Juniorské zlato patří pro letošní sezonu florbalistkám FBC Ostrava. Foto: Facebook FBC Ostrava Juniorské zlato patří pro letošní sezonu florbalistkám FBC Ostrava. Foto: Facebook FBC Ostrava
10. 4. 2016 Ostatní (10) KOMENTÁŘŮ

Juniorský titul získala pořádající Ostrava, v sezoně prohrála jen jednou

 Superfinále florbalu 2016 určí vítěze ve dvou elitních kategoriích, jasno už je ale v nejvyšších mládežnických ligách. G2 ligu juniorů pro sebe získal Tatran a nejvyšší soutěž juniorek v neděli ovládla pořádající Ostrava, která ve finále porazila v derby Vítkovice. Třetí skončily překvapivě florbalistky Mladé Boleslavi před Chodovem.

Za bedlivého dozoru trenérů reprezentace juniorek Lukáše Nesměráka a Karin Vavrečkové se v ostravské ČPP Aréně o víkendu odehrál finálový turnaj juniorské nejvyšší soutěže.

Už ve čtvrtfinále skončila cesta loňských mistryň z Bohemians, které dvakrát podlehly Vítkovicím. Pražský souboj mezi Herbadentem a Chodovem pro sebe – stejně jako nedávnou semifinálovou sérii v ženské extralize – získal Chodov, který jako jediný potřeboval k postupu prodloužení poté, co první utkání prohrál a v základní hrací době druhého „pouze“ dorovnal skóre. Do semifinále prošly také celky Boleslavi a pořádající Ostravy, která tak plnila roli papírového favorita.

První semifinále nabídlo superfinálový předkrm v podobě bitvy Vítkovic s Chodovem. Pražankám se povedl vstup do utkání a dvakrát vedly, vyhrály také první periodu, jenže od druhé třetiny převzaly aktivitu Vítkovice a čtyřmi brankami v řadě se dostaly do vedení 5:2. Za Chodov už pak pouze snížila talentovaná Vrbová na konečných 5:3.

Druhá bitva o finále byla o poznání napínavější, než se čekalo. Na druhou stranu, Mladá Boleslav potvrdila předpoklady v tom, že by mohla být černým koněm turnaje, trestala téměř každou nedůslednost Ostravy a nakonec podlehla jen těsně v poměru 5:6.

Medaile se ale hráčky Boleslavi přeci jen dočkaly. Po pauze na oběd totiž předvedly další kvalitní výkon proti Chodovu a byť diváky v hale v té době zajímala spíše sedmá superligová bitva mezi Boleslaví a Vítkovicemi, tak po jejím konci předvedly oba celky nájezdové drama, které rozhodla v osmé sérii Irena Palatínusová.

O zlato si to mezi sebou rozdaly v ostravském derby hráčky Vítkovic a FBC. Rytířky, posílené například o Zuzanu Šponiarovou, byly první dvě třetiny aktivnějším cílem, jenže měly problémy v koncovce, což nakonec soustředěně bránící Ostrava potrestala. Poslední třetinu finále vyhrála 4:0, když tři branky vtěsnala do 64 sekund, a celé utkání pak pro sebe získala poměrem 5:1.

Výsledkový servis:

Čtvrtfinále

FBC ČPP BONUSIA Ostrava – Tatran Střešovice 8:2 a 8:1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Herbadent Praha 11 SJM 3:5 a 5:2p
FbŠ 70AKS Bohemians – 1. SC Vítkovice Oxdog 2:3 a 1:4
TEMPISH FBS Olomouc – Florbalová akademie MB 1:3 a 2:3

Semifinále

FBC ČPP BONUSIA Ostrava – Florbalová akademie MB 6:5
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC Vítkovice Oxdog 3:5

Zápas o 3. místo

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Florbalová akademie MB 4:5pn

Finále

FBC ČPP BONUSIA Ostrava – 1. SC Vítkovice Oxdog 5:1


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • venca napsal:

  Musím říci,že celý turnaj měl herně vysokou úroveň a proto je tu nasnadě otázka : není už čas na celostátní ligu ? Jinak je zajímavé pozorovat, jak Morava roste a Praha nějak stagnuje.

  • Dita Ondrejková napsal:

   Ten čas už byl před několika lety. S ohledem na budoucnost a výchovu hráček dává celostátní liga smysl. Jen si už x let nejsem jistá, od koho musí vzniknout ten patřičný tlak, aby se s ligou s herním systémem podobné náročnosti jako pochopení kvantové fyzicky něco udělalo.

