Lotyšsko Lotyšsko
14. 12. 2014 Reprezentace (0) KOMENTÁŘŮ

Pátou příčku vybojovali Lotyši, Dánové končí sedmí

Lotyšský národní tým vyrovnal své maximum z předchozích let a na světovém šampionátu v Göteborgu vybojoval 5. místo. Ve svém posledním vystoupení na mistrovství Lotyši zdolali Norsko těsně 4:3. V duelu o konečnou 7. příčku se z výhry radovali Dánové, kteří smetli Estonsko 7:2 a zaznamenali své nejlepší umístění od roku 2006.

Duel o 5. příčku se stejně jako zápas o 7. pozici odehrál už od 9 hodin ráno. Lépe do zápasu vstoupili Norové, kteří ve 12. minutě šli do vedení. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Lotyši pak přidali další 3 trefy v řadě a otočili duel ve svůj prospěch.

Norové se ještě v závěru snažili na svého soka dotáhnout, ale jejich stíhací na obrat nestačila. V 52. minutě vstřelil snižující gól Ketil Kronberg za asistence norského matadora Willyho Fauskangera, to však bylo ze strany Seveřanů vše. Vítězství a konečné 5. místo vybojovali Lotyši, kteří tak vyrovnali své maximum z let 2006, 2008 a 2010.

Dánská senzace! Tým, který vůbec nestartoval na minulém mistrovství světa ve Švýcarsku, obsadil 7. místo. Dánové se nejprve propracovali do předkola vyřazovací části z výkonnostně slabších skupin, v něm vyřadili Německo a teď si v boji o konečnou příčku vyšlápli také na Estonce. Ti nezažili moc úspěšný šampionát. Na turnaji ze 7 zápasů vyhráli pouze nad Slovenskem.

Souboj o 7. příčku měl od začátku překvapivý průběh. Dánové v úvodní třetině vstřelili 3 branky a mířili za vítězstvím. V brance Dánska řádil Anders Kjaer, který si celkově připsal 31 úspěšných zákroků. Dánové postupně navyšovali svůj náskok a Estonci se zmohli pouze na snížení na konečných 2:7.

Výsledky posledního hracího dne

O 5. místo

Lotyšsko – Norsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
13. a 30. Rajeckis, 26. Balodis, 41. Laivinš – 12. Skau Jansson, 47. Olesen, 52. Kronberg. Rozhodčí: Lim, Sharil (oba Sing.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2733.

O 7. místo

Estonsko – Dánsko 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
17. Nurmi, 54. Tamme – 3. a 57. J. Trolle Wede, 13. B. Jensen, 16. Glad, 36. N. Jensen, 42. Kristensen, 45. Erichsen. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 104.