35. minutě, když ji překonala Koníčková. Za dvě minuty šikovně uhnula nahození Urbanové Matějková a bylo vyrovnáno. Závěr třetiny přinesl další nevyužitou gólovku Liberce, v největší šanci neuspěla Mikolášková.

Po pěti sekundách třetí třetiny Liberec vedl – Bartošová propálila vše, co měla v cestě a obraz hry byl podobný jako v předchozí části. Po dvou minutách nepokryla domácí obrana Matějkovou a ta přesnou střelou zvýšila. V první polovině poslední části ještě oba celky přežily obrovské závary. V 52. minutě to bylo už 3:6 – gól Koníčkové neodvrátily ani mohutné protesty domácích. Následující minuty byly bez šancí, 205 sekund před koncem ale po hrubce obrany hostů snížila Hana Sládečková a za dalších 61 proměnila nájezd po faulu Bartošové na Hašovou mladičká Kociánová. Ani následný minutový zámek podpořený power play ale k vyrovnání nevedl a Liberec si tak po zásluze odvezl tři body.