27. 4. 2012 Reprezentace (0) KOMENTÁŘŮ

Češi podlehli Finsku 1:3, Toivoniemiho překonal jen Sladký

Česká florbalová reprezentace se po půl roce opět představila v ostrém utkání a v prvním utkání turnaje Euro Floorball Tour podlehla Finsku 1:3. Úřadující mistři světa získali rozhodující náskok až v závěrečné třetině. Jediný český gól dal v přesilovce Tomáš Sladký.

Zpočátku opatrný duel dlouho góly nepřinášel. David Rytych i Toivoniemi drželi čisté konto až do druhé třetiny. První kapituloval český gólman po akci Lauriho Kapanena. V závěru druhé třetiny ale stihl vyrovnat Tomáš Sladký, který zároveň využil jednou českou přesilovku.

Nakonec ale favorizovaní Finové opět strhli vedení na svoji stranu. Na začátku poslední třetiny poslal tým Suomi do vedení Tommi Aro a vítězství pečetil ještě Mikko Kohonen.

Češi si z vyrovnaného zápasu připsali alespoň vítězství z dodatečných samostatných nájezdů, ve kterých uspěli Skácel a Curney.

Česká republika – Finsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
39. Sladký (Tomašík) – 29. Kapanen (Jussila), 44. Aro (Kapanen), 52. Mikko Kohonen (Järvi). Rozhodčí: Baumgärtner, Kläsi (Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na bránu: 17:20. Zásahy brankářů: Rytych 17 – Toivoniemi 16. Diváci: 452.

Sestavy:
ČESKÁ REPUBLIKA:
Rytych – Garčar, Kotlas, P. Suchánek, Vladař, Jakůbek, Krzyžanek, Slaný – Ondrušek, Richter, Skácel – Tokoš, Sladký, Tomašík – Skalík, Rybka, Curney – Koňařík, Šebek. Trenér: Tomáš Trnavský.

Finsko: Toivoniemi – T. Väänänen, Aro, Lamminen, Kivilehto, O. Wardi, Tikka, Paul Kotilainen – Kapanen, Kauko, Koskelainen – Järvi, Kukkola, Kailiala – Koski, Jusssila, Hänninen – Mikko Kohonen, Salin. Trenér: Petri Kettunen.

Druhý páteční zápas:

Švýcarsko – Švédsko 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
14. Schmocker, 40. Zimmermann, 48. Antener – 32., 46. a 60. Kim Nilsson, 12. Quist, 31. Malmström. Rozhodčí: Martins, Larinovs. Diváci: 1028.