25. 9. 2015 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

Pohár ČP: Liberec se štěstím postoupil, končí Start

 Liberec ani ve druhém ostrém zápase po pádu z nejvyšší soutěže neoslnil. Pohárový duel s Panthers měl ale pro Severočechy šťastný konec, díky gólu vteřinu před koncem postupují dál. Vypadl naopak jejich přemožitel z víkendového prvoligového zápasu FBC Start98 a v letošním ročníku Poháru České pojišťovny už si nezahrají ani Zlín Lions

Divizní Panthers se proti velkému favoritovi drželi statečně a ve třetí třetině se dokonce dostali dvakrát do jednogólového vedení. Liberec, který se stále musel obejít bez zraněného Radka Valeše, ale dokázal vždy vyrovnat a v čase 59:59 vystřelil postup Prokop Ferdan. Severočechy čeká v dalším kole souboj s Tatranem.

Ve značně oslabené sestavě nastoupil Start v Českých Budějovicích. Na hřišti se ukázal i trenér David Derka a vůbec si nevedl špatně, ani jeho dvě asistence ale k výhře nepomohli. V 9. minutě prodloužení totiž rozhodl ve prospěch domácích Lukáš Malý.

Těsná prohra znamená konec i pro Zlín Lions. Tým plný bývalých extraligových hráčů Otrokovic v čele s Matějem Koňaříkem doma podlehl Šumperku 3:4. Naopak dál jde Kozel Počenice. Oddíl známý zejména humornými online přenosy z domácích divizních utkání přehrál Havlíčkův Brod jasně 8:3.

Výsledky 4. kola Poháru České pojišťovny

SK Florbal Benešov – BLACK ANGELS 4:6
FBC Štíři České Budějovice – Start 98 8:7 pp.
1. FBC DDM Děčín 4 – FBC Kladno 4:8
FbC 98 Chomutov – FB Hurrican Karlovy Vary 5:6 pp.
FbC Hradec Králové – FBC Česká Lípa 2:9
FbC Panthers – FBC Liberec 5:6
TJ Turnov – TBC Králův Dvůr 5:6
KC Okříšky – Erupting Dragons H. Brod 6:3
SFK Kozel Počenice – Hippos Žďár n/S. 8:3
FBC Orca Krnov – Florbal Havířov 3:14
TJ Slovan Havířov – FBC Vikings Kopřivnice 7:4
Zlín Lions – FbC Asper Šumperk 3:4
Sokol Brno I – FbK Svitavy 7:4
TJ Sokol Jaroměř – Orka 6:7


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • Hana napsal:

    Jinak když tady zmiňujte jak si vedou prvoligové kluy, tak byste asi neměli zapomenout, že Sokol Brno I vyřadil prvoligové Svitavy.

Napsat komentář

*