25. 11. 2014 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Polovinu sezony stylově zakončil Curney. Spartě dal 5 gólů

Mladá Boleslav si před ligovou pauzou zastřílela a Spartě nadělila 15 branek. Hned třetinu z nich zařídil Jiří Curney, který se v polovině soutěže zastavil na 23 přesných trefách. Po vítězství 15:6 se Mladá Boleslav posunula na 2. místo.

Nutno říci, že Pražané přijeli do Mladé Boleslavi ve zdecimované sestavě a zápas odehráli bez opor, jakými jsou beci Marvánek, Rebro, nebo střelec Časar, který tentokrát jen seděl na střídačce.

Spartě nepřidalo ani to, že první gól dostala už v 10. sekundě zápasu. Curney už v té chvíli začal své galapředstavení. Svými góly orámoval začátek i konec prvního a druhého dějství a pátý gól přidal v poslední třetině, když už byl v bráně Sparty junior Noctin.

Pražané dokázali vzdorovat do konce druhé třetiny, to drželi relativně nadějný stav 7:5. Jenže v poslední třetině jim došly síly a Billy Boys trestali vše, co co se dalo.

Mladá Boleslav se po výrazném vítězství vrátila na druhou příčku tabulky a s 90 vstřelenými góly je nejproduktivnějším extraligovým týmem. Na vedoucí Tatran ale ztrácí 5 bodů.

BILLY BOY Florbal MB – AC Sparta Praha 15:6 (3:2, 7:3, 5:1)
1. Curney, 11. J. Bouška (Kadlec), 11. Curney (To. Chroust), 21. Curney (Křenek), 24. Salát (J. Bouška), 25. Rožnovják (Fojta), 29. P. Bouška (Curney), 35. Fojta (Novák), 39. Curney, 39. Kološ (Fojta), 49. J. Bouška (Salát), 51. Fojta (Kološ), 54. Ludvík (Kadlec), 55. Curney (To. Chroust), 59. Fojta (Kološ) – 11. Šnajdr (Pruner), 13. Šnajdr (Hartman), 25. Kadoch (Jeníček), 25. Šnajdr (Pruner), 34. Svatoš (Vrána), 48. Svatoš. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Bez vyloučení. Diváci: 357.