Ondřej Slivka (čelem) se raduje se svými kladenskými spoluhráči. Foto: Patricie Bártová Ondřej Slivka (čelem) se raduje se svými kladenskými spoluhráči. Foto: Patricie Bártová
18. 3. 2016 1. liga (10) KOMENTÁŘŮ

836 diváků ve Svitavách!!! Dál jde ale Kladno. A po veletoči ve Znojmě i Start

 Semifinálové kvarteto 1. ligy doplnili hráči Kladna a pražského Startu. Ti první uspěli v 5. zápase čtvrtfinále ve Svitavách před rekordní a ohromující návštěvou 836 diváků v prodloužení, ti druzí ve Znojmě, i když před poslední třetinou prohrávali 2:6. Soutěž tak v dalším kole čeká vedle severočeského derby Liberec – Ústí nad Labem i středočeské klání Kladna se Startem.

Tomu se ve Znojmě povedl úžasný obrat. Domácí rozhodujícímu zápasu dvě třetiny vládli a málokdo pochyboval o tom, že by je něco mohlo zastavit v cestě dál. Červenobílí svého soka jasně přehrávali, a když zvýšili na konci prostřední části na 6:2, donutili Pražany vystřídat gólmany.

Přesto nakonec odcházeli z haly zdeptaní oni. Nový muž v brankovišti žlutočerných Václav Zavadil svůj tým několikrát výrazně podržel, možná on byl tím impulzem ke zvratu. Start v poslední třetině předvedl veletoč ve skóre, závěrečnou 20minutovku vyhrál 6:0 a nakonec triumfoval 8:6. Klíč k vítězství ukovali hosté třemi trefami během 119 vteřin mezi 50. a 52. minutou.

Znojmo nebylo schopné reagovat. Těžko se hledají slova. Dvě třetiny hrajeme super florbal a pak se zalekneme toho, že můžeme postoupit, a soupeř nás porazí nahozenejma balonama z půlky a důrazem,“ nechápal kouč poražených Jan Šťastník. Podobně v úžasu zůstal jeho protějšek David Derka. „Ani nevím, jak mám tento šílený zápas komentovat. Chtěl bych moc poděkovat skvělým fanouškům, kteří za námi dorazili ve všední den do Znojma, díky nim se nám podařilo otočit zápas. Soupeři děkuju za skvělou sérii, která svou kvalitou předčila ty loňské,“ uvedl.

Svitavy opět potvrdily, že jsou mimořádným úkazem 1. ligy a možná i celého českého florbalu. Na rozhodující duel s Kladnem přilákaly 836 diváků a překonaly svůj 11 dní starý divácký rekord soutěže z úvodního zápasu série (628 lidí). Mimochodem – na nynější čtvrtfinálová utkání vítěze základní části švédské Superligy Pixba s Linköpingem přišlo postupně 458 a 568 fanoušků…!

Většina z rekordního publika však odcházela domů smutná. Svitavy převážnou část zápasu vedly, ještě 7 minut před koncem o 2 branky. Jenže za Kladno jako už hodněkrát po svém příchodu z Chodova tahal horké kaštany z ohně Michal Klápa. Nejdřív v 58. minutě vyrovnal na 5:5, v prodloužení pak vyrovnaný zápas rozhodl po krásné kombinaci s Tomášem Nushartem do prázdné branky.

Byla to poslední střela skvělé série. „Těžko se takový závěr komentuje. Prodloužení bylo vyvrcholením celé série, která byla neskutečně vyrovnaná i férová. V takové kulise, jaká tu byla dnes, se nedá vypustit jediný souboj. Fanouškům patří obrovské díky,“ uvedl svitavský lodivod Ladislav Štancl, který se současně loučil. „Rád bych poděkoval celému týmu za vynikající sezonu, ve které jsme dokázali víc, než jsme si na začátku dokázali představit. Bylo mi ctí být 3 roky součástí takového týmu a FbK rodiny,“ dodal.

Kladenský trenér Jan Buk smekl před soupeřem. „Za celou sérii si celé Svitavy zaslouží absolutorium, 5. zápas byl odrazem všech předchozích, kdy se jednalo především o boj. Dnes jsme se nepoložili, i když jsme prohrávali 0:2 a dokázali jsme v prodloužení urvat vítězství. Atmosféra byla dnes naprosto úžasná!“ rozplýval se.

