11. 4. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Tři asistence gólmana a debakl SSV

Florbalisté SPV Seinäjoki jsou už jen jedno vítězství od zisku mistrovského titulu. V úterním utkání deklasovali SSV Helsinky na svém hřišti 13:4. Gólman Jarno Ihme si připsal 3 asistence!

Tým Seinäjoki se dostal do obrovské pohody poté, co v Helsinkách otočil ztracený zápas a v prodloužení díky Kivirantově zásahu vyhrál. V úterý spanilá jízda SPV pokračovala.

Už po 8 minutách vedli domácí 4:0 a Toni Lötjonen opustil svoji branku. David Rytych sice na čas kanonádu domácích zastavil, ale v dalším průběhu zápasu Seinäjoki stejně postupně navyšovali skóre. Tuukka Kiviranta zazanmenal 4 góly, parádní zápis do statistik si zapsal i gólman Jarno Ihme, který asistoval u 3 branek!

Čtvrté utkání se hraje na hřišti SSV v pátek a už může být znám nový mistr. Pokud vyhraje Seinäjoki, získá nejcennější finskou florbalovou trofej vůbec poprvé v historii. Naopak by skončilo 5 let dlouhé kralování SSV Helsinky.

Salibandyliiga – finále, 3. zápas:

SPV Seinäjoki – SSV Helsinky 13:4 (5:0, 3:3, 5:1)
18., 37., 46. a 59. Kiviranta, 1. a 7. Koski, 4. a 53. Härkönen, 8. a 26. Myllymäki, 34. a 48. Mikko Kohonen, 58. Kuusela – 21. a 40. Forsten, 40. Järvi, 51. Huhtimo. Diváci: 1772. Stav série: 2:1.