Kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera. Foto: facebook Florbal Mladá Boleslav Kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera. Foto: facebook Florbal Mladá Boleslav
1. 10. 2015 Pohár mistrů (1) KOMENTÁŘŮ

Na Wiler jsme připraveni, máme informace o všech týmech, netají Pazdera

 Už zítra to vypukne! Mladá Boleslav se po čtyřech letech opět dočká Poháru mistrů na domácí půdě. Pro trenéra Středočechů Jana Pazderu je to velký výzva. Ještě na jaře vedl Vinohrady do boje o záchranu, teď koučuje tým plný reprezentantů a má před sebou nelehký úkol – poradit si se švýcarským šampionem a postoupit do boje o medaile.

Pazdera přiznává, že úvod soutěže Mladoboleslavští směřovali k blížícímu se turnaji. „Všechno jsme ladili k Poháru mistrů a i kvůli němu jsme byli na turnaji ve Švédsku. Ještě donedávna jsme také pracovali na kondici,“ vysvětluje.

Jeho tým se v prvních dvou zápasech neprezentoval zrovna nejlepšími výkony. V posledním duelu s Bohemians už to však bylo ono a Středočeši nasázeli do branky „klokanů“ 15 zásahů! „Před zápasem jsme si řekli, že se na to chceme připravit tak, jako by to byl zápas na Poháru mistrů,“ odkrývá, jak hráče motivoval před utkáním.

A povedlo se. Boleslav demonstrovala svou sílu. „Koncentrace a přístup celého týmu byly přesně na takové úrovni, na které si představuji náš výkon na Poháru mistrů. Je ale pravda, že nám to Bohemka svou hrou hodně usnadnila,“ dodal ještě k poslednímu střetnutí.

Ve čtvrtfinále na Boleslav čeká Wiler. Pazdera má švýcarského mistra přečteného „Získat informace o soupeři bylo nakonec těžší, než jsem si původně myslel. Nějaká videa se ke mně dostala, přípravu tedy máme nachystanou a budeme z ní vycházet. Až v zápase však uvidíme, jestli se osvědčí,“ popisuje, jak na čtvrtfinálového oponenta zbrojil.

Třicetiletý stratég však nemůže myslet pouze na čtvrtfinálový duel, ale musí být o krok napřed. „Ať to dopadne jakkoliv, bude nás čekat další utkání, buďto semifinále nebo duel o umístění. Protože k tomu přistupujeme zodpovědně, budeme mít informace, na jejich základě se můžeme připravit i na další zápas,“ poodkrývá tedy, že bude mít zmapované všechny potencionální soupeře.

Co se kádru týče, nemusel Pazdera v úvodu sezony počítat další absence. Ze hry venku jsou pouze dlouhodobě zranění, „Kromě Novotného a Rožnovjáka jsou všichni hráči k dispozici. Novák laboruje s nachlazením, ale jinak by měli být všichni fit,“ popisuje stav svého týmu.

Zítra v 17 hodin se postaví na střídačku a bude vést své svěřence v nejdůležitějším utkání podzimu. Středočechy by měli vpřed hnát i zaplněné tribuny. Bude to velký zápas. A Boleslav chce potvrdit svůj vzestup. V létě totiž opět posilovala kádr, aby se dočkala úspěchu. Teď má první příležitost, jak k němu dojít.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Elly napsal:

    You’ve forgot having to think for everyone else too!!!I’m just back from our travels to the UK & ireland to see the family, the best time to get a weeshy bit of time off is being with the grandparents, don’t relax too much thou or they might feed your 14 month old black forest gateux as a &#e#02;tr8at&28221; LOL

Napsat komentář

*