23. 4. 2011 Reprezentace (0) KOMENTÁŘŮ

STUPAVA CUP: Juniorka otočila zápas se Švýcary

Juniorský výběr České republiky dokázal vyhrát na turnaji Stupava Cup v Bratislavě nad týmem Švýcarska 6:5, i když už prohrával 1:4. Rozhodující gól dal pět minut před koncem kapitán týmu Tom Ondrušek.

Češi nezačali soustředěně a na konci první třetiny prohrávali rozdílem tří gólů. Dvě důležité odpovědi ale poslali Švýcarům Ondrušek a Dóža a tak měli svěřenci Rudolfa Škubala do dalšího průběhu zápasu připravenou dobrou pozici pro obrat.
Poprvé se Češi ale dostali do vedení až ve 45. minutě po gólu Kašpara, na ten ale Švýcaři vzápětí stačili odpovědět. Poslední slovo si vzal Tom Ondrušek a svou druhou brankou v zápase stanovil konečný výsledek na 6:5.

„Byl to pro nás klíčový zápas slovenského turnaje. Začátek jsme prospali, hráči byli nedůrazní v osobních soubojích a nechávali Švýcarům příliš prostoru. Ještě během úvodní třetiny se ale výkon rapidně zlepšil a nakonec jsme zaslouženě otočili i skóre,“ zhodnotil pro server cfbu.cz těsnou výhru reprezentační kouč Rudolf Škubal.

Stupava Cup 2011 – junioři

Česko – Švýcarsko 6:5 (3:4, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9., 17. a 56. Ondrušek (Hájek, Dóža), 19. Dóža, 26. Matúš (Hájek), 45. Kašpar – 8. Müller (Engel), 11. Riedi, 16. Zeder (Berry), 17. Wolf (Garnier), 47. Buchli (Garnier). Vyloučení: 1:1. Přesilovky: 1:0. Rozhodčí: Dolzer a Antretter (Rakousko). 130 diváků.