Florbalisté Tatranu Střešovice se radují z postupu do Superfinále. Foto: Štěpán Černý Florbalisté Tatranu Střešovice se radují z postupu do Superfinále. Foto: Štěpán Černý
8. 4. 2015 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

První Superfinále bez Vítkovic! Tatran proměnil hned první mečbol

Tatran nabídnutou šancí nepohrdl. V pátém utkání porazil Vítkovice na Podvinném Mlýně 6:2 a stejně jako loni slaví postup do Superfinále. Naopak Vítkovičtí se musejí srovnat s tím, že se vrchol sezony poprvé uskuteční bez jejich účasti.

Vítkovice v dosavadní tříleté historii Superfinále ani jednou v tomto klání nechyběly. Před dnešním duelem na půdě Tatranu však byly postaveny před těžký úkol – vyhrát tři zápasy v řadě a otočit semifinálovou sérii ve svůj prospěch.

V první bezgólové třetině pátého semifinále byla vidět nervozita na obou stranách a chyby obránců hasili oba dva brankáři, tedy domácí Tomáš Kafka a hostující Lukáš Souček. Góly začaly padat až ve druhé části.

A Tatran v ní prožil skvělou dvouminutovku. Nejprve se po výborně sehrané standardce prosadil v přesilové hře Martin Richter, o minutu později zvýšil na 2:0 Jan Řehoř.

Domácí byli na koni, ale Vítkovice nic nevzdávaly. Ve vlastním oslabení využily zaváhání domácích hráčů a Lukáš Hájek po perfektním zakončení snížil na 1:2.

Třetí třetina však byla v režii Tatranu. Vše začalo dalekonosnou střelou Jana Natova, která k údivu všech zapadla až za záda Lukáše Součka. O dvě minuty poté se z otočky prosadil Miroslav Mayer.

S Vítkovicemi to vypadalo zle, hostující kouč Michal Deus si sice vzal oddechový čas, ale Vítkovice už výsledek utkání zvrátit nedokázaly.

Naopak ještě dvakrát inkasovaly, když aktivní Řehoř zkompletoval hattrick. Hosté jen zkorigovali výsledek Matejčíkovou trefou. Tatran vyhrál 6:2 a celou sérii ovládl v poměru 4:1.

Střešovičtí se tak po roce opět mohou těšit na boj o titul. Tentokrát v něm vyzvou Mladou Boleslav, která si vybojovala vůbec první účast v Superfinále. Pikantní bude tento střet pro Jana Zahalku, kouče Středočechů, který dokázal na lavičce Tatranu vybojovat mistrovský titul.

Tatran Omlux Střešovice – 1. SC Vítkovice Oxdog 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Branky: 28. Richter (Fridrich), 29. Řehoř (Riebauer), 48. Natov (Jan Kolísko), 50. Mayer (Jan Kolísko), 59. Řehoř (Richter), 60. Řehoř (Gruber) – 39. Hájek (Veltšmíd), 59. Matejčík (Hubálek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 576. Konečný stav série: 4:1.