   • pravda napsal:

    Na celostátní soutěž se zeptejte šéfů klubů, ne unijních zaměstnanců. Všechno je o penězích. Hráčky, trenéři apod. by pro celostátní soutěž hlasovali. Bohužel jakmile se to dostane ke generalitě superligových klubů, převládne mužská část. Holky totiž nikoho nezajímají. A juniorky už tuplem ne. Je pár klubů, které to řeší, ale rozhodně to nejsou „pražáci“. A pokud někoho nedej bože napadne snížení počtu extraligových klubů, zničí se veškeré podhoubí a regiony se budou věnovat pouze klukům. Nikdo nebude chtít vychovávat hráčky pro „pražáky, brňáky, ostraváky“ apod. V tomto hledejte postoj některých zaměstnanců unie. Dobrou noc…..

    • Fanda napsal:

     Co to je za zpátečnický názor? Odkdy někdo vychovává hráče a hráčky „pro sebe“?? Snad se to má dělat proto, abychom vychovali dobré hráče a hráčky, které se pak prosadí ve velkém florbale a ve výsledku je jedno kde to bude. Jestli někdo vychovává hráče či hráčku jen pro své vlastní ego, aby si ho pak honil ve vyšší soutěži, tak to je na tom český florbal opravdu zle a konkurenceschopný špičce nikdy nebude…

     • pravda napsal:

      Nechtěl byste náhodou uzavřít extraligu a určit kdo bude komu vychovávat a posílat hráčky? Myslíte si, že třeba v Plzni, Mladé Boleslavi, Chomutově nebo Hradci Králové to dělají proto, aby jejich nejlepší hráčky odešly do Chodova nebo Herbadentu a nebo mají mládež od elévek kvůli tomu, aby si vytvořili základnu a časem byli schopní konkurovat extraligovým týmům? Tyhle týmy si podle vás honí ego a dokonce by si ho chtěly honit v extralize. No fuj, že se nestydí. Místo toho, aby to co vychovaly poslaly do extraligy, chtějí tam samy……to je ale hloupost, co jste vyplodil, že?

     • Fanda napsal:

      Samozřejmě, že i klub musí mít ambice, ale nesmí je prosazovat násilím a násilím pro mě je, když se prezentuje stylem, že hráčka či hráč, který potřebuje růst, změnit prostředí, aby ve florbale dál pokračoval či se zlepšil, tak by měl být nějakým nevolníkem, protože přece tu je proto, abychom mi jednou hráli extraligu…ne, pro to tady opravdu hráči ani hráčky nejsou.

  • Carlitos napsal:

   Budu tvrdě oponovat, zápasy sice byly vyrovnané, ale florbalovost a kvalita šla silně dolů. Jediné co se zvedlo je kondiční připravenost většiny účastníků, která je velmi slušná. Herní dovednosti šly ale značně dolů na úkor tvrdě defenzivní taktiky. Tvořivost směrem dopředu naprosto minimální….ve většině případů jen systém nastřel a běž a posekej se, hlavně to směrem dozadu systémově zabetonuj… Celkově jsem viděl finálový turnaj juniorek zase po dvou letech a byl jsem zklamán úrovní týmů, resp. hry co předváděly…je tam vidět silný tvořivostní úpadek (čest pár výjimkám).

 • Sofie napsal:

  Praha neupadá, například Chodov rozhodně nepřivezl to, co mohl. Asi z obavy zranění před superfinále. Kdyby v Chodovském dresu byly opory jako Plášková, Syslová, Jůzová či Frantíková, mohl turnaj dopadnout úplně jinak.

  To, že byly letos úspěšnější týmy z Moravy je aktuální formou a trochu i štěstím.Také rozlosováním turnaje. Střetnou-li se dva pražské týmy ve čtvrtfinále, je jasné, že se tím pádem eliminuje počet pražských týmů v semifinále.

  Souhlasím s tím, že úroveň značně upadla. Když porovnám zmiňované zápasy z roku 2014, jednoznačně souhlasím.

  • Carlitos napsal:

   Nejen Chodov u nějž jich bylo nejvíce…Herbadent rovněž nepřivezl Lucii Pilíkovou, nebo Vítkovice Adélu Pantělejevovou…tedy ta nejlepší kvalita se určitě nepředstavila.

 • pravda napsal:

  Fanda: A jak se zjistí, že ten hráč potřebuje růst a změnit prostředí? Zatím to funguje tak, že se zástupci největších klubů kouknou na kanadu v juniorkách, dorostenkách a 1. lize žen, vezmou síťku na motýly a jdou lovit. To je správně? Otázka je, jestli odchod hráček např. z prvních šesti týmů 1. ligy žen do týmů z druhé poloviny tabulky extraligy je změna k lepšímu. Hráčky nejsou nevolnice, každá si může jít za štěstím kam chce. Mít v týmu někoho, kdo v něm nechce být je přece blbost, ne? Naše práce je vytvořit jim takové podmínky, aby je to nikam odcházet nelákalo. Jen mě pak mrzí, když holky přijdou s tím, že když půjdou tam a tam, tak jim bylo řečeno že budou mít snazší cestu do repre apod. Umíme vyhrávat na hřišti, bohužel s takovými praktikami se moc bojovat nedá.

Napsat komentář

*