14. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Kohonenův hatrick poslal Seinӓjoki do semifinále

Obhájce finského titulu SPV Seinӓjoki postoupil jako první do semifinále Salibandyliigy. Rozhodla o tom jeho třetí výhra v řadě nad Lappeenrantou. Ostatní čtvrtfinálové série budou ještě hodně dramatické. Poprvé prohrál vítěz základní části Happee, krůček od vyřazení jsou florbalisté Classicu a Helsinek.Seinӓjoki prohrávalo s Lappeenrantou ještě v polovíně zápasu 2:6, v 47. minutě však dával Mikko Kohonen na 6:6 a o pět minut později dokonce dostal domácí do vedení Urmas. Hostům se podařilo dotáhnout nakonec zápas do prodloužení, byl to ale zápas Kohonena. Ten využil v 66. minutě přesilovku a třetím gólem večera poslal obhájce titulu do semifinále.

Prodloužení se hrálo i v Helsinkách. Tam domácí SSV srovnalo duel s Espoo dvěmi brankami v samotném závěru, v nastaveném čase ale dovršil hatrick Patrick Wardi a Olejáři tak mohou slavný klub poslat v domácím prostředí na předčasnou dovolenou.

Problémy má také tamperský Classic. Ten ztratil třetí čtvrtfinále s Tapanilanem ve třetí třetině, kde hosté zlomili nerozhodný stav 3:3 třemi rychlými góly. První bod v sérii si připsalo Turku, které otočilo zápas na palubovce Happee a zvítězilo 7:5.

Finsko, Salibandyliiga, 3. zápasy čtvrtfinále:

Happee – TPS Turku 5:7 (3:1, 1:4, 1:2), stav série: 2:1
Branky: 4. Manninen, 14. Kotilainen, 18. Heikkinen, 25. Junkkarinen, 42. Kotovaara – 21., 38. Koskinen, 23., 25. Salminen, 8. Lӓntinen, 56. Kailiala, 58. Stenfors. Diváci: 583.

SPV Seinӓjoki – NST Lappeenranta 8:7 v prodl. (2:4, 3:2, 2:1 – 1:0), stav série: 3:0
Branky: 31., 47., 66. Kohonen, 10. Myllymӓki, 12. Hulmi, 35. Kuusela, 37. Koski, 51. Urmas – 1. Hulkkonen, 1. Nurmela, 9. Vainikainen, 10. Kytӧsalmi, 24. Tӧllikkӧ, 27. Kosonen, 55. Louhelainen. Diváci: 813.

Classic – Tapanilan Erӓ 4:8 (1:0, 2:3, 1:5), stav série: 1:2
Branky: 9. Salo, 25. Luukko, 31. Vӓnttinen, 52. Matikainen – 21., 24., 49. Iiskola, 34. Rosendahl, 47., 60. Moilanen, 50., 60. Vettenranta. Diváci: 802.

SSV Helsinky – Espoon Oilers 7:8 v prodl. (3:3, 1:2, 3:2 – 0:1), stav série: 1:2
Branky: 3. Kekkonen, 10. Kinnunen, 17. Jӓrvinen, 29. Jӓrvi, 50. Laasonen, 58. Lehti, 59. Forsten – 11., 27., 68. Wardi, 6., 29. Pajukoski, 18. Raikamo, 44. Talvitie, 49. Kaartinen. Diváci: 689.

Autor: pverosta