25. 9. 2015 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

Pohár ČP: Liberec se štěstím postoupil, končí Start

Liberec ani ve druhém ostrém zápase po pádu z nejvyšší soutěže neoslnil. Pohárový duel s Panthers měl ale pro Severočechy šťastný konec, díky gólu vteřinu před koncem postupují dál. Vypadl naopak jejich přemožitel z víkendového prvoligového zápasu FBC Start98 a v letošním ročníku Poháru České pojišťovny už si nezahrají ani Zlín Lions

Divizní Panthers se proti velkému favoritovi drželi statečně a ve třetí třetině se dokonce dostali dvakrát do jednogólového vedení. Liberec, který se stále musel obejít bez zraněného Radka Valeše, ale dokázal vždy vyrovnat a v čase 59:59 vystřelil postup Prokop Ferdan. Severočechy čeká v dalším kole souboj s Tatranem.

Ve značně oslabené sestavě nastoupil Start v Českých Budějovicích. Na hřišti se ukázal i trenér David Derka a vůbec si nevedl špatně, ani jeho dvě asistence ale k výhře nepomohli. V 9. minutě prodloužení totiž rozhodl ve prospěch domácích Lukáš Malý.

Těsná prohra znamená konec i pro Zlín Lions. Tým plný bývalých extraligových hráčů Otrokovic v čele s Matějem Koňaříkem doma podlehl Šumperku 3:4. Naopak dál jde Kozel Počenice. Oddíl známý zejména humornými online přenosy z domácích divizních utkání přehrál Havlíčkův Brod jasně 8:3.