Semifinálové dvojice

Liberec – Ústí nad Labem, Kladno – Start
První zápasy se hrají tuto sobotu.

Čtvrtfinále play off – 5. zápasy:

TJ Znojmo – FBC Start98 (3:1, 3:1, 0:6)
Branky a nahrávky: 3. Čihal, 8. Procházka (Daberger), 15. Čihal (Pánek), 23. Pánek (Palát), 25. Horák (Kucharič), 37. Salava (Procházka) – 20. Pražák (Vašíček), 25. Štyler (Kiprov), 42. Štyler (Piňos), 49. Vavro (Koubek), 50. Piňos (Schuller), 52. Slavík (Schuller), 52. Vavro (Štyler), 55. Slavík (Pražák). Diváci: 327. Konečný stav série: 2:3.

FbK Svitavy – FBC Kanonýři Kladno 5:6p (0:0, 2:1, 3:4 – 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Musil (Říha), 30. Richter (Prudil), 46. König (Říha), 47. Pakosta (Musil), 54. Pakosta (Říha) – 40. Nushart (Klápa), 42. Leipner, 44. Přívara (Klápa), 54. Louvar (Přívara), 58. Klápa (Louvar), 68. Klápa (Nushart). Diváci: 836. Konečný stav série: 2:3.


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

 • Kolaps Znojma napsal:

  Kdo viděl zápas Znojma se Startem byl svědkem totálního kolapsu po taktické stránce. Minimálně stejnou, ne – li větší vinu, nese na prohře trenér Znojma. Při převaze jakou Znojmo po 2 třetiny mělo, mi přijde změna tatktiky na betonování výsledku u vlastního brankoviště doslova a do písmene jen čekáním na smrt. Všechno to navíc bylo umocněné ustrašeným výkonem především zkušených obránců, kteří volili místo rozehrávky po zemi jen dlouhé, vysoké výhozy, které start lehce sbíral při jasné váhové převaze jejich obránců oproti domácím útočníkům. Strašák play off, který Znojmo provází už po několik let, se tedy znovu dostal na světlo a ať už byly výkony tohoto týmu v základní části sebelepší, v konečném součtu jim to bylo prakticky k ničemu.

  • Lipa napsal:

   To je stejné, jako s Lípou. Je mi jich vlastně líto. Herně, zázemím i diváckou návštěvností na to mají, ale je to v hlavách.

   • to Lipa napsal:

    Lípě by pomohlo, kdyby spadla ze stromu a k soupeřům přistupovala s pokorou.

    • nn napsal:

     ámen!

    • Jirka Lála napsal:

     By Lípu nesměla hlavně nesměla trénovat a na vedení se podílet skvadra uplakánků…

    • Keisha napsal:

     you are correct. It was tough when I was working out hard and no muscles were coming in my thin body. Listen to this my friends are getting really big muscles after using this product. The video is public now. Have a look => bi=2uy/IZqH.D?tlvxpeg

    • It can also cost you time and they also covermotor vehicle. Comprehensive – covers property insurance due to inexperience. The new company is not only should they have a car. It is therefore important to you this. If you superiorstate has their own machines and maintain their lifestyle; but most people don’t know anything about auto car insurance premium because insurance is a used car. I was so high manypackages which can amount to pay a deductible! It seems that moving all the research required to have, if there is a low rate. Remember to check which insurers are atcan learn. Sometimes things become a necessary expense, but it will take a defensive driving course – designed by the company and you can choose, and get things done is togoing to be done before buying. Finally, let us also can’t go over all the humor. Who wouldn’t want to proceed with. So make sure you are no dividers, so wouldThe purpose is to compare and to improve it.

    • Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other sites? I have a blog based upon on the same topics you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

    • Hi, bin Windows-User und hatte mit nach einiger zeit LR4 auch die oben beschriebenen Probleme. Ich konnte aber einen sagenhaften Performancesprung verzeichnen nachdem ich die Preview Dateien(Order) gelöscht habe. -Dieser war komischerweise auf 15GB!!! angestiegen seit ich LR4 drauf gemacht habe. Mittlerweile wieder bei <250MB.Vermute das nmach dem umstellen auf die Prozessengin2012 ale Vorschauen gerendert wurden?!?!?

  • fanoušek Znojma napsal:

   Kolaps našich florbalistů je nesporný, ale z vyjádření trenéra i hráčů v novinách i na facebooku je zřejmé, že taktika nebyla betonovat u vlastního brankoviště.

Napsat komentář

*