7. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Lappeenranta i podruhé v sezóně porazila Happee!

Florbalisté NST Lappeenranta i podruhé zdolali vedoucí tým Salibandyliigy jyvӓskylské Happee. Po vítězství 9:7 z konce října si s favoritem poradili i na domácí půdě a po výsledku 10:5 poskočili na sedmou příčku tabulky. Daleko k překvapení nebylo ani v druhém čtvrtečním utkání, tamperský Classic ale nakonec rozhodl derby s Nokianem v prodloužení.V polovině zápasu vedla Lappeenranta nad Happee pouze 5:4, do konce druhé třetiny ale dal domácím klid nejprve Saviainen a krátce po něm také Arponen. Hosté sice dokázali na začátku třetího dějství snížit Kotilainenem, byl to ale poslední úspěch lídra ligy. V 54. minutě ještě využil přesilovku Kosonen, minutu a půl před koncem zvyšoval na 9:5 při power play Saarinen a za dalších 35 sekund uzavřel na konečných 10:5 Louhelainen. Mužem duelu byl vyhlášen domácí gólman Jarkko Monthan, který zastavil 22 ran soupeře. Lappeenranta se tak i díky němu posunula v tabulce na sedmou pozici před Loviisu a na linii postupu do play off má momentálně tříbodový náskok.

V Tampere byl k vidění pořádný triller. Domácí Nokian nejprve dokázal otočit v souboji s Classicem stav 3:6 na 7:6, dvě minuty před koncem ale znovu prohrával o dva góly. Vyšla mu ale skvěle power play. V čase 58:37 nejprve snížil Sami Nyman a 47 sekund před koncem základní hrací doby vybojoval domácím brankou na 9:9 prodloužení po Nymanově přihrávce Arto Mikkonen. V nastaveném čase ale využil chybu Nokianu Veli-Matti Luukko a Classic se díky jeho přesnému zásahu znovu dotáhl na druhém místě na dva body za vedoucí Happee. Nokian neuspěl ani ve čtvrtém letošním prodloužení a definitivně ztratil šance na postup do čtvrtfinále.

Finská liga pokračuje dalším zápasem v pátek. V důležité bitvě o play off v něm přivítá osmá Loviisa devátý Tapanilan Erӓ.

Finsko, Salibandyliiga

Nokian KrP – Classic 9:10 (2:2, 2:4, 5:3 – 0:1)
Branky: 2., 18., 59. Nyman, 39., 60. Mikkonen, 46., 47. Johansson, 25. Koskela, 42. Vainio – 15., 30., 47. Hӓtӧnen, 18., 57. Vӓnttinen, 24., 64. Luuko, 36. Savonen, 36. Jӓӓskelӓinen, 59. Kulmala. Diváci: 527.

NST Lappeenranta – Happee 10:5 (2:0, 5:4, 3:1)
Branky: 8., 60. Louhelainen, 7. Tӧllikkӧ, 27. Hulkkonen, 27. Nurmela, 37. Saviainen, 39. Arponen, 54. Kosonen, 59. Saarinen – 25., 33. Hynynen, 27. Liikanen, 32. Hoikkanen, 44. Kotilainen. Diváci: 385.