Pomozte gólmanům na celém světě Pomozte gólmanům na celém světě
3. 12. 2015 Brankáři (1) KOMENTÁŘŮ

Gólmani pro gólmany! Pošlete své staré vybavení do Ugandy nebo na Jamajku

 Každý, kdo hraje florbal, ví, že nejdražší vybavení mají brankáři. Proto vznikla iniciativa na pomoc gólmanům ve florbalově málo vyspělých zemích, kde mnozí nadšenci stráží branku bez jakékoliv ochrany. Měsíc prosinec se stává měsícem solidarity s gólmany.

Jistě jste už ty fotografie viděli. Jsou to obrázky ze zemí, kde si o nějaké výstroji brankáři mohou jen nechat zdát. Chytají bez jakékoliv ochrany – bez brankářské masky, bez chráničů kolen, bez kalhot i bez vesty. Firma Blindsave se rozhodla tyto nadšence podpořit a zkusit najít po celém světě použité vybavení.

„Víme, že spousta brankářů má doma nějaké staré chrániče, brankářské masky nebo dresy a kalhoty, které už nepoužívají, ale stále jsou v dobrém stavu,“ říká Andis Blinds, florbalový brankář a majitel značky BlindSave.

„Takže, prosím, pojďte být tenhle měsíc s gólmany solidární a darujte své staré vybavení brankářům, kteří to opravdu potřebují. Pomozme jim společně splnit jejich sny,“ dodává lotyšský gólman.

„Cílem kampaně je shromáždit co nejvíce brankařských sad a odeslat je na místa, jakými jsou třeba Rumunsko, Srbsko, Jamajka, nebo Uganda. Nebojte se, pokud chybí některá část brankářské sady, BlindSave se ji pokusí zkompletovat,“ říká Andis Blinds.

Pro svůj nápad už získal ambasadory ze čtyř nejvyspělejších florbalových zemí, kterými jsou Patrik Aman, Pascal Meier, Jarno Ihme a v Česku David Rytych.

„Brankáři jsou velmi zvláštní komunita, která je svázána silnými a neviditelnými vazbami. Nikdo nedokáže pochopit gólmany lépe než jiní gólmani, a proti nabídněme pomoc brankářům z rozvojových zemí. Florbal na celém světě to zase o trochu víc propojí, zvlášť když přichází vánoční čas,“ říká k akci Švéd Patrik Aman.

Každý, kdo se zapojí do akce brankářské solidarity, může sdílet informace i na sociálních sítích pod hashtagem #goaliessolidarity.
A pokud opravdu chcete gólmanům poslat své staré vybavení, neváhejte. Máte možnost až do 23. prosince. Dopravu do rozvojových zemí už zařídí BlindSave.

Adresa je:
BLINDSAVE
Margrietas street 16-3
Riga
Lotyšsko
LV – 1046

Pro další informace můžete kontaktovat:
Oskars Firmanis
oskars@blindsave.com
tel.: + 371 29660005


Autor: redKOMENTÁŘE

  • Jirka Bareš napsal:

    Nápad dobrej samozřejmě, všechna čest, nicméně ta fotka k článku, ta je prostě boží a ten kluk je frajer:-)

Napsat komentář

*